Çiğ Köfte Dükkanı Açmak

2013 yılından itibaren sayıları hızla artan çiğ köfte dükkanları konusundaki talep halen devam etmektedir. Eğer siz de bu alanda bir yatırım yapmak istiyor ve çiğ köfte dükkanı açmak istiyorsanız bazı tavsiyelere kulak vermeniz gerekmektedir. Sizin için gereken işlemler ve gerekli ipuçlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bu yazıda gereken belgeleri, bu işi yapmak mantıklı mı, gereken maliyet ne kadar gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Ancak öncelikle neden bu işi yapmak istediğinizi bilmeniz gerekir. Çiğ köfte dükkanlarının çok fazla para kazandığını mı düşünüyorsunuz? Yoksa mahallenizdeki eksikliğin çiğ köfte dükkanı olduğunu mu? Bu sorulara net yanıtlar verebiliyorsanız bu işi yapmaya başlayabilirsiniz. Gelin kaliteli bir çiğ köfte dükkanı nasıl olur beraber inceleyelim.

Dükkanın açılacağı yerin seçilmesi

İş yerini açmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapılmalıdır. Çiğ köfte dükkanları büyük ilgi görmesine rağmen eğer çok uzak ve ulaşılması zahmetli bir yere dükkan açarsanız hayal ettiğiniz müşteri trafiğine ulaşamayabilirsiniz. Bu nedenle müşteri kitlenize en yakın yerlerde düzgün bir iş yeri kiralayarak mantıklı bir tercih yapmış olursunuz. Ancak çiğ köfte dükkanı açmak için gerekli kriterleri de sağlamanız gerekmektedir. Şöyle ki; dükkan boyutu, lavabosunun olup olmadığı, ısınma durumu, servis masaları için gereken bölümler, vitrin için uygun cephe gibi kriterlere dikkat edilmelidir. Bu konuda iyi bir tercih yapılmalıdır. Aksi takdirde dükkan değiştirmek büyük maliyetler çıkarabilmektedir.

Gerekli belgeler

İş yeri açmak gereken belgeler genel olarak benzerdir. İnternet üzerinde bu bilgilere yer verilmektedir. Ancak daha sonra sıkıntı yaşamamak için en güzeli vergi dairesine gitmek olacaktır. Öncellikle iş yerini açacağınız bölgedeki vergi dairesini ziyaret ederek gerekli belgelerin bulunduğu örnek matbu formunu alın. Bu formda hazırlamanız gereken belgelere ayrıntılı bir şekilde yer verilmektedir. Bu konudaki detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Dükkan açarken aşağıdaki tavsiyelere uyarsanız kazancınızı artırabilirsiniz.

  • Çarşı merkezi ya da ayaküstü olarak tabir edilen yerlerde iş yeri tutulması.
  • Kaliteli bir firmadan bayilik alınması. Ancak bu noktada bayilik sözleşmesindeki ayrıntıları atlamamaya dikkat edin.
  • İş yeriniz için diksiyonu ve iletişimi iyi olan bir bayan çalışma arkadaşı bulabilirsiniz.
  • Kötü günler için kenarda bir miktar para bulundurun.

Bayilik Almak

Arzu ederseniz, Kobi Vadisi platformunda bulunan; çiğ köfte bayiliği veren firmaları’da araştırabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz

çiğ köfte dükkanı açmak
Çiğ Köfte Dükkanı Açmak
Ev Ortamında Online Ders Verme - İş Fikri
Ev Ortamında Online Ders Verme – İş Fikri
Halı Saha İşletmesi Açmak
Halı Saha İşletmesi Açmak
Petrol İstasyonu Açmak
Petrol İstasyonu Açmak
oto modifiye aksesuar dükkanı açma
Oto Modifiye Aksesuar Dükkânı Açma
yazılım şirketi kurmak
Yazılım Şirketi Kurmak
Organizasyon Firması Açmak
Organizasyon Firması Açmak
Hobi Bahçesi İşletmeciliği Yapmak
Hobi Bahçesi İşletmeciliği Yapmak
Bayan Kuaförü Açmak
Bayan Kuaförü Açmak