Yatırımcı Arıyorum

Çiğ Köftecilik Yapmak

Çiğ Köfteci Açmak

Çiğ köfte pek çoğumuzun bildiği gibi Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu bölgesi mutfak kültürü içinde bulunan bir gıdamız. Orijinal hazırlanışında yağsız çiğ etin bulunduğu, acı kırmızı biber ile uzun zaman yoğurularak etin ve bulgurun yoğurma yöntemi ile pişmesinin sağlandığı daha sonra yeşillik çeşitleri ile tatlandırılan geleneksel bulgur köftesi çeşidimiz, çağın gereklerine uygun değişimler geçirdi.

Çiğ Köftenin Değişim Yolculuğu

Öncelikle ülke içinde gerçekleşen göçler, yurt içi turizm faaliyetleri bölgeler arası kültürel alışverişi sağlarken gittikleri bölgelerin insanlarına yeni tüketim alışkanlıkları kazandırdılar. Çiğ köfte böylece bulunduğu bölge sınırları dışında sevilen, tüketilen bir yiyecek durumuna gelirken tüm ülke tarafından bilinir tanınır bir gıda konumuna da geldi. Çiğ köftenin geçirdiği değişim geniş coğrafi alana yayılması ile sınırlı kalmadı. Avrupa ile gıda konusunda izlenen ortak politikalar ve çiğ etin sakıncaları ile ilgili yaklaşımlar nedeni ile ticari amaç ile faaliyet gösteren lokanta, restoran türü yerlerde aperatif ya da meze olarak sunulan çiğ köftelerden et çıkarıldı.

Çiğ köftenin değişim macerası burada da bitmiyor aperatif ya da meze olarak restoranların ara çeşitlerinden biri olarak sunulurken bu kez sadece çiğ köfte üretim ve satış faaliyetinin gerçekleştiği, fast food tarzı sunum ile tüketiciye hizmet veren firmalar, geleneksel lezzeti Batı üslubunda Türk insanı ile buluşturmaya başladılar ve çok da başarılı oldular. Yeni gençlik, ağırlıkla yetişkinlere hizmet veren restoranlarda bakır bakraçlarda ayran ile servis edilen çiğ köfte ile tanışmayı beklemeden portatif plastik kutularda sunulan ayran ve dürüm ile hazırlanan ya da paket olarak evlere sunulan çiğ köfteye ulaştılar ve bu tüketim tarzını kendilerine daha yakın buldular.

Türkiye’de Çiğ Köfte Pazarı

Hızla büyüyen firmalar Franchising vererek inanılmaz yükselişlerini sürdürmeye devam ediyorlar. Hız ve pratikliğin prim yaptığı günümüz uygulamaları her yaş grubundan bireyin tercihi haline geldi. Ucuz, temiz, lezzetli ve hızlı özelliği ile tüketimi her geçen gün yaygınlaşan çiğ köfte girişimcisinin, başarı grafiğini yukarılara çekmeyi başardı. Mütevazi bir bütçe ile kendi işinin patronu olmak isteyen kimseler dershane, okul gibi kurumların bulunduğu bölgelerde ya da kalabalıkların bulunduğu alışveriş merkezlerinde, kalabalık çarşılarda, sayfiye yerlerinde çiğ köfte dükkânı açabilirler.

Bağımsız faaliyet göstererek başarılı olabileceğiniz gibi sektörde marka olmuş güvenilirliği ve lezzeti ile tüketicilerin favorisi haline gelmiş güçlü firmalardan biri ile iş birliği yapabilir Franchising veren firmalardan biri ile ticari yaşamınıza yön verebilirsiniz. Günümüz ekonomi politikaları ulusal ve uluslararası alanda benzer özellikler göstererek biçimleniyor zira küreselleşme olgusu gelişen teknolojinin neticesi olan internet kullanımı toplumları yakınlaştırırken ticaretlerini de artırdı.

Sektörde büyük firmalar güçlenmeye devam ederken küçük ve orta ölçekli girişimciler ya da sektöre yeni giriş yapan küçük ölçekli yatırımcılar rekabet koşullarını iyi hesaplamalı, dayanma güçlerini belirleyerek maliyet hesaplarını bu detaylar üzerinde durarak değerlendirmeliler. Çiğ köfte talebi bulunan, tüketimi her geçen gün yaygınlaşan bir gıda olmakla beraber her ticari faaliyette olduğu gibi girişiminizin başarılı olması için gereken diğer koşulları sağladığınızdan, önlemleri aldığınızdan emin olmalısınız. Kokoreç İşi Yapmak

Bağımsız çalışmak tanıtım, tüketicinin beklentisine uygun hizmet anlayışının ortaya konulması, personel eğitimi, çalışma usulleri ve hizmet sisteminin oluşturulması, geniş müşteri kitlesine ulaşılması çalışmaları gibi faaliyetleri kişisel çabanızla oluşturmak durumunda olduğunuz anlamını taşıyor. Bir de piyasa koşulları, rekabet etmek durumunda kalacağınız küçüklü büyüklü firmalar olacaktır. Sermaye ve emeğinizi ortaya koyarak göstereceğiniz çaba elbette kazanç ile sonuçlanmalı tüm plan ve hazırlıklar sizi başarıya götürecek biçimde tasarlanmalıdır. Çağımızın ekonomik uygulamaları bize birleşerek büyüyebilirsiniz diyor.

Çiğ Köfte Bayiliği Almak

Piyasaya güçlü bir başlangıç yapmak, çalışma sistem ve usullerine kabul görmüş hazır hali ile ulaşmak, marka tanınırlığını sağlamış olmak, personel eğitimi ve istihdamı konularının çözüm getirmek çok kolay olabilir. Piyasada üstünlüğünü ortaya koymuş başarısını ispatlamış Franchising veren onlarca firma bulunuyor iletişime geçerek bu firmaları tanıyabilir, aranan koşulların size uygunluğunu değerlendirebilir koşulları size en uygun gelen firmayı çözüm ortağınız olarak görebilirsiniz.

Birlikte yola çıkacağınız firma sektörde başarılı olmanızı sağlayacak olanakları önceden hazırlamış olduğundan size fazla bir iş kalmayacak sadece sizden beklenen kriterleri üstelik ana firmanızdan gerekli destekleri de görerek faaliyete geçeceksiniz.

Arzu ederseniz, Kobi Vadisi platformunda yer alan; Çiğ Köfte Bayiliği veren firmaları araştırabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz