Yatırımcı Arıyorum

Büyümek İçin Bayilik

Bayilik Almak

Günümüz iş hayatı içerisindeki girişimcilerin ortak sorularından bir tanesi olarak beliren konu olarak gözlemleniyor. Kişilerin bir sektör içerisinde yapmış oldukları projeleri daha fazla yatırım ve daha fazla kazanç elde etmek için bayilik satın alma fikirleri gelişiyor.

Genel olarak bayi, başarılı gitmesini arzuladığı bir iş fikrini ortaya çıkaran girişimcinin daha büyük şirketler gibi görünmesine olanak sağlıyor. Bayilik sistemi ülke sınırları ve de dünya üzerinde verim ve kar açısından oldukça yaygınlaşma yolunda ilerliyor. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülke marka bayilik konularında gelişme kaydediyor. Ülke sınırları içerisinde de oldukça markalaşan toplulukların bayilikleri oldukça büyümeye doğru adım attıkları görülüyor.

Tüketim potansiyelinin çok fazla olduğu toplumlarda lider markaların bayiliklerini görmemiz mümkün. Bayilik sistemi oluşması ile birlikte bu sistemi kullanan markaların, diğer markalar üzerindeki artış potansiyeli oldukça açık ara fark ile büyüme gösterdiği gözlemleniyor. Yerel ya da müstakil markalar ise tüketici ilgisini çekmek ile birlikte onlar ile büyüyen, kalite konusunu köşe başı dükkânlar ile bağdaştıran jenerasyon sayesinde gerçekleştirdiği görülüyor. Bu konuda genel anlamda incelenecek olursak, marka ile büyüme devamlılığı sağlayan nesil, alacakları markalar üzerinde daha büyük ve de yaygınlık belirtisi göstermesi gerektiğine inandığı gözlemleniyor.

Bayilik veren firmaların, bayilik üzerinde oluşturulan teknikleri kullanarak yeni tip işletmeler, standart tür işletmeler ve de eğitim, denetim uygulamalarını kullanarak zirvede en üst sıralarda yer aldıkları görülüyor. Bayilik sistemlerinde bu zamana kadar oluşmuş bazı ana unsurlar meydana geliyor.

Bu unsurlar şunlardır;

  • Marka
  • Bedel
  • Disiplin

Bayilik ve Marka

Marka konusu bayilik satın almak için oldukça önemli konulardan bir tanesidir. Öncelikle ortada başarılı çalışma gösteren bir işletmenin olması gerekiyor. Denenmiş bir sistem, tanınmış bir marka olabilmesi ile ancak gerçekleşiyor. Buradaki en önemli mantık ise başarısı kanıtlanmış bir markayı başkalarına satmak olmalıdır.

Günümüz iş hayatı içerisindeki bireysel yatırımcılar ya da girişimciler kendi olanakları sayesinde başarabildiği ve de daha fazla kazanabileceği düşüncesi içerisine girdiğinde, daha fazla çalışacağı ve daha fazla başarılı olabilme düşüncesi içerisinde olduğunda bayilik satın alma gereksinimi duyduğu gözlemleniyor. Aynı markalar üzerinde satış yapan her işletme, standart ürünler ve hizmetler sayesinde devamlılık gösteriyor.

Hizmet kalitelerini arttırmak için başlangıç ve sonrasında ise çalışan ve yatırımcılara özellikle üzerinde çalışılan eğitimleri vererek işletme içerisinde sıkı bir denetim ile büyümeye devam ediyorlar. Eğer ki oluşturduğunuz bir markanız var ise ve bu markanızı Kobi Vadisi platformunu kullanarak markanızın bayilik ilanını verebilir, yeni yatırımcılardan ücretsiz olarak yeni bayilik talebi alabilirsiniz.

Bayilik ve Disiplin

Genel olarak bayi işlerinde sıkı ve katı bir disiplin ile ilerleme kaydediliyor. Bayi sahipleri ve diğer taraflar arasında uzun süreli anlaşmalar sağlanarak, sistem üzerindeki oluşturulmuş esaslar net olarak belirtildiği gözlemleniyor. Bayilik üzerindeki işi başarıya götürebilecek tüm çalışma kuralları kesin olarak taraflara aktarılıyor.

Aynı marka üzerinde eşitlik sağlamış tüm işletmelerde standart ürün ve de hizmetleri sunuluyor. Hizmet kalitelerinin meydana getirmiş olduğu başlangıç ve sonraları için yatırımcılar ve girişimciler için sürekli iletişime geçilerek sıkı bir şekilde eğitimler veriliyor ve de sıkı bir denetim çerçevesi içerisinde devamlılık gösterildiği belirtiliyor.

Bayilik ve Bedeli

Dünyadaki iş hayatı içerisindeki yapılan işlerin tümünün bayilik adı altında yapılandırılabilmesi için bayilik veren kişilerin, bayilik alan yatırımcılar üzerinden bir bedel alması gerektiği fikri benimseniyor. Bayilik vermek adı altında “marka satmak” olarak da algılandığı gözlemleniyor.

Genel olarak bayi satın alınan her markanın halkın gözünde para etmesi gerektiği nitelendiriliyor. Eğer ki bayilik veren firma ya da kişiler bu durum karşısında hiçbir şekilde bedel talep etmiyor ise sistem içerinde doğmuş olan bazı problemlerden dolayı “sistem yürümüyor” ilkesi oluşum gösterdiği belirtiliyor. Bu duruma açıklık getirecek olursak, bayilik sistemi üzerindeki çalışmalar ve de desteklerin verilmesi sistemin yürümemesi ya da para etmemesi durumunda verilmesi pek mümkün olmayacağı söyleniyor.

Başka bir açıdan oluşturulan bayilik sisteminin kendi üretimi olduğu malı pazarlamak adı altında piyasaya sürüyor ve de ürün satışlarındaki fiyatlandırma sistemini emsallerinden daha yüksek tutuyor ise sistem yerine oturmuş ve büyük bir hız ile gelişme gösterdiği belirtiliyordur.

Bayilik Veren Firmalar

Bayilik sistemi genel olarak bakılacak olduğunda, bir tür pazarlama tekniklerinden oluşturulan bir yönetim biçimidir. Burada önemli konulardan bir tanesi de pazarlanmış olan ürün ya da hizmet değil, bir sistemdir. Herhangi bir yatırım yapmak isteyen kişiye hazır iş teslim edilerek devamlılık göstermesi gerektiği vurgulanır. Siz de bayi satın almak istiyor ve büyük kazançlar elde etmek istiyorsanız Kobi Vadisi platformunda yer alan bayilik veren firmaları ziyaret edebilir, anlık olarak ilgilendiğiniz firmalara başvuru taleplerinizi iletebilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz