Yatırımcı Arıyorum

Bunaltı Halinde Anlık ve Kalıcı Çözümler

(makale içeriğini okuduktan sonra, alt alanda videoyu izleyebilirsiniz)

İnsanların günlük hayatlarında ve yaşamlarında sabrınızın sonuna gelindiğini hissettiği yada çıkılmaz sokağın tam önünde olduğu zamanlar oluyor. Gücünüzün yetersiz olduğu hissettiğiniz ve artık pes edeceğiniz zamanlarda vazgeçmemek gibi erdemli tavır sergileyerek ve pratik zekayı kullanarak çözümler oluşturmak gereklidir. Yaptığınız işi yada kişileri yüz üstü bırakmamak ve işin devamlılığını sağlamak adına çözüm yolları aranmalıdır. Ruh halinizin bu kararları alamayacak kadar gergin, stresli ve panik durumunda olması yeni bir yanlışa bir adım kalacak düzeyde olmak demektir. Üreteceğiniz çözümü bir işe yaramaması hatta oluşan sorunun üzerine sorun katlanmasını sağlayacaktır. Sorumluluk ve yüklenilen yük ağır gelecektir. Bu durum halinde çözüm bulmak zor olacak süreç yavaşlayacaktır.

Sorunları aşabilmek için başvurduğumuz yöntemler çok önem taşımaktadır. Bundan sonra yaşamımızı idame ettirmekte gelecekle ilgili planlar yapabilmemiz için oldukça önemli bir durum halindedir. Çünkü hayatımız sıradan bir zaman dilimi değildir. Geçmiş ve geleceğe takılı kalmak, ilerlemek adına büyük engel olacaktır. Sorunun tam ortasında hissettiğiniz durumlarda olumlu düşünerek telkinlerde bulunmalıdır. Bilimsel araştırmaların aktarmış olduğu bilgilere dayanarak; insan beynini olumsuz düşüncelere daha yatkın durumda olmaktadır. Aksine böyle durumlarla baş başa kalındığında gücünüzü korumalı ve motive ederek sorunlara pratik yöntemler ile savaşılmalıdır. İş hayatında yaşanılan sorunların çözümleri anlık durum düzeltici düzeyde değil de bedelini yıllarca üzerinde taşıyacağınız çözümler üretmek gerekmektedir. İş hayatındaki hataların bedelleri günlük yaşamdakiler kadar anlık problemlerden daha farklı olmaktadır. İş yerinde yaşanılan sorunlar birbiriyle bağlantılı olarak bir çok kişiyi rahatsız edecek düzeyde olabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşıldığında verilen  karar yada sunacak çözüm  herkesi düşünerek veya her konuyu ele alarak çözüm süresini başlatılmalıdır.

Sorunlara mantıklı bakış açısının oluşturulduğunda durumun anlık stres ve gerginliğinden sıyrıldığınızda sorunu tekrar gözden geçirip atlanmış fark edilmemiş konu üzerinde yoğunlaşılmalıdır. Tekrar tekrar sakin bir şekilde inceleyerek konu hakkında tecrübeli kişi ve birimlerden faydalanarak çözüm sürecini hızlandırılabilinir. Bir sonmuş gibi düşüncelerden uzak durmak bir çözümün olduğunu yaşanılan olayın gelip geçici sorun olduğunun farkındalığına varılmalıdır. Hatta bu olaydan tecrübe edinecek tekrarlanmaması için dikkat edilecektir. Tek başına çalışmak düşünmek değilde fikir alışverişinde bulunarak konu bir an önce atlatılabilinir. Telafi etmek, pes etmek düşüncesinden her zaman daha iyi bir fikirdir. Tek bir hatada dünyanın sonuna gelmiş gibi düşünerek ruh haliyle çözüm bulmak şöyle dursun hareketsizliğe ve sıkıntıların zincirleme oluşmasını sağlayacaktır. Çözüm sürecini gücünü hiç saymamakla başlatılabilinir. Sakin olmak anlık pratik yöntemler ve çözüme gidilecek stratejiler uygulayarak çözümlere ulaşmak kolay olacaktır.


Bunaltı Halinde Anlık ve Kalıcı Çözümler adlı makalemiz ile özdeşleşen, Navi Radjou’nun sunumuyla: “Zor durumlar karşısında yaratıcı problem çözme” videosunu izlemenizi tavsiye ediyoruz. – (Video başladıktan sonra, ayarlar sekmesinin solundaki düğmeye basarak Türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz)


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz