Yatırımcı Arıyorum

Blogger Olmak ve Para Kazanmak

Nasıl Blogger Olunur?

Her yıl binlerce kişi blogger olmak için başlangıç yapsa da, sadece bir kaç tanesi başarıya ulaşabilmektedir. Bunun nedeni ise yazarlık kabiliyetinin blogger olmak konusunda son derece önemli bir yere sahip olmasıdır. Unutmamak gerekir ki blog açmak kolay ancak devam ettirebilmek ve blog yazmak blog açmak kadar kolay değildir.

Her güne yeni ve dikkat çekici bir konu bulmak ve bu konuyu üslubu ile yazıya dökebilmek gerçek bir maharet ve kelime hazinesi istemektedir. Tüm bunları sağlayabildiğiniz  taktirde takipçilerinizin olması ve başarıya ulaşmanız çok daha yakındır. Başarı size ayrıca tanınan, bilinen biri olmanın yanı sıra kazanç sağlamanıza da vesile olacaktır.

Blogger’lık Yaparak Ek Kazanç Elde Etmek

Peki blogger olabilmek ve başarıya ulaşmak, kazanç sağlamak için neler yapabilirsiniz?

 • Evvela güncel ve ilgi çekici bir başlığınız olmalı. Yemek tarifleri, seyahat, bebek bakımı veya dekorasyon gibi ilgi çekici bir konu veya birbirine yakın konular seçmelisiniz.
 • Seçtiğiniz konuyu işlerken akıcı ve kaliteli bir üslubunuz olmalı. Kalite kadar anlaşılır olması da son derece önemli.
 • Çok göz yormayan ancak sıcacık bir tema ile blogunuzu renklendirmelisiniz. Tasarım bir blog için oldukça önemli.
 • Blog sadece yazılardan oluşmaz. Estetikte blogunuza ziyaretçi çekecek bir etkendir.
 • Kategorilendirmeye gidecek iseniz bu hususta da titiz davranmalı, ayrıştırma yaparken çok ince detaylara girmemeye ve sıkmamaya özen göstermelisiniz. Unutmayınız ki bloglar insanların rahatlaması ve keyif alması içindir.
 • Yazılarınızın başlıkları da dikkat çekici ve merak uyandırıcı olmalı. Ayrıca yazılarınızın kısa olması da önemli. Çok uzun yazılar okuyucularınızı, takipçilerinizi sıkacaktır.
 • Çalıntı resim ve yazılardan kesinlikle uzak durmalısınız. Bu sizin itibarınızı büyük ölçüde sarsacaktır. Ayrıca google bunu algılıyor ve sizin sayfanızı en arkalara atıyor. Duplicate content yani kopya içerik olarak bilinen bu sistem sizi çok daha zora sokacak ve başarısız olmanıza sebep olacaktır.
 • Blogunuz için tüm sosyal medya mecralarını kullanınız. Ne kadar kişiye ulaşabilirseniz o denli başarılı olabilirsiniz.
 • İyi niyet ve samimiyet yazıdan okuyucularınıza geçecektir. Bu da önemli bir ayrıntıdır, atlanmamalıdır.
 • Başarı için disiplinin şart olduğu da unutulmamalıdır. Keza yetenekleri başarı ile kavuşturan da yine aynı disiplindir.
 • İyi yazabilmek için çok okumak gereklidir. Bol bol okumalı ve yeni kelimeler öğrenmeye açık olmalısınız.
 • Yapılan bir araştırmaya göre blog okurlarının yüzde yetmişi sabah erken saatlerde, yüzde ellisi akşam saatlerinde ve yüzde otuz beş gibi bir rakamla da okurlar yazıları gece okumayı tercih etmektedir. Paylaşımlarınızı bu oranlara göre yapabilirsiniz.
 • İçerikler, ziyaretçilerinizin artmasına en büyük vesiledir. Bu sebeple içeriklere ihtimam göstermeniz önemlidir. Sürekli yenilenen makaleler ve yazılar blogunuza hız katacaktır. Düzenli bir biçimde yeni makaleler eklemeyi ihmal etmemelisiniz.

İnternet hayatımızın merkezi olmuş iken ve neredeyse her şey internet ile bağlantılı olmuş iken son derece keyifli ve kazançlı bir iş fırsatı olabilir blogger olmak. İnternette popüler ve erişebilir bir insan olmak ve size ait bir kitleye sahip olmak şansına erişebilirsiniz. Ayrıca faydalı bilgiler paylaşmak ta bir yerde sosyal sorumluluğunuzu yerine getirmenize vesile olacaktır. Kendi düşüncelerinizi ve bilgilerinizi paylaşabileceğiniz kendinize ait bir platforma sahip olmakta fevkalade bir durum. Beş kişiden ikisinin her gün birden fazla blogu takip ettiğini ve okuduğunu biliyor muydunuz? Başarıyı yakalamış bir blogger bu camiada fevkalade kazançlar elde edebilir. Bloglar, internet dünyasında satışları belirlediği ve etkilediği için de reklamlardan da yüksek gelirler sağlarlar.

Blog Yazarak Yüksek Paralar Kazanmak

Blogger olmanın bir diğer önemli noktası da sabırlı olabilmektir. Başarıya ulaşabilmek için sabretmeniz gerekir. Bir anda keşfedilmeyi beklemek büyük bir yanılgı olacak ve yanlış hamlelerde bulunmanızı sağlayacaktır. Yeni başarıyı yakalamış bir blog 1000 tl, başarılı ve popüler bir blog ise ayda 8000 bin tl ye kadar aylık gelir sağlayabilmektedir.

Örneğin günde beş yüz kişiden fazla kişi ziyaret ediyor ise 1500 tl gibi bir kazanç elde edebilirsiniz. Günde on bin kişi blogunuzu ziyaret ediyor ise en az 6000 tl kazanmanız mümkün. Ayda 30.000 tl kazanç sağlayan blogların olduğunu bile söyleyebiliriz. Blogger olmak ve güzel kazançlar elde etmek için çok okumak, kelime hazinesini geliştirmek ve en önemlisi bu işi severek ve araştırarak yapmak gerekmektedir.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz