Yatırımcı Arıyorum

Ders Kitapları ve Soru Bankaları Hazırlamak

Eğitim Kitapları Hazırlamak

Eğitici öğretici kitaplar, çocukların görsel kazanımlarını kuvvetlendirmek, bilgi haznelerini güçlendirmek için yazılan kitaplardır. Eğitim sektörü de, gıda ve giyim gibi kendini sürekli yenileyen ve piyasada ivme kazandıran sektörlerden biridir. Okul öncesi eğitim, ana sınıfı, orta öğretim, lise ve üniversite derken bir bireyin uzun yılları eğitim almakla geçer.

Ders kitaplarının yanında onlarına eğitimine yardımcı olacak yardımcı kaynaklara da ihtiyaç duyulmaktadır. Bir sınav ülkesinde olduğumuzu düşünürsek, sürekli yenilenen müfredatlara göre yazılan yardımcı kitaplar daha da önem arz etmektedir.

Bu sebepten dolayı, okul öncesi eğitimden başlayarak, önemli sınavların da aralarında bulunduğu yardımcı kitap ihtiyacı süreklilik gerektirir. Eğer bir eğitim neferi iseniz ya da bir bilgi birikiminiz varsa, çocukların eğitimi ile ilgili bilgilerinizi paylaşacağınız eğitici, öğretici ve yardımcı ders kitapları hazırlayabilirsiniz.

Ders Kitabı Yazmak İçin Yapılması Gerekenler

Kitap yazmak, özellikle eğitici öğretici kitaplar yazmak geniş araştırmalar ve sağlam bir alt yapı gerektirir. Çocuk ruhundan anlamak ve çocuk psikolojisini bilmek gerekir. Bu konuda yazılmış psikoloji kitaplarını okuyarak ya da çevrenizdeki çocukları gözlemleyerek bilgi birikimi oluşturabilirsiniz.

Kitap projeniz var ise ilk yapmanız gereken hangi yaş grubuna hitap edeceğinizi belirlemek olmalıdır. Hali hazırda bir kitap yazmış iseniz de bunun maliyetini hesaplamanız gerekecektir.

Bazı yayın evleri kitapların dağıtımını kendileri üstlenirken bazıları da yazarın kendisine dağıtım işini yaptırmakta ve fiyat politikasını buna göre belirlemektedir.

Daha önce çalıştığınız bir yayınevi yoksa teknik üretimden dağıtıma kadar her türlü desteği verecek yayınevleri ile iletişime geçmenizde yarar var. Böylece kitabınızın basım, dağıtım, bandrol gibi işleriyle onlar ilgileneceklerdir. Sizin de yapmanız gereken ikinci kitabınızı hazırlamak olacaktır.

Yazılabilecek Ders Kitabı Çeşitleri

Okul Öncesi Eğitim Kitapları Hazırlamak

Bir çocuk, etrafındakileri algılamaya ve öğrenmeye 1–2 yaşlarında başlasa da okuma yaşı bazı çocuklarda 5 yaş, bazı çocuklarda 6 yaş olarak belirlenmiştir. Okul öncesi eğitim setleri, görsel eğitim setleri hazırlayarak da bu alanda kariyer yapabilirsiniz. Çocuklara tanıma, adlandırma, dinleme, hatırlama ve öğrenmeyi neşeli kılmak için bir karakter geliştirebilir ve o karakterin eğitici yönü ile çocuklara eğitim verebilirsiniz. Belli bir yaşın üstündekiler Cin Ali’yi hala hatırlar. Çocukların öğrenirken hayal güçlerini de geliştirecek kitaplar yazabilirsiniz.

İlköğretim ve Ortaöğretim Düzeyi Eğitici – Öğretici Kitaplar Hazırlamak

Kitap okuma alışkanlığı küçük yaşlardan itibaren çocuklara kazandırılmalıdır. Küçüklükte kazandırılan alışkanlıklar büyüyünce de davam eder. Bundan dolayı ilk ve orta öğretim düzeyindeki çocukların severek ve öğrenerek okuyacakları kitaplar yazmak önem arz eder. Ülkemizde çocuk kitapları yazarlarının sayısının az olduğunu düşünürsek, yazacağınız kitaplarla kendinize bir yer edinebilirsiniz. Bu konuda yazılmış kitapları inceleyerek kendinize bir rota oluşturabilirsiniz.

Lise Düzeyi Kitaplar Hazırlamak

Çocuklar büyüdükçe, öğrenme ihtiyaçları daha çok artar. Özelikle lise döneminde üniversiteye hazırlık olarak da eğitim verildiğinden dolayı eğitim daha kapsamlı olmaktadır. Ders kitaplarının yeterli olmadığı durumlarda ve soru çözümlerinde, yardımcı ders kaynakları devreye girer. Bu konuda bilginiz varsa, eğitici kişiliğinizi de devreye sokarak, yardımcı ders kitapları ve soru bankaları hazırlayabilirsiniz.

Üniversite Yardımcı Kitapları Hazırlamak

Üniversite, eğitimin son aşamalarından biridir. Önlisans veya lisans eğitimlerinin verildiği üniversiteler, bireyi hayata hazırlar. Öğrenciler, ders kitaplarının yeterli olmadığı durumlarda ek kaynak araştırmasına girerler. Bu sebepten dolayı bilgi sahibi olduğunuz konularda yardımcı ders kaynakları hazırlayabilirsiniz. Üniversite sınavları en zorlu sınavlardan biridir. Öğrencinin bu sınava en işi şekilde hazırlanması için çözümlü soru bankaları hazırlayıp kitap haline getirebilirsiniz.

KPSS, DGS Sınava Hazırlık Kitapları ve Soru Bankaları Hazırlamak

İlk defa devlet memurluğuna atanacak olanlar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı

KPSS ülkemizde kademeli olarak birkaç yılda bir yapılan sınavlardandır. Lise ve üniversite düzeyinde eğitimini tamamlamış bireylerin bu zorlu sınavına yardımcı olmak amaçlı kitaplar ve soru bankaları hazırlayabilirsiniz. DGS yani Dikey Geçiş sınavı ise önlisans mezunlarının lisans eğitimlerini tamamlamaları için yapılan sınavlardır ve oldukça zordur. Öğrencilere sınavlarında kolaylık sağlayacak yöntemler biliyorsanız ister tek olarak isterseniz uzman kişilerle birlikte yardımcı ders kitapları ve çözümlemeli soru bankaları hazırlayabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz