Yatırımcı Arıyorum

Çiçek Aranjmanları Hazırlayarak Ek Gelir Kazanmak

Gelir elde edebilmek ve zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek için muhtelif ek gelir fırsatları mevcuttur. Bunlardan biri de çiçek aranjmanları hazırlamak. İster kuru veya yapay çiçeklerden ister canlı çiçeklerden çiçek aranjmanları hazırlayarak gayet iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Canlı çiçekler ile sipariş üzerine çalışmanız çok daha yerinde olmakla beraber, kuru veya yapay çiçekler ile hazırlayacağınız aranjmanları sosyal medyada ve internet üzerinden rahatlıkla tanıtabilirsiniz.

Belirli web adresleri veya çarşılardan kolaylıkla temin edebileceğiniz malzemeler ile hemen, eviniz konforunda bu zevkli işe başlayabilir, kazanç kapınızı aralayabilirsiniz. Üstelik bu işi yapmak öylesine zevkli ki zamanın nasıl geçtiğini dahi anlamayacaksınız. Bir kaç denemeden sonra kolaylıkla tarzınızı da bulabilir, arzu ediyorsanız geliştirici ücretsiz kurslara katılabilir yahut internette yayınlanan videolardan da yardım alabilirsiniz. İlk başlarda çevrenize yapacağınız hediyeler ve sosyal medyada paylaşacağınız resimler ürünlerinizin tanınmasında büyük fayda sağlayacaktır. Arzu ederseniz kendinize ait bir blog sayfası yahut web adresi de hazırlayabilir, ayrıca buradan da ürünlerinizi sergileyebillirsiniz.

Çiçek düzenlemek başlı başına bir keyif olduğu gibi, ayrıca insanı dinlendiren bir tarafı da vardır. Üstelik yaptıklarınızın karşısında para da kazanacaksınız. Renkler, ruhu okşayan kurdeleler, birbirinden çekici tüller, kuru çiçekler, mis kokular içerisinde çalışmak, çiçek aranjmanları hazırlamak sizi çok mutlu edecektir. Klasik aranjmanlar yanı sıra, teraryumlar, fanus içerisinde aranjmanlar, kutu içinde aranjmanlar da fevkalade rağbet görmektedir. Ayrıca yine yapay ve kuru çiçeklerden tokalar, taçlar ve hatta gelin buketleri bile hazırlayabilirsiniz. Çiçek aranjmanları işinin yelpazesi öyle geniştir ki para kazanabileceğiniz bir çok fırsat yakalayabilirsiniz. Yemek masaları süsleyebilir, özel günlere çiçekler ile süslemeler tasarlayabilir, hediyelik sepetler hazırlayabilirsiniz. Emekleriniz karşılığında ortaya çıkan birbirinden güzel aranjmanlar hediyelik olarak fevkalade kalıcı ve güzel bir seçenek olacaktır. Son zamanlarda sıkça tercih edilen aranjmanlar, bir çok girişimci için fırsat haline gelmiştir.

Hayal gücünüzü konuşturabileceğiniz ve maharetleriniz ile para kazanabileceğiniz bu iş fırsatı ile ayrıca mağazalara da çalışabilirsiniz. Bireysel müşterilerinize cevap verebileceğiniz gibi butiklerle de anlaşarak kendinize daha geniş fırsatlar yaratabilirsiniz. Sizi çok zorlamayacak, boş zamanlarınızda, eviniz konforunuzda yapabileceğiniz çiçek aranjmanları, beklentilerinizin oldukça üzerinde para kazanmanıza vesile olabilir. Üstelik bu işi ek iş olarak yapmaya başlayan ancak bugün meslek haline getiren bir çok girişimcilerimiz mevcut. Görsel zevkin fevkalade önem kazandığı çiçek aranjmanların da, zenginlik ve albeni de oldukça önemlidir.

Aranjmanlarınızı yaptınız ve en göz alıcı resimleri ile fotoğrafladınız ve web adresinizde, sosyal medyada paylaştınız. Zamanla sizi takip eden kişilerin sayısı artacaktır. Bu zaman zarfında çevrenize de yaptığınız iş hakkında bilgi vermeyi de unutmayınız. Elbette el emeğinizin karşılığı olan fiyatlarınıza kar yansıtmalısınız ancak fiyatlarınızı çok yüksek tutmak müşterilerinizin sizden uzaklaşmasını sağlayabilir. Bu sebeple fiyatlarınızı makul tutmak size artı olarak geri dönecektir. Ayrıca müşteri ilişkileriniz de kalıcı müşteriler edinmeniz hususunda çok önemlidir. Paketlemeye göstereceğiniz özende müşterilerinizin tekrar sizi tercih etmesinde yahut başkalarına sizi tavsiye etmesinde önemli rol oynayacaktır. Titizlik ile yapılmış şık bir hediye paketi içerisinde gönderilmiş kusursuz ve müşterilerin beklentilerini karşılayan bir ürün ayrıca sizin müşterinize, en önemlisi işinize gösterdiğiniz saygının da aynasıdır.

Kimi zaman oldukça büyük, kimi zaman orta boy veya bazen de el aranjmanları olmak üzere değişik boy ve şekillerde aranjmanlar yapabilirsiniz. Her müşteri portföyüne göre, kimi zaman romantik, kimi zaman otantik, kimi zaman iddialı gibi farklı tarzlarda çalışmalar yapmanız da gerekebilir. Ayrıca sürekli kendinizi tekrar etmemeniz için bu iş için oldukça fazla araştırma yapmalı, mümkün ise workshoplara da katılmalısınız. Boş zamanlarınızda, örneğin hafta sonları yahut akşamları bir iki saat kadar, ücret almadan, sadece öğrenmek adına bir çiçekçi ile anlaşıp, onun yanında çalışarak ta çok fazla şey öğrenebilirsiniz. Yapacağınız iş hususunda kendinize yapacağınız yatırım işinize kalite katmakla beraber, sizin de bakış açınızı ve görsel dünyanızı genişletecektir. Ayrıca her gün yenilenen ve çeşitlenen malzeme dünyasını da yakından ve sıkça takip etmeniz daha fazla müşteri yakalamanız açısından da oldukça büyük bir etken olacaktır. Meraklılarının en yeni ürünleri ve en taze yenilikleri ilk sizde görmeleri size muazzam fırsatlar yaratacaktır.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments