Yatırımcı Arıyorum

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açmak

Çocuk Oyun Evi Açmak

Yaşam şartlarımız içinde, çocuklarımızın ihtiyaçları da değişti. Eskidendi o, her çocuğun oyununu mahalle arkadaşlarıyla sokakta kurması, ilk eğitimine ilkokul çağında başlaması, öğrendiklerini okulda öğrenmesi ve ödevini anne terliği eşliğinde yapması 🙂

Şimdilerde hayat o kadar hızlı akıyor ki, çocuklar hayata hazırlanmak için eğitime anne karnında klasik müzik ile başlıyor, hatta İngilizce şarkılar dinletilerek İngilizce dağarcığı zenginleştiriliyor. Doğan çocuklar teknolojiyle doğuyor ve doğar doğmaz başlıyor sorular sormaya, mantıklı cevaplar aramaya. Ve yaşam koşullarının annenin aile ekonomisinde aktif rol almasını mecbur kılması ve birde buna sokakta oyun oynama kültürünün yozlaşması da eklenince, çocukların oyun alanları sokaklardan ücretli oyun alanlarına taşınıyor. Ve tabi ki buda öngörülü girişimciler için yeni iş alanları doğuruyor.

Çocuk oyun ve aktivite merkezleri zamanın bizlere kazandırdığı yeni yaşam ve iş alanlarından biridir. Ebeveynlerin ihtiyaçları doğrultusunda yapılan bu yatırım son yılların en popüler yatırım araçlarından biridir. Çocuklarının katıldıkları aktivite ve etkinliklerle hem eğlenebilecekleri hem eğitilebilecekleri hem de sosyalleşecekleri ortamlar hedefleyen aileler için tasarlanmış bu alanlar, günümüz ihtiyaçlarıyla şekillenmektedir. Bu oyun alanlarına ödenen ücretler ailelerin gözünde, çocuklarının geleceğine yönelik yatırım olarak görüldüğünden dolayı da harcama yapmaktan çekinmedikleri bir sektördür. Bu da bu iş kolunun uzun süreli olacağına dair bir umuttur.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan bebek çocuk aktivite merkezi iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Oyun ve Aktivite Merkezi Nasıl Olmalı?

Ailelerin güvenle çocuklarını bırakabilecekleri, çocukları oyun oynarken de alışverişlerini yapabilecekleri yada çaylarını yudumlayabilecekleri bu alanlar iş girişiminde bulunmak isteyenler için kar marjı yüksek bir girişim şeklidir. Konu çocuk olunca çocuklarla ilgili her şeyde olduğu gibi bu konuda da aileler çok seçici davranmaktadırlar.

Çocukların zaman geçirecekleri mekânların güvenliği, hijyeni, görevlilerin tutumu ve eğitimi, verilen ikramların sağlık kurallarına uygunluğu, seçilen oyuncakların fonksiyonelliğine kadar her şeyi didik didik eden bir araştırma ile karşı karşıya kalınması muhtemeldir. Tüm bunların yanında ailelerin kendilerinin zaman geçireceği mekanın ambiyansı ve tabi ki otoparkta da sorun yaşamamaları tercih sebeplerinin başında gelmektedir.

Oyun Aktivite ve Eğlence Merkezi Açmak

Bu işi yapmak isteyenler öncelikle hangi yaş grubuna hitap edecekleri konusunda karar vermeleri gerekir. Ayrıca kaç çocuk kapasiteli bir yer düşünüldüğü, ailelerin zaman geçirebileceği mekân olup olmayacağı, düşündüğünüz mekânın açık mı kapalı mı olacağı gibikriterlerin belirlenmesi gerekmektedir. Bu ve benzeri sorularla kafanızda ana iş planını yaptıktan sonra ekipman, oyuncaklar ve diğer gerekli materyaller konusu aşağı yukarı kafanızda bir şablon belirginleşecektir.

Diğer önemli bir soru da bu iş girişimini kendiniz sıfırdan bir iş kurarak mı düşünüyorsunuz yoksa bayilik veren bir oyun aktivite merkezi olan firmanın bayiliğini alarak mı bu iş girişimine başlamayı düşünüyorsunuz? İşte tüm bu soruların cevapları bulduktan sonra karlılığı yüksek ve her geçen gün popülaritesi artan bu iş konusunda maliyet ve karlılığınızı düşünmeye başlayabilirsiniz?

Buna karar verirken günümüz şartlarında annelerin daha fazla iş gücüne katılacağı, tek çocuğun sosyalleşme ihtiyacı ve sokak oyun kültürünün tamamen yok olacağı gerçeğini de göz önünde bulundurarak bu işin gelecek vadeden daha da geliştirilmesi gereken bir alan olduğunu bilerek yola çıkmalısınız. Yani uzun yıllar sürecek bir yatırım bu. Çocuklar İçin Gündüz Bakım Evleri Açmak

Oyun ve Aktivite Merkezi Açmanın Maliyeti ve Karlılığı

Oyun alanını açmak için gerekli olan yatırım miktarı kendi işinizi sıfırdan mı kuracaksınız yoksa bir bayilik mi alacaksınız bu faktöre göre değişiklik göstermektedir. Bayilik alarak başlattığınız bu işte sermaye geri dönüşü 6 ay iken sıfırdan başladığınızda elbet 1 yıl veya daha uzun süre olması olası bir durumdur. Bayilik veren firmalarında şartları marka bilinirliği ve şirkete göre değişiklik gösterse de 40 bin TL’den 500 bin TL’ye kadar bayilik fiyatı değişmektedir.

Tabi ki bu durum hizmet verilecek yaş aralığı ile aktivite merkezine konacak hizmetlerin çeşitliliği ile artış gösterebilmektedir. Geri dönüş süresi 3 ay ile 18 ay arasında değişiklik göstermektedir ve kar marjı %35 ile %50 arasındadır. Çocuk Aktivite Merkezi Bayilik Veren Firmalar

Karlılığınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Açacağınız oyun ve aktivite merkezinde karlılığı artırmak için seçimlerinizi dikkatlice yapmanız gereken bazı püf noktalar vardır. Mesela ailelerin rahatça ulaşamayacakları lokasyonlar da açmanız bu işte hüsrana uğramanıza sebep olabilirken, otopark problemi olan bir yerleşim alanları da sıkıntılı olacaktır. Özellikle işlek caddeler, AVM’ler, şehrin merkezinde konut alanları sirkülasyonun çok olduğu bölgelerdir. Ve açacağınız alanda ilave mekân gerektiği zaman buna imkân tanıyan yerler olursa yatırımınızı yer değiştirmeden büyüme şansını yakalamış olursunuz.

Unutmayın bu işte başarılı olabilmek için hem aileleri hem de çocukları mutlu etmelisiniz. Ancak bu şekilde tercih edilenler arasında olabilirsiniz ve memnun kalan müşterilerin ağızdan ağıza pazarlamasıyla hedeflediğiniz sürede kazanır ve büyüme şansını yakalayabilirsiniz.


yatırım ilanları
kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
21 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gizemlimasallar
Gizemlimasallar
1 yıl önce

Merhabalar ben konsept cafe ve oyun evi açmayı düşünüyorum. Ama prosedür olarak nasıl bır yol izlemem gerekiyor bilmiyorum.

Rıza
Rıza
1 yıl önce

Kardeşim gerekli evraklar nelerdir onları da yazsanız keşke

münevver
münevver
1 yıl önce

merhaba oturduğum bınanın girıs katına 80 metre kare dairede cocuk atölye etkınlık masal evi gibi bı yer acmak istiyorum acaba nasıl bir yol ızlemem gerekir

Fadimr
Fadimr
6 ay önce
Yanıtlanan kişi  münevver

Merhaba bu projenizi gercekletirbildiniz mi acaba ? Benimde böyle bı düşüncem var fakat prosedürü bilmiyorum

Sinem Alev
Sinem Alev
2 yıl önce

Merhabalar bir sitenin altına kids Clup açmak istiyorum resmi olarak nereden veya nerelerden izin almam gerekiyor bana bilgi verebilir misiniz

