Yatırımcı Arıyorum

Çiçekçi Dükkanı Açma İş Fikri

Çiçekçi Dükkanı Nasıl Açılır?

YAPAY ÇİÇEK

İnşaat sektörünün gelişimi yapay çiçek sektörünü de eş zamanlı olarak geliştiriyor. Yeniden yapılanan çevre ve binalar, yeni inşa edilen binaların iç tasarımları ve dış çevrelerinde bitki düzenlemesi gerçek bitkilerin uygulamasının yanı sıra yapay çiçeklendirme çalışmaları da gerçekleştirilmekte.

Günümüzde inşa edilen AVM ve İş merkezi olarak inşa edilen binalarda yapay çiçeklendirme ve yapay bitkiler kullanılmakta. Kaynaklar dünya yapay çiçek ihtiyacının Üç’ te İki kadar bölümünün başta Çin olmak üzere Uzak doğu ülkeleri tarafından karşılandığını belirtiyor. Yapay çiçeğin üretildiği malzemeleri plastik ve kumaşlar oluşturmakta Çin’den ithal edilen yapay çiçek rakamlarını kaynaklar tam olarak açıklayamasalar da yaklaşık 25 Milyon Dolar civarında olduğu belirtiliyor.

Kaynaklar Çin’den aylık 5 Milyon Dolar civarında ithalat yapıldığını açıklarken ülkemizde üretiminin yapılmadığı bilgisini de ekliyor. Yıllık getirisinin ise 60 Milyon Dolar civarında olduğu belirtiliyor. Yapay çiçeklerin tercih edilmesinin en büyük nedeni olarak doğal bitkilerin bir süre sonra canlı görünümlerini kaybetmeye başlamaları, bakımlarının oldukça güç olması belirtiliyor. Özellikle İş merkezi ve alışveriş merkezleri gibi büyük alanlarda her zaman canlı görünerek bulunduğu ortamı güzelleştirecek ve bakım maliyeti olmayacak yapay çiçekler bu sebeple tercih edilirliklerini her geçen gün artırıyor.

Tüm ülkede kullanımı yaygınlaşan yapay bitkilerin kâr oranının da bir hayli yüksek olduğu belirtiliyor.

KESME ÇİÇEK SEKTÖRÜ

Kesme çiçek sektörü en hızlı büyüyen ekonomik faaliyet alanlarından, kaynaklarda verilen ihracat rakamları büyüme oranının %30-40 civarında gerçekleştiğini söylerken, Karadeniz ve Akdeniz kıyı şeritlerinin yatırımcısını beklediği bilgisine de yer veriliyor ayrıca uzmanlar sektörün fırsatlarla dolu olduğunu belirtiyorlar.

Dönüm başına yatırım ve dönüm başına kâr hesabı yapılıyor sektörde, çiçekçilik ticaretinde özel günlerin büyük önem taşıdığı en kârlı zamanların bu dönemler olduğu bu nedenle fırsatların çok iyi değerlendirilmesi gerektiğine özellikle vurgu yapılıyor. İhracata yönelik faaliyet gösterecek yatırımcıların ihracatçı birlikleri ile iç piyasa üretim yapacak yatırımcıların ise kooperatifçiler ile irtibatlı olmalarının gerektiği hatırlatılıyor.

Doğu Karadeniz bölgesinde yatırımcı kesme çiçeğe teşvik edilirken ithal edilen ürünlerden söz edilerek piyasadaki bu boşlukların doldurulabileceği uyarısında bulunuluyor piyasadaki fırsatlar konusunda.

Türkiye’de iklimin tüm yıl boyunca çiçek üretimi yapmaya elverişli olması nedeni ile 2017 senesinde 83 Milyon Dolarlık ihracat gerçekleştirilmiş sektörün 2018 hedefinde 100 Milyon Dolar bulunduğu belirtiliyor. Sektörde 300 Bin kişi civarında iş gücü istihdamı bulunuyor. Yeni yatırımcıdan sektörün beklentileri içinde çeşitlerin artırılması hedefi de bulunuyor zira rekabet edilen ülkelerdeki çiçek çeşitliliği ile karşılaştırıldığında ülkemizdeki türlerin az olması aşılması gereken bir engel olarak niteleniyor. Çiçek Aranjmanları Hazırlayarak Ek Gelir Kazanmak

Çiçekçilik Sektöründe İş Kurmak

Gelişen ve büyüyen sektörde kesme çiçek üreticisi, yapay çiçek ithalatçısı ve dağıtımcısı ya da çiçek perakendecisi olarak faaliyet gösterebilirsiniz. Çağımızın tüketim anlayışında çiçek hediye etmek lüks tüketim ya da olmasa da olur anlayışından kurtulmuş her fırsatta özel günleri ve anları çiçekle süsleyen tüketici anlayışı yerleşmiştir. İnsanlar sevgililer gününde, anneler gününde, nikah törenlerinde mutlulukları paylaşmak istemekte, yaşanılan mekânlarda, çalışma ortamlarında çevrelerinde doğal ortamları canlandıracak dekorasyonları görmek istemektedir. Değişen tüketici anlayışı yurt içi çiçek tüketimini ve üretimini geliştirerek pazarı büyüttüğü gibi yurt dışı çiçek satışını da geliştirerek ihracat rakamlarını büyütmüştür.

Çiçek sektörü bu denli hareketliyken sektörde yatırımcı olmak oldukça yerinde bir girişim gibi görünüyor ancak daha önce çiçekler ile ilgili hiçbir faaliyette bulunmadıysanız hangi alanında yatırım yapmak istiyorsunuz detaylı biçimde araştırarak verin kararınızı. Size, sermayenize en uygun alan hangisidir değerlendirin. Çiçek sektöründe sadece perakendeci olarak yer almayı düşünüyorum, daha mütevazı bir bütçe ile iş yeri sahibi olmak istiyorum diyorsanız o zaman bilginizi çiçeklerin hazırlanması ve korunmaları konusunda geliştirmeli daha sonra Dükkân ve faaliyete geçeceği konum seçimine yönelmelisiniz. Büyüyen Pazar: Çiçekçilik

Çiçek Ticareti Yapmak

Ticaretin hangi alanında girişimci olursanız olun iyi bir internet kullanıcısı olmanızı öneriyoruz çünkü günümüz koşullarında hedef tüketici kitleniz, yoldan geçen kimseler ya da dükkân civarında oturan bölge insanları ile sınırlı kalmak zorunda değil. Sosyal medya ve e- ticaret kullanmayı ciddi olarak düşünün ve işleyiş koşulları hakkında bilgi edinin teknolojinin bu nimetlerinden yararlanarak müşteri kitlenizi ve kazancınızı büyütün.

Ayrıca çiçek sektöründe bayi olarak faaliyet gösterebilirsiniz koşulları karşılaştırmanız yerinde olur.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz