Yatırımcı Arıyorum

Çin’den İthalat Yaparak Gelir Elde Etmek

Çin’den İthalat Yapmak

Ülke sınırlarımız içerisinde her geçen gün farklı iş alanları beliriyor. Her yaştan kişi bu alanları değerlendirerek ev ekonomilerine katkı sağlayabiliyor. Son dönemlerin oldukça popüler ve ek gelir sağlayan iş alanlarından bir tane olan Çin’den ürün getirtip satmak, oldukça ilgi görerek popüler bir alan olmaya başladığı belirtiliyor. Kişiler bu ithalatları yaparak birçok değişim gösteren gelirler elde edebiliyor.

Dünyadaki birçok ucuz ürünleri Çin’de bulmak mümkün oluyor. Kişiler ucuz yol ve ucuz ürünleri ülke sınırlarımız içerisine getirterek ithalat yapabiliyor ve de ek gelir elde edebiliyor. Fakat kişilerin bu iş alanından gelir elde etmek için dikkat etmesi gereken bazı durumlar meydana geliyor. Eğer ki kişilerin daha önce ticaret ile ilgisi bulunmuyor ise bu sistem tam olarak o kişilere uygun bulunmuyor. Fakat kişilerin ticaret yapabilmeleri için herhangi bir girişimci ruhunu iç bünyesinde barındırmasına gereksinim duyulmuyor. İthalat Nasıl Yapılır?

Kişiler Çin’den herhangi bir ürünü istedikleri şekilde getirebiliyor. Örnek verecek olursak; ülke sınırlarımız içerisindeki 10 TL gibi bir ücrete tabi tutulan bir ürün piyasadaki pazarlara 20 TL gibi bir rakam ile satışı uygun bulunuyor ise bu ürünü Çin’den 2 TL gibi bir rakam ile getirtmek kişiler için oldukça ek gelir elde edebilmesine imkân sağlıyor. Bu tarz durumlardaki ana etken ucuz ürün bulmak olduğu belirtiliyor.

Çin’den Hangi Ürünü Getirerek Para Kazanırım?

Bu süreç oldukça değişim gösteriyor. Çünkü kişilerin getirteceği birçok ürün imkânı doğuyor. Örnek verecek olursak; kişi herhangi bir ürün getirtmek istiyor ise Çin’den yarı fiyatına getireceğini fark ettiği andan itibaren yapması uygun bulunan bazı durumlar meydana geliyor.

Bu durumlardan bazıları şunlardır;

 • Nakliye sorunu üreten ürünlerden kaçınması gerekiyor. Yükü daha hafif ürünleri tercih etmesi uygun bulunuyor.
 • Kişiler ürün fiyatlandırmasında maksimum 200 dolar vereceği ürünleri tercih etmesi uygun bulunuyor. Daha pahalı ürün seçimleri daha yavaş gelire dönüştürüldüğü belirtiliyor.
 • Kişiler piyasaya hâkim olmalı ve de sürekli el değiştiren ürünleri tercih etmesi gerekiyor.
 • Bu sistemin bir avantajı ise Çin alışveriş sitelerindeki kampanyalı ürünlerin meydana gelmesi gibi seçenekler beliriyor. Kişi o durumları kaçırmaması durumunda daha uygun harcama ile ürünü elde edebiliyor.
 • Kişiler Türkiye ülke sınırları içerisinde fiyatlandırılmasına göre yüzde 70 daha düşük ürünleri tercih etmesi uygun bulunuyor.
 • Nakliyede sıkıntı yaşanmaması açısından sıvı içeren, patlama riski olan ya da delici aletlerin tercih edilmesi uygun bulunmuyor.

Çin’den Ürün Getirerek Nasıl Satış Yaparım?

Kişilerin Çin’den ürün getirmeleri sonucunda satış yaparak gelir elde edebilmelerinin birçok farklı seçenekleri meydana geliyor. Ama bu seçeneklerinden arasında toplu satış gerçekleştirmek büyük oranda kişinin büyük gelir elde etmesine olanak sağlayacağı belirtiliyor. Fakat toplu satış yapılması durumunda kişilerin kar oranları düşüş gösterebiliyor.

Kişilerin toplu satış yapabilmeleri için hemen hemen her şehir içerisinde 1 ya da 2 adet toptancı araştırarak ürünlerin numunelerini o kişiler ile paylaşarak gerçekleştirilebiliyor. Her şehir içerisinde bu tarz seçenekleri oluşturarak birçok toptancı kazanılabiliyor. Ürünleri biten toptancılar ise kişilere daha farklı ürün siparişi verebilirler. Bu da kişinin daha fazla gelir elde edeceğini gösteriyor.

Çin’den Ürün Getirtmek İçin Ne Kadar Sermayem Olmalı?

Kişiler ürün getirterek gelir elde etme konusunda en yüksek kar oranlarını düşünüyorlar ise ufak bir dükkân açarak bu durumu büyük avantaja çevirebilir. Fakat açılan dükkânın kişilere minimum 20.000 TL ya da 30.000 TL gibi rakamlara mal olabilir. Kişilerin sermayesi var ise bu gibi seçenekleri değerlendirebilir.

Çin’den ürün getirilerek gelir elde etmenin en önemli yöntemlerinden bir tanesi ise sosyal medya üzerinden ya da e-ticaret siteleri üzerinden getirtilen ürünün reklamını yaparak sağlandığı belirtiliyor. Bu gibi durumları düşünen kişilerin minimum 3.000 TL ya da 4.000 TL gibi sermayelere ihtiyaç duyacağı belirtiliyor.

Sosyal Ağ ile Satış Yapmak

Facebook, Twitter, Instagram ya da Google Plus üzerinden oluşturulabilecek satıcı hesapları sayesinde getirtilen ürünleri direkt olarak perakende satışlar yaparak satabilirsiniz. Çin’den ürün getirip büyük kazançlar elde etmenin en yüksek kar içeren yöntemlerin başında gelen bir seçenek olduğu belirtiliyor. Oluşturulan reklamlar ne kadar ilgi çekici olur ise o kadar gelir elde edileceği belirtiliyor.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumlar(3)

 1. Cevap yaz
  Abdulmecit yorumu:

  Site ismini de açıklasaydınız daha güzel olurdu

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederiz. web sitemizde yer alan makalelerde genel olarak tanıtıma dayalı değil, sadece fikir vermeye yönelik bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz. Ama sadece öneri olarak: amazon, e-bay, alibaba vb. siteler aracılığı ile işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

 2. Cevap yaz
  Hayri yorumu:

  Yeterli bilgi aldım, çok teşekkürler…

Yorumunuz