Ebru
Ebru
2 yıl önce

Merhaba cocuklarin gelip bir iki saat atolye etkinlik yapabilecegi bir yer icin ne ruhsati almak gerekiyor nace kodu nedir oyun evi olarak tam bir kod bulamadik yardimci olur musunuz

Funda
Funda
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Ebru

Merhaba bende cok merak ediyorum cevap bulabildiniz mi sorunuza

Baycan Özçelik
Baycan Özçelik
2 yıl önce

Avcılar bölgesinde cerrahi sünnet merkezi bünyesinde çocuk cafe projesine katılmak isteyen yatırımcı ortak arayışındayım. Sünnet merkezi tarafımca organize edilecektir. Girişimcilerin bayan , çocuk gelişimi üzerine diploma sertifika sahibi olması tercih sebebidir. Takribi yatırım maliyeti 150.000 TL, dir.

Sabina
Sabina
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Baycan Özçelik

Hala düsünüyormusunuz?

Sinan
Sinan
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Baycan Özçelik

Merhabalar bir sitenin altına kids Clup açmak istiyorum resmi olarak nereden veya nerelerden izin almam gerekiyor bana bilgi verebilir misiniz

Merve
Merve
1 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Sinan

Kids clup gibi bişey bende açmak istiyorum fakat içeriğini nasıl yapıcağıma karar veremedim acaba siz düşündünüzmu bana fikir konusunda yardımcı olmak istermisiniz

Papatya
Papatya
2 yıl önce

Oyun evi ya da çeşitli atölyelerin yapıldığı, apartmanın giriş katında küçük bir mekan açmak istiyorum. Resmi olabilmesi için ne yapmam gerek ve bunun şartları nelerdir? Nereye bağlı olarak açabilirim ve bu işletmeyi hangi kurum denetler?

Fadimr
Fadimr
6 ay önce
Yanıtlanan kişi  Papatya

Merhaba Acabildiniz mi acaba bende düşünüyorum sourlarim olackti 🥲

Zeynep
Zeynep
3 yıl önce

Merhaba anaokullarinin kreslerin revacta oldugu bir ilcedeyim, evimin altinda bize ait olan buyuk bir dukkanimiz var, orayi tadilattan gecirip oyun evine cevirmek istiyorum, merkezde oturuyorum, cadde degilsede iki cadde arasindaki ara yoldatyiz.tavsiyelere ihtiyacim var, ekipmanlari nasil Annelerinde hos vakit gecirecegi… Devamını oku »

papatya
papatya
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Zeynep

Oyun evi ya da çeşitli atölyelerin yapıldığı, apartmanın giriş katında küçük bir mekan açmak istiyorum. Resmi olabilmesi için ne yapmam gerek ve bunun şartları nelerdir? Nereye bağlı olarak açabilirim ve bu işletmeyi hangi kurum denetler?

Gozde
Gozde
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  papatya

Merhaba cvp alabildiniz mi sorunuza

şeyma
şeyma
3 yıl önce

merhaba bizim halihazırda oyun parkımız var ve bunu dönüştürme fikrimiz var İngilizce eğitimi vermeyi düşünüyoruz çocuk gelişim mezunlarıyla birlikte eğitime dayalı bir girişimde bulunmak istiyoruz araştırmalarımda oyun evi adı altında ele alınabilecek bir konu olduğunu düşünüyorum yardımcı olabilir misiniz

Zeynep
Zeynep
3 yıl önce

Merhaba bu oyun evi cafeleri acmak için hangı kodla acmak gerekıyor acaba

Merve
Merve
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Zeynep

Oyun evi ya da masal evi acmaknistiyorum detayli bilgi verebilir misiniz?

Hacer
Hacer
3 yıl önce

Ben küçük çapta bir yer açmak istiyorum bana bilgi verir misiniz
bayilik veren firmalar
iş planları
Yatırımcı Bul
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
Uyarı: bu sayfada bulunan; bilgiler, içerikler veya yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz