Yatırımcı Arıyorum

Bölgelere Göre Dükkan Kira Fiyatları

Kiralık Dükkan Fiyatları

Esnaflık yapmak isteyenlerin önündeki en büyük engellerden biri dükkan ya da ofis olarak kullanılacak yerlerin yüksek kira bedelleridir. Ticaretin bol olduğu yerlerdeki kiralık dükkanların aylık kira bedelleri oldukça yükselmiştir. Her bölgenin kendine has özellikleri vardır ve bu özellikler değerlendirildiğinde çok yüksek kazançlar elde edilebilir. Türkiye, turizm ve inşaat  cenneti olduğundan dolayı en çok turizm ve inşaat alanlarında iş kurulmaktadır.

Türkiye Bölgelerinde İşyeri Kiraları

Marmara Bölgesi

Türkiye’de en çok İstanbul’da dükkan ve işyeri kiraları yüksektir. Özellikle İstanbul’un gözde iş merkezi ilçelerinden Başakşehir, Kadıköy, Beşiktaş ve Beyoğlu’nda kiralık dükkanların ücreti her yıl yükselmektedir. İşyerini seçerken nüfusun yoğun olduğu ve işlek yerler tercih edilmelidir ki; bu da gayet iyi kazanç getirmektedir. Bu yüzden lokasyona dikkat edilmelidir. Özellikle İstanbul dev bir inşaat sahası gibi. Bu bölgede inşaat alanında uygun bir dükkan ya da işyeri bulup inşaatla ilgili faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Genel olarak bakarsak Marmara bölgesindeki illerde açacağınız dükkanlar size yüksek kazanç sağlayacaktır. Çünkü iş hacminin büyük kısmını Marmara bölgesi oluşturmaktadır. Organize Sanayi Bölgeleri dükkan tutmak ve iş yapmak için uygun yerlerdir ya da tarihi çarşılarda kiralayacağınız dükkanda otantik ve organik ürünler satıp iyi kazanç elde edebilirsiniz. İş kurmak istediğiniz bölgedeki ihtiyaçları belirleyerek bir işyeri kiralayıp faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Marmara bölgesinde kiralık dükkan fiyatları iline ve lokasyonuna göre 500 ile 10.000 TL. arasında değişmektedir.

Ege Bölgesi

Ege bölgesi geneline baktığımızda en çok hediyelik eşya satan dükkanların açıldığı görülmektedir. Dondurmacı, turistik eşya satım dükkanı, takı dükkanları, butik dükkanlar, kahvaltı mekanları, balık restoranları ve balık satan dükkanlar oldukça iyi kazanç sağlamaktadır.

Ege bölgesinde dükkan kiralamak istiyorsanız, özellikle turistlerin yoğun olduğu yerleri seçmelisiniz. İzmir, Muğla  ve Aydın gibi yerler, ilçelerinin yoğun turist çekmesi nedeniyle dükkan açmak için elverişli illerdir. Manisa ilinde de turizmle ilgili işlerin yanı sıra zeytincilik önemli bir konumdadır. Zeytin ve zeytinden yapılan ürünler satmak istiyorsanız Manisa başta olmak üzere Ege bölgesindeki illerde dükkan açabilirsiniz. Ege bölgesinde dükkan kiraları semte göre değişmekte ise de 650 ile 2000 TL. arasında değişmektedir. Dükkan Kiralamak

Akdeniz Bölgesi

Ege bilgesinden sonra turizm cenneti olan Akdeniz bölgesinde özellikle turizm ağırlıklı işler ön plana çıkmaktadır. Hatay’da künefe dükkanı, turistlerin bol olduğu yerlerde dövmeci dükkanı açabilirsiniz.

Akdeniz bölgesinde en çok sanal ofis faaliyetleri kendini gösterse de gerçek bir ofisin kiraları 350 TL. ile 18.000 TL. olarak değişmektedir. Yüksek kiralık ofisler genelde birkaç katlı olap kurumsal şirketlere kiraya verilmektedir.

İç Anadolu Bölgesi

İç Anadolu bölgesinde en çok turist çeken yer hiç şüphesiz Kapadokya ve Peribacaları’dır. Bu bölgede kurulabilecek işlerin başında pansiyon ve turistik ürünler satan dükkanlar kazanç getirir. Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği bu bölgede, İç Anadolu bölgesindeki yapılan işlere göre dükkan kiraları da değişmektedir. Nevşehir ve Kapadokya gibi yerlerde kiralar biraz daha yüksektir. Konumuna ve iç yapısına göre değişiklik gösteren kiralar 1.000 TL. ile 6.000 TL. arasında değişmektedir.

Ankara ilinde dükkan kiralayıp faaliyette bulunmak istiyorsanız 500 TL. ile 7.500 TL. fiyat aralığında kiralık dükkan bulup faaliyetlerinizi devam ettirebilirsiniz. Ankara’da her türlü tekstil inşaat, gıda, giyim hizmetleri gibi işleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Fiyatlar semtlere ve binanın yapısına göre farklılık göstermektedir. Kurumsal olarak kullanacağınız bir yer arıyor iseniz ayda 6.000 TL. ile 10.000 TL. civarı kira bedelini gözden çıkartmalısınız. İşyeri Kira Sözleşmesi

Karadeniz Bölgesi

Karadeniz bölgesi, Türkiye’nin yeşil ve deniz açısından en bereketli bölgesi. Karadeniz bölgesinde inşaattan emlakçılığa, balıkçılıktan tarıma pek çok iş dalında faaliyette bulunabilirsiniz. Özellikle Zonguldak, Amasra ve Kastamonu maden kömürünün yoğun olarak çıkartıldığı bölgeler ve ekonomiye büyük destek sağlıyor.Ordu, Rize ve Giresun ile fındık diyarı illerimizdir ve fındık ürünleri dükkanı açabilir, fındık kabuklarını yakacak olarak satabilirsiniz. Karadeniz bölgesinde dükkan kiraları iline ve semtine göre değişiyor. Binanın yapısı, kat sayısı ve konumuna göre belirlenen ücretler 350 TL. ile 10.000 TL. arasında değişiyor.

Doğu Anadolu Bölgesi

Özellikle Elazığ,  tarihi bakımından ve doğal güzellikleri açısından turist çeken bölgelerden biridir. Doğu Anadolu, bakır, gümüşten yapılan el emeği ürünler ve özellikle takıları ile ünlüdür. Ülkedeki bakır ihtiyacının yarısının Hakkari ilindeki bakır yataklarından karşılandığı bilinir.

Bu bölgede bakır ürünleri dükkanı açıp kazanç elde edebilirsiniz. İnşaat sektörü bu bölgemizde hızla gelişmeye başlamış, devlet bu bölgeye yatırım yapmaya başlamıştır.

Doğu Anadolu bölgesinde dükkan kiralamak isterseniz yine binanın lokasyon durumuna ve büyüklüğüne göre kiralar değişmektedir. 350 TL. ile kurumsallara kiralık 20.000 TL. ye kadar dükkan bulabiliriniz,

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Güneydoğu Anadolu’da her sokağı tarih kokan bir bölgemizdir. Elverişli ve düz tarım arazileri ile tarımın geniş ölçüde yapıldığı bir bölgedir. Özellikle kuru yemişin padişahı Antep Fıstığı bu bölgede yetişir.

Mardin ve Diyarbakır illeri telkari sanatının merkezidir ve bu ürünleri satan pek çok dükkan bulunmaktadır.

Gıda, hediyelik eşya ile takı üzerine dükkan açtığınızda iyi kazanç elde edebilirsiniz. Bu bölgede dükkan kiraları 200 TL. den 32.000 TL. arası değişmektedir. Yüksek kirası olan yerler metrekare olarak oldukça büyüktür ve genelde büyük şirket ya da kurumsal firmalara kiraya verilmektedir.kobi vadisi

Yorumunuz