Yatırımcı Arıyorum

Butik Otel, Pansiyon Açmak

Otelcilik Yapmak

İş hayatına ciddi bir giriş yapmak ve farkınızı ortaya koymak istiyor, butik otel veya pansiyon açarak, konaklama sektöründe hizmet vermek istiyorsunuz. Son derece elit ve seçkin bir tercih yaptığınızı belirterek yolculuğunuz boyunca size yardımcı olacağını düşündüğümüz bir kaç bilgi paylaşmak istiyoruz.

Otel İşletmeciliği Yapmak

Çok kolay bir yol olmadığı aşikar ancak fevkalade kazançlı bir işe soyunduğunuzu belirtmek isteriz. Rekabetin sıkı olduğu bu işte kaliteyi yüksek tutmanız gerekmektedir. Butik otel yahut pansiyon açmak, butik bir işletmeye karar vermek başta yorucu olacaktır ancak devamında oldukça keyif verecek ve tatmin edici bir kazanç sağlayacaktır. Evvela size gerekli olan son derece iyi hazırlanmış bir iş planı olacaktır. Mali destek hususunda çizelgenizi hazırlamalı, hizmetlerinizde farklılıklar yaratabileceğiniz enstanteneler hakkında araştırma yapmalısınız. Lokasyonunuz hakkında da karar kıldıktan sonra ruhsat ve izinler için başvurularınızı yapabilirsiniz.

Gerekli tadilat ve dekorasyon için de zamana ihtiyacınız olacaktır. Aydınlık, doğal, rafine bir dekorasyon çok daha çekici olacaktır. Tüm bunların neticesinde  yerinizin misafirleri ile buluşmasını kolaylaştıracak reklam işlerine sıra gelecektir. Muhtelif tur liderleri ile yapacağınız anlaşmalar, seyahat acenteleri yahut basında yayınlayabileceğiniz reklamlar size yeni misafirler olarak geri dönecektir.

Butik Otel İşi Yapmak

Yatırımınız da çok hızlı bir geri dönüş bulamasanız dahi bu iş uzun yıllar sürecek sizin için belki ömürlük bir işte olabilir. Bu sebeple ilk zamanlar tanıtıcı reklamlarınıza ağırlık vermeniz gerekli olacaktır. Her tahmini düşünmeniz ve bu tahminlere hazırlıklı olmak oldukça mühimdir.  Belki de ilk sezonunuz son derece verimli geçecek ve yolunuz daima açık olacaktır.

Aksini de düşünmek ve hazırlıklı olmak size ileri ki zamanlarda kolaylık sağlayacaktır. Son zamanlarda popülaritesini arttıran butik konaklama yerleri misafirlerinizin yüksek kaliteyi bulabilecekleri, farklı ambiyansları ile huzur duyacakları elit adreslerdir. Beklentileri yüksek ancak bellidir. Beklentileri karşılayabilmeniz ve müşterinizi memnun ve mutlu edebilmeniz size sadık müşteri ve mutlu müşteriniz akabinde çevresinde pozitif bir duyuru şansı yaratacaktır.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan otel işletmeciliği iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Otelcilik İşinde Önemli Konular

Hizmet Sektörü

Finansal açıdan büyük bir taşın altına elinizi sokacağınız aşikar. Ancak bunu finansal destekler ile hafifletebilirsiniz. Ayrıca sunacağınız hizmetler ve yaratıcı tarafınız ile de zamanla amorti edebilirsiniz. Hizmet konsepti müşterilerinizi çekecek önemli bir ayrıntıdır. Temizlik ve hijyen ise konaklama sektörünün olmazsa olmazlarındandır. Son zamanlarda şehir yaşamının verdiği ağırlıktan kurtulmak isteyen müşteriler kasaba havasında, köy evi konseptinde ancak konforlu mekanlara büyük ilgi göstermektedir. Sezonluk Otel İşletmeciliği

Tanıtım Pazarlama

İnternet hayatımıza muazzam artılar getirmiştir. Bu artılardan biri reklam ve pazarlamadır hiç şüphesiz. Siz de internet dünyasını ve sosyal medyayı mutlaka kullanmalısınız. Tüm emekleriniz neticesinde internet dünyasının artılarından faydalanmak hızınızı arttıracaktır. Personel seçiminde  müşteri memnuniyetini esas alacak, nitelikli personeller seçmek ve her türlü araç ve malzemelerde ucuza kaçmamakta ileri zamanlarda size büyük avantajlar sağlayacaktır. Başarılı olmuş butik konaklama adresleri hakkında bir araştırma yapmanızda da fayda olacaktır. Ancak yine de esas olan butik yerinizin kendine münhasır bir yer olmasıdır. Şansınız bol olsun.kobi vadisi

Yorumunuz