Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açmak

Oyun Evi Açmak

Yaşam şartlarımız içinde, çocuklarımızın ihtiyaçları da değişti. Eskidendi o, her çocuğun oyununu mahalle arkadaşlarıyla sokakta kurması, ilk eğitimine ilkokul çağında başlaması, öğrendiklerini okulda öğrenmesi ve ödevini anne terliği eşliğinde yapması 🙂 Şimdilerde hayat o kadar hızlı akıyor ki, çocuklar hayata hazırlanmak için eğitime anne karnında klasik müzik ile başlıyor, hatta İngilizce şarkılar dinletilerek İngilizce dağarcığı zenginleştiriliyor. Doğan çocuklar teknolojiyle doğuyor ve doğar doğmaz başlıyor sorular sormaya, mantıklı cevaplar aramaya. Ve yaşam koşullarının annenin aile ekonomisinde aktif rol almasını mecbur kılması ve birde buna sokakta oyun oynama kültürünün yozlaşması da eklenince, çocukların oyun alanları sokaklardan ücretli oyun alanlarına taşınıyor. Ve tabi ki buda öngörülü girişimciler için yeni iş alanları doğuruyor.

Çocuk oyun ve aktivite merkezleri zamanın bizlere kazandırdığı yeni yaşam ve iş alanlarından biridir. Ebeveynlerin ihtiyaçları doğrultusunda yapılan bu yatırım son yılların en popüler yatırım araçlarından biridir. Çocuklarının katıldıkları aktivite ve etkinliklerle hem eğlenebilecekleri hem eğitilebilecekleri hem de sosyalleşecekleri ortamlar hedefleyen aileler için tasarlanmış bu alanlar, günümüz ihtiyaçlarıyla şekillenmektedir. Bu oyun alanlarına ödenen ücretler ailelerin gözünde, çocuklarının geleceğine yönelik yatırım olarak görüldüğünden dolayı da harcama yapmaktan çekinmedikleri bir sektördür. Bu da bu iş kolunun uzun süreli olacağına dair bir umuttur.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan anaokulu iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Oyun ve Aktivite Merkezi Nasıl Olmalı?

Ailelerin güvenle çocuklarını bırakabilecekleri, çocukları oyun oynarken de alışverişlerini yapabilecekleri yada çaylarını yudumlayabilecekleri bu alanlar iş girişiminde bulunmak isteyenler için kar marjı yüksek bir girişim şeklidir. Konu çocuk olunca çocuklarla ilgili her şeyde olduğu gibi bu konuda da aileler çok seçici davranmaktadırlar. Çocukların zaman geçirecekleri mekânların güvenliği, hijyeni, görevlilerin tutumu ve eğitimi, verilen ikramların sağlık kurallarına uygunluğu, seçilen oyuncakların fonksiyonelliğine kadar her şeyi didik didik eden bir araştırma ile karşı karşıya kalınması muhtemeldir. Tüm bunların yanında ailelerin kendilerinin zaman geçireceği mekanın ambiyansı ve tabi ki otoparkta da sorun yaşamamaları tercih sebeplerinin başında gelmektedir.

Oyun Aktivite ve Eğlence Merkezi Açmak

Bu işi yapmak isteyenler öncelikle hangi yaş grubuna hitap edecekleri konusunda karar vermeleri gerekir. Ayrıca kaç çocuk kapasiteli bir yer düşünüldüğü, ailelerin zaman geçirebileceği mekân olup olmayacağı, düşündüğünüz mekânın açık mı kapalı mı olacağı gibikriterlerin belirlenmesi gerekmektedir. Bu ve benzeri sorularla kafanızda ana iş planını yaptıktan sonra ekipman, oyuncaklar ve diğer gerekli materyaller konusu aşağı yukarı kafanızda bir şablon belirginleşecektir. Diğer önemli bir soru da bu iş girişimini kendiniz sıfırdan bir iş kurarak mı düşünüyorsunuz yoksa bayilik veren bir oyun aktivite merkezi olan firmanın bayiliğini alarak mı bu iş girişimine başlamayı düşünüyorsunuz? İşte tüm bu soruların cevapları bulduktan sonra karlılığı yüksek ve her geçen gün popülaritesi artan bu iş konusunda maliyet ve karlılığınızı düşünmeye başlayabilirsiniz?

Buna karar verirken günümüz şartlarında annelerin daha fazla iş gücüne katılacağı, tek çocuğun sosyalleşme ihtiyacı ve sokak oyun kültürünün tamamen yok olacağı gerçeğini de göz önünde bulundurarak bu işin gelecek vadeden daha da geliştirilmesi gereken bir alan olduğunu bilerek yola çıkmalısınız. Yani uzun yıllar sürecek bir yatırım bu. Çocuklar İçin Gündüz Bakım Evleri Açmak

Oyun ve Aktivite Merkezi Açmanın Maliyeti ve Karlılığı

Oyun alanını açmak için gerekli olan yatırım miktarı kendi işinizi sıfırdan mı kuracaksınız yoksa bir bayilik mi alacaksınız bu faktöre göre değişiklik göstermektedir. Bayilik alarak başlattığınız bu işte sermaye geri dönüşü 6 ay iken sıfırdan başladığınızda elbet 1 yıl veya daha uzun süre olması olası bir durumdur. Bayilik veren firmalarında şartları marka bilinirliği ve şirkete göre değişiklik gösterse de 40 bin TL’den 500 bin TL’ye kadar bayilik fiyatı değişmektedir. Tabi ki bu durum hizmet verilecek yaş aralığı ile aktivite merkezine konacak hizmetlerin çeşitliliği ile artış gösterebilmektedir. Geri dönüş süresi 3 ay ile 18 ay arasında değişiklik göstermektedir ve kar marjı %35 ile %50 arasındadır. Eğitim sektöründe bayilik veren firmalar

Karlılığınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Açacağınız oyun ve aktivite merkezinde karlılığı artırmak için seçimlerinizi dikkatlice yapmanız gereken bazı püf noktalar vardır. Mesela ailelerin rahatça ulaşamayacakları lokasyonlar da açmanız bu işte hüsrana uğramanıza sebep olabilirken, otopark problemi olan bir yerleşim alanları da sıkıntılı olacaktır. Özellikle işlek caddeler, AVM’ler, şehrin merkezinde konut alanları sirkülasyonun çok olduğu bölgelerdir. Ve açacağınız alanda ilave mekân gerektiği zaman buna imkân tanıyan yerler olursa yatırımınızı yer değiştirmeden büyüme şansını yakalamış olursunuz.

Unutmayın bu işte başarılı olabilmek için hem aileleri hem de çocukları mutlu etmelisiniz. Ancak bu şekilde tercih edilenler arasında olabilirsiniz ve memnun kalan müşterilerin ağızdan ağıza pazarlamasıyla hedeflediğiniz sürede kazanır ve büyüme şansını yakalayabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumlar(2)

  1. Cevap yaz
    Hacer yorumu:

    Ben küçük çapta bir yer açmak istiyorum bana bilgi verir misiniz

  2. Cevap yaz
    Zeynep yorumu:

    Merhaba bu oyun evi cafeleri acmak için hangı kodla acmak gerekıyor acaba

Yorumunuz

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açmak
Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açmak
Mobil Kuaför Hizmeti Vermek
Mobil Kuaför Hizmeti Vermek
Telekomünikasyon Sektöründe Popüler İş Fikirleri
Telekomünikasyon Sektöründe Popüler İş Fikirleri
Kişiye Özel Hediye Sepeti - İş Fikri
Kişiye Özel Hediye Sepeti – İş Fikri
Temizlik Ürünleri Satışı Yapmak
Temizlik Ürünleri Satışı Yapmak
2020'de Küçük İşletme İş Fikirleri
2020’de Küçük İşletme İş Fikirleri
Model Oyuncak Dükkanı Açmak
Model Oyuncak Dükkanı Açmak
Bahçe Mobilyaları Satışı Yapmak
Bahçe Mobilyaları Satışı Yapmak
Sigorta Acentesi Açmak - İş Fikri
Sigorta Acentesi Açmak – İş Fikri