Yatırımcı Arıyorum

Cep Telefonu Tamir Servisi Açmak

Cep Telefonu Tamiri Yapmak

Dünya nüfusunun yarısından fazlası, ülke nüfusunun da yaklaşık %75’lik kısmı cep telefonu kullanıyor. Özellikle son yıllarda bu cihazların akıllı modellerine olan ilgi giderek artış gösteriyor. Fiyatları 1.500 TL ile 2000 TL bandından 12.000 TL’ye kadar çıkması cihazlar arızalandığında tamirini gerekli hale getiriyor.

Genelde yaşanan sorun akıllı ekranın düşme nedeniyle kırılmasıdır. Tabi bununla birlikte farklı sorunlarda ortaya çıkıyor. Bu iş alanının kar marjının çok yüksek olması, küçük bir dükkanda işlerin yapılabiliyor oluşu ve az bir maliyet ile dükkanın açılması da avantajları arasındadır.

Cep Telefonu Tamir Servisi Nasıl Açılır?

Bu şekilde bir dükkan açmak çok basittir. Öncelikle yapmanız gereken dükkanı tercih etmeden önce kendinizi bu konuda geliştirmeniz olacaktır. Büyük şehirlerde cep telefonu tamiri üzerine kurslar verilmektedir. Bu kurslara dahil olarak sizde kendi işinizi nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kursu tamamladıktan sonra diğer detaylar ile ilgilenebilirsiniz.

Şayet konuya hakim olmasanız bile, piyasada tamir konusunda deneyimli birçok usta bulunmaktadır. İş ilanı vererek bulunduğunuz bölgede yeni bir çalışma arkadaşıyla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Dükkanı açacağınız nokta mutlaka cadde üzerinde olmalıdır. İnsanların sıklıkla kullandıkları bir cadde de dükkan açmak sadece telefon tamiri açısından değil telefon aksesuarı satmak içinde size yardımcı olacaktır. Bu da otomatik olarak kar marjınızı yükseltecektir.

Dükkanın büyük olmasına da gerek yoktur. 30 metrekare bir alan yeterli olabilir. İnsanların beklemeyecek olmaları, işlerinizi rahatça yapmanız için bu alan size yeterli olacaktır.

Önemli olan nokta, işletmenin dış tasarımı (müşteriyi içeri çekmek için) ve içerinin rahat, konforlu olmasıdır (gelen müşteriye güveni verebilmeniz için).

Cep Telefonu Tamir Servisinin Maliyeti

Cep telefonu tamir servisi yüksek bir maliyet gerektiren bir iş olmasa da kar oranı çok yüksektir. Ortalama 20 bin TL sermaye ile bu işe başlamak yeterli olacaktır. Birçok insan işe maliyetlerin yüksek olabileceği yüzünden bu işe girerken çekingen davranabiliyor.

Bu konuda unutmamanız gereken tüm markaları tamir edecek olmadığınızdır. Bu durumda yapmanız gereken telefonu başka bir uzmana tamir ettirebileceğiniz ve bu durum sonrasında aracılık ücreti alabileceğiniz olacaktır. Yani bir şekilde para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Cep Telefonu Tamir Servis ile Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Ülkemizde artık yaşa bakılmadan herkesin cebinde akıllı cep telefonu bulunduğu biliniyor. Ancak birçok açma, kapama, arama dışında o telefonları yakından tanımıyor. Bozulduğunda direkt olarak yanınıza gelecek çok kişi olacaktır. Basit bir ayar için dahi ücret talep edebilirsiniz.

Malzemeci ile anlaştıktan sonra işçilik ücretlerinizi de karlılığa ekleyerek yüksek bir gelir hedefi ile işe girebilirsiniz. Tabi karınızın artış göstermesi için tamir ettiğiniz telefonlardan şikayet gelmeyeceğinden emin olmalısınız. Bu tip hatalar sizlerin dükkan kapatmasına bile neden olabilir.

Ayrıca, işyerinizde cep telefonu ve tablet cihazlara yönelik aksesuarlar da satarak çok ciddi kazanç sağlayabilirsiniz.

Zamanla işi öğrendikten sonra, 2. el telefon alım satımı da yaparak karlılığınızı arttırabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorum(1)

  1. Cevap yaz
    edip yorumu:

    gerekli araç gereçlere ilişkin bir şeyler yazsaydınız keşke

Yorumunuz