Yatırımcı Arıyorum

Blog Yazarlığı – İş Fikri

Blog Yazarı Olmak

Dijital ortamda tuttuğunuz notlar ve eklediğiniz resimlerden oluşan içerik şeklinde tanımlanabilir Blog, sayfanın içerik zenginliği hazırlayanın tercihine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Site açmanın maliyetleri göz önünde bulundurulduğunda insanların neden Blog yazmayı tercih ettiğini anlamak mümkün.

Blog sahibinin sayfasını istediği gibi dizayn etmesi hangi konuda ne yazacağına kendisinin karar vermesi ile okuyucuya çok fazla seçenek sunulmakta, her Blog sahibi sayfasını istediği gibi cazip hale getirebilmektedir. İnsanlar site açmaktan çok Blog kullanmaya yöneldiler. Bir Blog sayfası ile uğraşmak çok keyifli olabilir, düşüncelerinizi ya da bilgili olduğunuz bir konuyu burada tüm insanlara ulaştırabilirsiniz.

Kişisel sayfalarda toplu Blog hizmeti sunan, Blog portallarından hizmet alanların sayısının oldukça fazla olduğu görülmektedir. Bu tercihin en önemli nedenlerinden biri olarak site açmak için ödemek zorunda kalacağımız domain ve hosting ücretlerinden kurtulmak gösterilebilir.

Kolay kullanılabilir ve hiç teknik bilgi sahibi olmadan güncelleme yapılan içerik yönetim sistemlerinin de ücretsiz kullanımının mümkün olması göz önünde bulundurulduğunda, Blog tercihinin yerinde bir karar olduğu söylenebilir.  İçerik sistemlerin standart yapı yerine kullanıcıların zevkine göre sundukları farklı şablonlardaki sayfa tasarımları blog kullanımına gösterilen ilgiyi fazlası ile arttırmış.

Tabii ki, sadece hazır şablonlar değil Blog sahibinin kendi yaptıklarını da ekleyebilmesi ile, birçok sayfa tasarımları ve farklı çözüm ve resimler dijital ortamda kolaylıkla dolaşmaya ve gösterilen ilginin her geçen gün çoğalmasına sebep olmaktadır. Ayrıca karşılıklı blog linkleri de ilave edildiğinde Blog kullanmayan insanların da zaman içinde etkilenerek blog sayfalarını okuma ve yazma isteği oluşmaya başlamıştır.

Yazar Olmak İsteyenlere Öneriler

  • Hangi konuda yazmak istiyorsunuz belirleyin
  • Yazacağınız yazıyı kimler okusun istiyorsunuz belirleyin
  • Güncel olun
  • Sayfanızı tanıtın, daha çok okuyucuya ulaşmaya çalışın

Geçtiğimiz senelerde hobi olarak yapılan blog yazarlığı artık bir meslek olarak yapılabiliyor. Son dönemlerde pek çok gazete ve kanallarda blog yazarlığı ve internetten gelir elde etmek üzerine haberlere rastlamak mümkün. İnternetten para kazanmak isteyen, Freelance çalışma tercih eden kimseler blog yazarak kendilerine ek gelir olanağı yaratabilirler.

Blog teknik bilgi gerektirmeden kendi istedikleri şeyleri, istedikleri şekilde kaleme alanların bir çeşit ağ günlüğü de diyebileceğimiz web siteleri olduğundan. Kişinin yazmak istediği herhangi bir konuyu kendi tasarımı olan bir sayfa üzerinde, kendine ait düşünceler ile ifade etmesi Blog sayfalarının en cazip taraflarından biri.

Çok eski dönemlerde meydanlar inşa edilir, yüksek bölümüne kürsü gibi bir yer yapılır ve sesini halka duyurmak isteyen kimseler bu meydanlarda konuşmalarını yaparlardı. Meydanlar eski çağlardan bugüne bu sebep ile varlıklarını sürdürerek geldiler halkın sesini duyuracağı alanlardı onlar. İnternet ortamı ve Bloglar dijital dünyanın bir çeşit meydanları oldular, yazmak isteyen hakkında konuşacağı bir konusu olan herkesin yer alabileceği gerektiğinde para kazanabileceği bir faaliyet alanı.

Bloglar ödemesiz ve oldukça sade olduğundan blog yazarları tarafından kolayca yönetilebilirler. İnternetin inanılmaz potansiyeli sayesinde yazılan bir blog, her gün geniş okuyucu kitlelerine ulaşabilir. Bloglar aracılığı ile insanlara, ürünleri tanıtarak stok sahibi olmadan internet üzerinden ürün satabilir ya da sayfalarınızda reklamlar yayınlayarak gelir elde edebilirsiniz. Blog sahibi satıcısı olmak istediği bir ürünü sayfasında tanıtabilir, Blog yazarlığı yaparak internetten para kazanma sistemi bu neden ile çok tercih edilen popüler bir meslek konumuna yerleşti.

Blog Sitesi Kurmak

Blog sitesi kurmak ve blog yazmak herhangi bir ücrete, ödemeye dahil olmadığından. İstediğiniz bir konu seçerek bloğunuzu oluşturun, İlgi duyduğunuz her şey olabilir araba, örgü, müzik ilgi alanınız her ne ise bloğunuzu o konu hakkında görüş ya da bilgiler ile donatabilirsiniz.

Sayfa Google gibi arama motorlarında yayınlandığında geniş bir okuyucu kitleniz oluşacaktır. Her gün bloğunuzu binlerce kişi ziyaret edecek ve sonrasında kendiliğinden para kazanacaksınız. Siz gece uykuda iken sayfanız okuyucuların ilgi alanı olmaya devam edecek.

Bloglar, diğer sitelerden farklı olmaları nedeni ile daha fazla okunur çünkü her gün gazete gibi yeni bir konu hakkında bilgi verir. Sayfanızı birden fazla içerik ile doldurup birkaç gün ara vermeyin, günde en az 1 tane yeni konu ilave edin. Çünkü blog sitelerin özelliği her zaman yeni içerik olmasıdır.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz