Yatırımcı Arıyorum

Böğürtlen Üreticiliği Yapmak

Böğürtlen Meyvesi Yetiştiriciliği Yapmak

Doğaya meraklı biri iseniz, çalışırken huzur bulmak isterseniz, üstelik bir de kazancım yüksek olsun diyenlerden iseniz size benzersiz bir teklifimiz var. Üstelik bu teklif mis gibi böğürtlen kokuyor. Üstelik bir de size ait bir arsa yahut bahçeniz var ise yaşadınız demektir. Bir kaç yıl öncesine kadar çok fazla talep görmeyen böğürtlen günümüzde oldukça revaçta. Pazarlarda tezgahlarda boy gösteren böğürtlenler, üreticisini de son derece memnun kılıyor.

Üreticilerinin yüzünü güldüren bu fikir sizin için de yepyeni bir kapı açabilir. Ekonomik açıdan müthiş değer kazanan böğürtlen, üretim maliyeti açısından da oldukça az. Pazarlama açısından bakarsak üreticisini çok yormuyor. Talepler mi? Fevkalade yüksek. Müşterisi ayağına geliyor da diyebiliriz. Öyle ki henüz üreticiye doymuş bir iş kolu olmadığından ilk yapanlar oldukça kazanıyor.

Böğürtlen Bahçesi Kurmak

Taze böğürtlen alıcısı kadar, dondurulmuş gıda sektöründen de oldukça rağbet görüyor. Böğürtlen bahçeleri, her geçen yıl üreticisine daha çok kazandırıyor. Sanayicisinden, pazarcısına, pastacısından, küçük esnafına herkes böğürtlen talep ediyor. Bahçeniz iyi bakılmış, verimli bir bahçe ise bir dekar alandan aşağı yukarı bir buçuk ton ürün elde etmeniz oldukça mümkün.  Evvela Akdeniz bölgesinde yetiştirilmeye başlanmışsa da hemen hemen güzel ülkemizin her bölgesinde yetiştirilebilir.

Aşırı soğuğu pek sevmeyen böğürtlen, şartlar sağlandığı taktirde sizi çok üzmeyecektir. Akdeniz bölgesi çiftçileri de öncelikle küçük alanlar ile başladılar ancak görüldü ki getirisi oldukça iyi. Şimdi büyük dönümler üzerinde üretimleri devam etmekte. Hobi Bahçesi İşletmeciliği Yapmak

Böğürtlen Üretip Satmak

Bu lezzetli meyve, reçel olarak, dondurma olarak ve hatta çoğu zaman lezzetli pastaların içerisinde hayatımızın içerisinde. Artık eskiye nazaran çok daha iç içeyiz bu meyve ile. Çok daha fazla denk geliyoruz yaşam içerisinde. Siz de kendinize bir kazanç kapısı aralamak istiyor iseniz bu fikri mutlaka düşünmenizi öneririz. Üstelik kendi  böğürtlenlerinizi arzu derseniz ayrıca organik pazarlarda kendiniz de satabilirsiniz.

Böylelikle kazanç üzerine kazanç elde edebilirsiniz. Her yıl ziyaretçi sayısı katlanarak artan organik pazarlar üreticiler için oldukça etkili adresler. İlk kurulduğu, bizlerin ilk tanıştığı zaman diliminden itibaren istikrarlı bir biçimde büyüyen ve  rağbet gören organik pazarlar üreticilerin adeta can simidi gibi.

Gördüğünüz gibi, hem zevkli, hem de kazançlı bir iş böğürtlen bahçeleri. Çalışırken keyif alacağınız ender iş kollarından. Stresten uzak, kazancı yüksek, yepyeni bir iş alternatifi. Eğer aklınıza yatan bir fikir ise, sizi heyecanlandırdı ise böğürtlen bahçeleri çok fazla zaman kaybetmemenizi öneririz. Çünkü dediğimiz gibi en çok kazananlar ilk kazananlar olacaktır. Bu her iş kolunda böyledir.

İlk furyayı yakalayanlar daima en şanslılardır. Unutmayınız, kazanmanın en önemli şartlarından biridir yenilik. Tarımsal ekonomi de ülkemizde son zamanlarda bu denli yükselişte iken kazanmamak için hiç bir sebep yok.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz