Yatırımcı Arıyorum

Bütçe Dostu Ucuz Alışveriş Marketleri

Uygun Fiyatlı Alışveriş

Hemen hemen her gün birçok ürüne zam geliyor. Bu da dar gelirli ve kalabalık olan aileler için oldukça zorlayıcı bir durum. Marketler belli dönemlerde fiyatlarda indirime gitse de sürekli alışveriş ihtiyacı olanlar için ekonomiyi oldukça zorluyor. Bu durumlarda devreye ucuz gıda ürünü satan yerler devreye giriyor.

Bu marketler müşteri akınına uğruyor desek abartmamış oluruz çünkü durum gerçekten bu. Oldukça karlı bir iş olan ucuz marketler sürekli faal halde.

Bu marketler sadece gıda açısından kazandırmıyor ayrıca iş kapısı da açıyor. Sürekli olarak illerde yeni şubeleri açılıyor. Bu da ilginin yoğun olduğunun başka bir göstergesi.

Ucuz Alışveriş Marketlerinin Faydaları

Cüzdana Göre Alışveriş İmkânı Sağlamak

İnsanlarda ekonomik durum üçe ayrılır. Tüm dünyada durum böyledir ve hiç değişmez.Dar gelir, orta seviyede gelir ve hali vakti yerinde  olanlar. Maddi geliri iyi olanları zamlar çok fazla etkilemezken, geçim sıkıntısı çekenleri ürünlerin pahalılığı çok fazla etkiliyor. Bu durum gıda sektöründe uygun fiyatla satış yapan yerlerin çoğalmasını sağladı.

Cüzdana göre alışveriş imkânı sağlayan ve özellikle gıda ürünlerini bütçenize ve kendi isteğinize göre almanızı sağlayan marketler revaçta. Özellikle bakliyatlarda fiyatların pahalı olduğunu düşünürsek, ucuz market oluşumu, ürünü istediğiniz kadar alma imkânını sağlıyor.

Ucuz Bakliyat Satın Almak Artık Hayal Değil

Nohut, kuru fasulye, pirinç, bulgur ve mercimek gibi bakliyat ürünleri raflarda yüksek fiyata satılan ürünler. Özellikle fasulye ve nohut fiyatları yüksek. Eskiden dar gelirli yemeği olarak bilinen kuru fasulye artık zengin yemeği saylanır oldu.

Ucuz bakliyat ürünleri satan marketlerden alış veriş yapmak artık daha ekonomik. Sadece bakliyat ürünleri değil, bitki çayları, lokum ve çikolata çeşitleri, salçadan kahve çeşitlerini ve kuruyemiş çeşitlerini de piyasanın altı fiyatlarda bu marketlerde bulmanız mümkün.

Diyelim ki pirincin market fiyatı 10 TL Ucuz ürün satan mağazalarda ise 5–6 TL arası fiyat aralığında pirinç satın alabiliyorsunuz. Ya da 18 TL’den satışa sunulan fasulye, bu marketlerde 10 TL civarında satışta.

Kilo Yerine Gram Hesabı ile Bütçeyi Zorlamayın

Bu marketlerin bir avantajı da ürünleri kilo ile almak zorunda değilsiniz. Kendinize yetecek kadar ve gram ölçüsüyle alacağınız ürün daha ekonomik bir alışveriş imkanı yaratır. Hatta bazı ürünleri tane hesabı bile almanız mümkün. Her ürün bitiminde tazesini almak da aynı bir avantajı. Böylece aldığınız gıda ürününü uzun zaman saklama ihtiyacı da duymazsınız. Ne kadar dayanıklı olursa olsun tüm gıdaların bir raf ömrü bulunmaktadır.

Tarladan Sofraya Hijyen

Ürünlerin tarladan sofraya en taze şekilde sunulduğu bu marketlerde hijyen kurallarına bağlı kalarak satışı yapılmaktadır. Marketlerde ürünler satılırken müşterilerin eldiven giyerek ürünlere bakmaları istenmektedir.

Ayrıca bu tür marketler size kazanç olarak da geri dönüyor. Bütçeniz fazla zorlanmıyor.

Ürünleri Görerek Satın Alma İmkânı

Normal bir markette alışveriş yapacağınız zaman ürünlerin pek çoğu hazır pakette olduğu için ürünün kalitesini belirleme, tadına bakabilme gibi imkânlar bulunmamaktadır. Tüketici satın aldığı ürünün kalitesinden emin olmak ister. Ucuz marketlerde ise ürünler üstü kapalı özel şeffaf ortamda satıldığından ürünü dokunarak inceleyebilme, tadına bakabilme gibi imkânlar da verilmiştir. Bu sebepten tüketici rahat alışverişin nimetlerinden yararlanmaktadır.

Piyasada Rekabet Ortamı Yaratmak

Fiyatları piyasa fiyatının altında olan bu marketler, ekonomiyi aktif hale getirdi. Ürün çeşidi diğer marketlere oranla daha az olsa da piyasayı oldukça hareketlendirdi. Bu da bu tarz marketlerin aslında kazançlı bir iş olduğunu da açıkça gözler önüne seriyor. Özellikle bayram ve yılbaşı gibi günlerde bu marketlerden alışveriş hacmi iki katına çıkıyor. Karlı bir alışveriş istiyorsanız bu marketler bulunmaz bir fırsat.kobi vadisi

Yorumunuz