Yatırımcı Arıyorum

Çocuk Kuaförü Açarak Para Kazanmak

Çocuk Kuaförü Nasıl Açılır?

Kuaför ya da ülkemizde ki klasik ismiyle berber salonu açmak için çıraklıktan yetişmeniz gerekiyor. Eğer böyle bir imkanınız varsa ya da etrafınızda çok sayıda berber varsa niş bir sektör arıyorsanız çocuk kuaför tercih edilebilir bir iş olarak görülüyor.

Avrupa birçok örneği olan bu iş kolu ülkemizde özellikle büyük şehirlerde talep almaya başladı. Bildiğiniz gibi çocuklar berbere gittiklerinde farklı nedenlerden dolayı sürekli olarak ağlarlar. Bu durumun oluşmasında oranın çocuklara uygun olmaması, sesten rahatsız olmaları gibi farklı nedenleri sayabiliriz. Tüm bunlar göz önüne alındığında uygun bir ortam hazırladıktan sonra ve saç kesmekten anlamanız halinde tercih edilebilecek bir iş demek doğru olacaktır.

Çocuk Kuaförü Açmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Bir berber salonu açmanın maliyetinin çok üzerinde olmadığından emin olabilirsiniz. Tabi çocukları eğlenceli olması için kullanacağınız ekipmanlarda biraz farklılık olmasına dikkat edebilirsiniz. Örneğin koltuk yerine bir at üzerine oturmalarını sağlayabilirsiniz. Berber önlüğü için renkli, üzerinde oyuncak desenleri olanları tercih edebilirsiniz.

Ayrıca kullanacağınız kesim aletleri içinde aynı özeni göstermenizde fayda var. Makasınızı oyuncak gibi gösterebilir, kesim için kullandığınız makineyi kaplayabilirsiniz. Bu detaylara dikkat ederek 10 bin TL ile 30 bin TL arasında bir maliyet ile istediğiniz dükkanı açabilirsiniz.

Çocuk Kuaförü Açmak Ne Kadar Kazandırır?

Çocuk kuaförü açmak size ne kazandırır çok önemli bir soru diyebiliriz. Bildiğiniz gibi bir berber ya da kuaför ne kadar çalışırsa o kadar kazanır. Yanınıza bir ya da iki kişi alarak kazancınızı arttırabilirsiniz. Verdiğimiz hizmeti detaylandırarak ücreti arttırabilirseniz kazancınızı da yukarı çekebilirsiniz.

Sadece kesim işlemi yaparsanız belirlenen fiyatlar üzerinden günlük müşterinizi hesaplayarak kazancınızı belirleyebilirsiniz. Emek gerektiren bir iş olduğu ve çalışmadığınız zamanlar kazancın kesileceğini düşünmeyi unutmamalısınız. Yani bugün çalışmayım derseniz o gün sizin için çok da verimli bir iş olmayacaktır.

Ama çocukları eğlendirmeyi başarabilir, eğlenmelerini sağlayabilir ve farklı kesim teknikleri kullanırsanız da müşteri sayınız çok olmasa dahi kazancınız yüksek olabilir. Günlük 5 çocuk ile çalışsanız ve ortalama 25 TL ücret alsanız. Haftada bir gün çalışmayacağınızı da göz önüne alırsak 3250 TL üzeri bir ciro yapma şansınız var.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz