Strateji Danışmanlığı


Yönetim ve Strateji Belirlemek

İşletmenizi zirveye taşımanın yolu, strateji danışmanlığından geçiyor!

Strateji, işletmenizin içinde bulunduğu ortamın hareketliliğine rağmen kararlılığını koruyarak varlığını sürdürmesi ve pazarda başarı elde etmek için seçtiği yol olarak açıklanıyor. Strateji danışmanlığı ise işletmenin iş tanımı içinde karşılaşılan iş zorlukları hakkında tepe yönetim kadrolarına uzman bir bakış açısı sunmak olarak betimleniyor.

Peki, strateji danışmanlığı hizmetine neden ihtiyacınız var?

 • Çünkü, yeni bir işletme satın aldınız!
 • Çünkü, çok hızlı büyüyen bir işletmeniz var!
 • Çünkü, yeni teknoloji veya tüketici davranışındaki bir değişiklik nedeniyle aniden farklı bir pazara giren bir işletmeniz var!
 • Çünkü, işletmenizdeki kötü gidişata profesyonel bakış açısıyla “Dur!” demek istiyorsunuz.

vb. sebepler.

Bununla birlikte, strateji danışmanlığı hizmeti almanın sadece yukarıdaki durumlara özel olmadığını hatırlamakta fayda var. Strateji danışmanlığı hizmeti alarak işletmenizin geleceğine yatırım yaparsınız. İşte, bu noktada; Kobi Vadisi işletmenizi geliştirmek ve geleceğe hazırlamak üzere deneyimli strateji uzmanları ile sizinle yola çıkmaya hazır!

Strateji Danışmanlığı Nedir?

İşletmenizin bir stratejisi yoksa kimi zamanlarda apansız ortaya çıkan kriz dönemlerini nasıl yöneteceğiniz konusunda kararsızlık yaşayabilirsiniz. Böylesi kötü dönemleri aşmaya çalışırken profesyonel bir bakış açısı yaşadığınız kötü dönemi bir fırsata çevirebilirsiniz.

Profesyonel bakış açısı için başvuracağınız uzman nokta, strateji danışmanıdır.

Profesyonel Bakış Açısı Her Zaman İşe Yarar

İşletmenizin tanımına uygun olarak tasarladığınız ürünlerden ya da verdiğiniz hizmetlerden en çok yararlananlar müşterilerinizdir. Müşterileriniz, tasarladığınız ürünlerin veya verdiğiniz hizmetlerin değerini ikna etmeniz gereken insanlardır. Müşterilerinizi ürünlerinizin/hizmetlerinizin değeri konusunda ikna ettiğinizde maksimum kârı kolaylıkla elde edersiniz. Dolayısıyla, ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında müşterileriniz tarafından algılanan değeri sağlamak üzere süreçlerinizi doğru bir şekilde tasarlama konusunda yardıma ihtiyacınız varsa Kobi Vadisi bünyesinde bulunan strateji danışmanlarının önerilerini alma zamanınız gelmiş demektir.

Kobi Vadisi Strateji Danışmanları İşletmeniz İçin Neler Yapacak?

Kobi Vadisi bünyesinde bulunan strateji danışmanları, iş süreçlerini ve modellerini bir yaşam biçimi haline getirmiş olan ve sizin işletmenizi de geleceğe tasarlamak isteyen farklı bakış açısına sahip olan profesyonel danışmanlardır.

Kobi Vadisi strateji danışmanlarının işletmeniz için vereceği danışmanlık konsepti içinde şunlar bulunuyor;

Strateji danışmanlarımız, işletmeniz ile ilgili belirli unsurların iş tanımınızla dayanıklı bir şekilde uyumlu ve tutarlı olup olmadığını saptamak için işletmenizi ve dahil olduğu sektörü analiz eder. Bu unsurlar, işletmenizin stratejik ilkelerini, misyonunu, vizyonunu ve değerlerini, Pazar konumlandırmasını, hedef kitlesini, hedeflerini, amaçlarını ve değer zincirini kapsar. Tüm bu analizler, uzun vadede sürdürülebilir sonuçların güvenli bir şekilde oluşmasını sağlar. Sürdürülebilir sonuçlar ise tüm paydaşlar için zenginlik yaratır. Strateji danışmanlarımızın yaptığı analiz ile çalışanlarınızın güvenliğini sağlayabilir ve müşterilerinizin ihtiyaç duyduğu ürünü ya da hizmeti güven içinde sunabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti Almak

Kobi Vadisi Strateji Danışmanlığı Hizmeti Almalı mısınız?

Aşağıda sunduğumuz testi yaparak işletmeniz için strateji danışmanına ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz.

 1. İşletmeniz Zararda mı?
 2. Pazar payını mı kaybediyorsunuz?
 3. İşletmenizin liderlik değişimi 2 yıldan daha mı az?
 4. İşletmeniz Üst Düzey Yöneticilerini Sıklıkla Kaybediyor mu?
 5. Strateji konusunda karar verme ve uygulama süreci kafanızı mı karıştırıyor? Çelişkide mi kalıyorsunuz?
 6. İşletmeniz herhangi bir müşteri memnuniyet anketi kullanıyor mu? Sonuçlar tatmin edici mi?
 7. İşletmenizde iş süreçleri yönetimi tekniklerini kullanıyor musunuz?

1-5 Sorular arasındaki sorulara verdiğiniz her “Evet” cevabı 1 puan, 6-7 Sorulara verdiğiniz “Hayır” cevapları ise 1 puan değerindedir. Sorulara verdiğiniz puanların toplamı 3 ve 3’ten daha az ise derin bir nefes alabilirsiniz. Ancak, 4 puan üzerinde alacağınız puan bir strateji danışmanına başvurmanız gerektiğini gösterir.

İşletmenizin stratejisini belirlemek üzere Kobi Vadisi strateji danışmanlığı hizmetine başvurduğunuzda, kuruluşumuzun bünyesinde bulunan kobi’lerin işleyiş bilgisine sahip olan deneyimli strateji danışmanları üst düzey iş sorunlarınızı objektif olarak değerlendirir. Strateji danışmanlığı hizmetini aldığınız uzmanlarımız işletmenizin sorunlarını bütünsel bir şekilde inceler ve sorunlara nasıl yaklaşmanız gerektiği konusunda önerilerde bulunur.

Strateji Danışmanlığı’nın İşletmenize Faydaları

Kobi Vadisi vereceği strateji danışmanlığı hizmeti ile;

 • Rakip işletmelerden stratejik yönetim tarzıyla ön plana çıkarak süreçlerinizi iyileştirebilir
 • İşletmenizin maliyetlerini azaltırken veriminizi artırabilir işletmenizi kurumsal bir yapıya kavuşturabilir
 • İşletmenizi olası kriz dönemlerinden güçlendirerek çıkarabilirsiniz
 • İşletmenizin daha rekabetçi hale gelen yapısıyla firmanızın geleceğini güvence altına alabilirsiniz

İşletmenizin geleceğine yatırım yapmak ve krizleri fırsata dönüştürmek için hemen Kobi Vadisi ile iletişime geçin!

Sorunlarınızı veya hedeflerinizi dinleyelim, bir randevu oluşturalım. Türkiye’nin hangi şehrinde olursanız olun, en kısa sürede sizi ziyarete gelelim.