Yatırımcı Arıyorum

Boş Zamanlarda Yapılabilecek Ek İşler

Boş Zamanı Olanlar İçin Ek Gelir Yöntemleri

BASKILI ÜRÜNLER – EK İŞ FİKRİ

Baskılı ürünler satmak, bir firma ya da kişiler için çeşitli objelerin üzerine baskı yapmak eğlenceli aynı zamanda gelir getirici faaliyetler. Evden yapılabilecek işler ayrıca telefon, internet, bilgisayar üçlüsü ile bir iş yeriş sahibi olmuş sayılırsınız. Sosyal medyada kendinizi tanıtarak kendine özel tişörtler bardaklar kullanmak isteyen genç tüketicilere ya da özel günler için yakınlarına özel sürprizle yapacak kişilere ulaşarak kişiye özel tasarımlar ile para kazanabilirsiniz. Kupalar, tişörtler, anahtarlıklar gibi pek çok reklamcı ürününü kullanabilirsiniz.

Baskı nasıl yapılır ürünler nereden ucuz alınır gibi mini bir araştırma zorunlu elbette. Birazcık çaba ile keyifli zaman geçirirken düzenli gelir elde etmeniz mümkün.

İKİNCİ EL EŞYA SATIŞI – EK İŞ FİKRİ

Çevrenizden eşya toparlayabilir, kendi kullanılabilir durumdaki eşyalarınızı da İnstagram da veya facebook da satışa çıkarabilirsiniz. Eski dönemlerde eskici dedikleri toplumda pek itibar edilmeyen meslek gibi görülen işler yeni çağın insanları için cazip ek işlere dönüştü.

Geliştirmek isterseniz e-ticaret ya da fiziki mağazalara dönüşme olanağınız mevcut ikinci el piyasası aktif görünüm sergiliyor sanal dünyada da popülaritesi giderek artıyor TV reklamlarından da bildiğiniz gibi sizin için gerekli olmayan başkası için gerekli olabilir mantığı günümüzde yaygın.

YAZAR OLMAK – EK İŞ FİKRİ

Ek iş önerilerimizde bu seçeneğe çok sık yer veriyoruz hatırlatıcı olması bakımından zira yazarlık keyiflidir ve size biraz destek olur getirisi. Yazarlığı kendiniz için ya da bir işletme için düşünebilirsiniz. Araştırma yapma bilginiz varsa yazma yeteneğiniz varsa size destek olacak miktarlarda para kazanmanız mümkün.

İş arama sitelerinde makale ya da tez yazacak pek çok kimseye ihtiyaç var bağlantı kurmayı düşünün ya da kendiniz bir blog veya site kurun. (Blog Yazarlığı İş Fikri)

Online Yapılabilecek Ek Gelir İşler

NETWORK SATIŞ AĞI – EK İŞ FİKRİ

Genellikle sıcak bakmıyor bir kesim fakat oldukça iyi kazanan büyük bir kitle var. Çaba gösterilip üzerine düşüldüğünde her işten kazanç elde etmek mümkün aslında özellikle satış faaliyetinde ürüne güveniyorsanız yasal her süreç yerine getirilmişse neden satılmasın gerisi sizin gayretiniz ile olacaktır.

Temsilcisi olduğunuz ürünü kimlere pazarlamalısınız hedef kitleniz kim olmalı gibi kendi minik çalışmanızı yaparak harekete geçin bugün Avon en büyük Network satış ağına sahip markalardan biri Gano Kahve yine öyle Amway, Ersağ, Oriflame gibi tanınmış güvenilirlik belgelerini sunan ağlardan birine dahil olarak kendi işinizin takipçisi olabilir günlük yaşamınızı da aksatmadan sürdürebilirsiniz. (Network Marketing Kazandırır Mı?)

İNTERNETTE SAHAFLIK – EK İŞ FİKRİ

İnternet ortamında eski kitapları satışa çıkarabilirsiniz ayrıca üniversiteli gruplara katılarak onlara ihtiyaçları olan kitapları ikinci elden temin ederek kendinizi küçük bir gelir elde edebilirsiniz. Tüm yapmanız gereken sosyal medyada kendinizi ve yaptığınız işi tanıtmak.

Roman ya da ders kitapları ya da araştırma yazıları gibi hedef kitle belirleyerek ya da her defasında birkaç kitabın neden söz ettiğini sosyal medyada anlatarak ürünlerinizi satışa çıkarabilirsiniz. (Sıcak Kitap Satışı)

MAKYÖZLÜK – EK İŞ FİKRİ

Makyözlük ister erkek ister bayan cinsiyet ayrımı yapılmaksızın herkesin edinebileceği bir meslek. Meslek kurslarına giderek kısa sürede ustalaşarak yüksek sayılabilecek gelir elde edebilirsiniz. Maaşlı olarak bir işletmeye bağlanabilir ya da bağımsız çalışabilirsiniz. (Makyaj Sanatçısı Olmak İster Misiniz?)

ÖĞRETİCİ OLMAK – İŞ FİKRİ

Bir işte bilgili olduğunuzu gösterir sertifikaya ya da ustalık belgesine sahipseniz bu alanda öğreticilik yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bir mesleğiniz yoksa öncelikle kursların yolunu lütfen tutun.

Mutlaka bir mesleğiniz olmalı üstelik kurslar 3 aylık kısa süreleri kapsıyor belgenizi alın hem mesleğiniz ile ilgili bir işte çalışabilir hem de öğretici olarak kurs veren merkezlere başvurarak ek iş sahibi olabilirsiniz.

Boş Zamanları Değerlendirip Para Kazanmak

DÖNÜŞÜM ATIKLARI TOPLAMAK – EK İŞ FİKRİ

Günümüzde her iş önem kazandı, her iş faaliyeti internete taşınarak dijitalleşti sosyal medya yapacağımız her işte en büyük pazarımızı sağlayan araç. Geri dönüşür atıkları çevrenizden isteyebilir belirli miktara ulaştıkça ilgili yerlere satarak para kazanabilirsiniz.

Hurda ya da atık deyip geçmeyin size her gün düzenli gelir getirecek hatırı sayılır rakamlar onlar bugün çöpleri değerlendirerek hurdaları değerlendirerek geri dönüşümden zenginliğini artıran dev şirketler var siz de bir yerden başlayabilirsiniz.

KOÇLUK YAPMAK – EK İŞ FİKRİ

İnsanlar kursa giderek belge ediniyor sonra çeşitli alanlarda bu hizmeti vermeye başlıyorlar TV programlarında görüldüğü üzere bazı kimseler çoktan yüksek gelir elde etmişler bile.

Belgenizi alın sonra internet, bilgisayar ve telefon üçlüsü ile yeni işinize başlayın. Yarı zamanlı çalışanlar serbest çalışanlar ile ilgili yasal sorumluklarınızı internetten araştırabilir ya da bir muhasebeci ile görüşebilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz