Yatırımcı Arıyorum

Bir Milyoncu Dükkanı Açmak

Bir Milyoncu Nasıl Açılır?

Ticarete meraklıysanız üstelik bir de deneyiminiz var ise düşük sermayeli bir işletme sahibi olmak cazip bir fikir olabilir. Hemen her semtte karşımıza çıkan her ürün grubunun bulunduğu ve her ev ve iş yerine gerekli olabilecek ucuz günlük tüketim malzemelerinin satışının gerçekleştiği bu dükkanlardan birini siz açabilirsiniz.

Günümüzde 1 milyon (1 TL) olan ürünler pek kalmasa da, tüketiciler tarafından herkesin ezberinde kalan bu iş modeli hakkında detayları paylaşmak istiyoruz.

Ucuzluk Dükkanı Açmak

Uygun Fiyatlı Ürünler Satmak

Ucuz / uygun fiyatlı ürünler satacağınız için gelir seviyesi orta ve altı tüketici kitlesini hedeflemek durumundasınız açacağınız dükkân hem kalabalık bir yerde olmalı hem de sizden ürün almak isteyecek tüketici kitlesine ulaşabileceğiniz bir konumda bulunmalı. Araştırmanıza dükkân konumu, fiyatları, olası müşteri potansiyeli, müşteri profili alanlarında ağırlık verebilirsiniz. Mütevazı ürünler satışa sunacağınız ve dar gelirli kesime hitap edeceğiniz için lüks bir semtte lüks bir mağazaya ihtiyacınız yok.

Toptan Eşya Satın Alma

Dükkânınız ile ilgili araştırma yaparken bir yandan da toptancıları gezin, internette bulacağınız toptan ucuz eşya satan mağazalar ile iletişime geçebileceğiniz gibi fabrikadan direk halka satış yapan üretici fabrikalara da ulaşmaya çalışın tüm bu çalışmaların sonuçları gelmeye başladıkça girişimde bulunacağınız ticari faaliyetin temel maliyet hesaplarının da ortaya çıkmaya başladığını göreceksiniz.

Ticari faaliyete para kazanmak amacı ile giriştiğinize göre paranızı en yararlı ve en fazla kâr getirecek biçimde riskleri minimum düzeye çekerek harcamanın yol ve yöntemlerini aramak durumundasınız. Bu araştırma süreci yaklaşık 1 ay belki biraz daha uzun zamanınızı alabilir fakat olsun asla acele etmeyin araştırmanız ne kadar detaylı ve karşılaştırmalı olur ise elde edeceğiniz sonuçlar o kadar verimli ve risklerinizi en aza indiren kazanma olasılığınızı yükselten veriler koyacaktır ortaya.

Lokasyon

Adres, konum, dükkân araştırması, toptancılar, ürün çeşitleri, kaliteleri, toptancılar ve fabrikalarda ki fiyat karşılaştırmaları incelemeleri sürerken bir yandan da milyoncuları gezin olabildiğince çok dükkâna girmeye çalışın sohbet edin ne kadar zamandır faaliyet gösteriyorlar, hangi konumda faaliyet gösteriyorlar, içeri güren müşteri potansiyeli ve müşteri profili nasıl en fazla hangi ürünlere talep var öğrenin.

Ar-Ge

Günleriniz biraz gezmek ile araştırmalarınızı not etmekle geçecek bu döneme ciddiyet ile zaman ayırmadan ve bir taslak ortaya koymadan hiçbir girişimde bulunmamanızı öneririz. Elde edeceğiniz veriler işletmenizin konumunu, ürün çeşitliliğini, nereden ve ne şekilde alacağınızın bilgilerini kaba taslak verdi size şimdi sıra dükkâna gidebilecek masrafların hesabının yapılmasına, gerekli eşyaların tespitine ve kaça mâl olabileceklerinin hesaplanmasına geldi yavaş yavaş genel maliyetin ortaya çıkmasına yaklaşıyoruz.

Ucuzluk Dükkanı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dükkan Dizaynı

Faaliyete geçeceğiniz mekânda tamirat, boya ve benzeri ihtiyaçlar var ise masrafsız bir yer bulmak da mümkün olmadı ise o zaman en uygun fiyata en güzel işçiliği bulabileceğimiz yeni bir araştırmanın içine girmek durumundasınız olabildiğince çok görüşme yapın, işçiliklerine bakın fiyat alın artık sıra içeride ürünlerinizi sergilemek için kullanabileceğiniz raf gibi modüler eşyalara ardından resmî işlemlere geldi.

Başarılı fiyat araştırması ekonomik harcama yapmanıza kesinlikle katkı sağlayacak neticeler verecektir size. Elinizdeki taslağı eleyerek kararınızı verdiğinizde net harcamanız gereken rakama ulaştınız artık siz bu ş yerini açmak için kesin olarak ne kadar harcama yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Yine de harekete geçmeyin Resmî işlemler için gereken tüm bilgileri de tamamladıktan sonra hazır olacaksınız.

Gerekli İzinler

Belediyelerden gerekli olacak evrakları öğrenebilirsiniz ayrıca Vergi dairesi ile görüşerek gerekli bilgileri bu kurumdan da almalısınız fakat ön bilgi edinmeniz açısından biz burada size aktarmakta fayda görüyoruz. Belediyeler halka açık iş yeri açacak işletmeci adaylarından güncel Kira Kontratını talep eder, kendi dükkânı olan kimseler Tapu fotokopisini sunmak durumundalar, borcu yoktur belgesi, Vergi levhası çıkarken yoklama fişi, kimlik fotokopisi, yangın güvenlik uygunluk raporu, iskân belgesi ve tabi ki başvuru formunun doldurulması sizden istenebilecek bilgiler. İş yeriniz olması için tutmayı düşündüğünüz mekân uygunsa yasal bir engel yok ise ruhsat aşamasında hiçbir zorluk çekmeyeceksiniz demektir. Dükkan Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Bütün aşamaları titizlik ile değerlendirmeye özen gösterdiğinizde ciddi bir sorun ile karşılaşmadan sadece işinize odaklanabilir elde edeceğiniz kazancın planlarını yapabilirsiniz. Tüm bu ciddi koşuşturmaların içinde eğlenerek ve çok para harcamadan yerine getireceğiniz faaliyet dükkânınızın sunum çalışması olacaktır. Cazip fiyatlı fakat şık, kaliteli olmaları gerek ürünlerin sunum biçim gerek dükkânın görünüşü tüketiciyi davet eder nitelik taşımalı.

Siz olabildiğince göze hitap etmesi için çaba gösterin temiz, aydınlık ve şık bir mekân her zaman içeriyi ziyaret etme arzusu uyandırır gezmek amacı ile giren bir tüketici bakarsınız şık bir mum veya hoş kokulu bir sabun alıp çıkar.

Keyifli ve Bol Kazançlar Dileriz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz