Destek Merkezi

 


Yatırımcı bulma ilanı verirken, daha etkili sonuçlar alabilmeniz için Kobi Vadisi olarak bazı önerileri sizinle paylaşmak istiyoruz:

İlan başlığı

İlan başlığı, yatırımcıların dikkatini çekecek ilk ve en etkili adımdır. Ne kadar uzun bir başlık yazarsam o kadar hızlı bir geri dönüş alırım diye düşünmeyin. Kısa, etkili ve mutlaka diğer ilanlardan ayırt edecek bir kelime/özellik belirtin. (en az 3 kelime)

Örneğin:

  • yatırımcı arıyorum – yanlış kullanım
  • araç yakıt tasarruf cihazıma yatırımcı arıyorum – doğru kullanım
  • işyerime ortak arıyorum – yanlış kullanım
  • Kadıköy’de lokantama %50 hisseli ortak arıyorum – doğru kullanım
  • patentimi satıyorum – yanlış kullanım
  • su ürünleri cihaz patentimi satıyorum – doğru kullanım

Not: ilan başlığınız ne kadar etkili olursa sadece Kobi Vadisi platformunda değil, aynı zamanda arama motorlarında da (Google, Yandex, Bing, Yahoo vb.) daha fazla üst sıralarda yer alacaktır.

İlan tanımı

İlan tanımı/açıklaması: Proje, şirket, devren ilanlarınızı yatırımcılara doğal bir şekilde anlatmanın en iyi yoludur.

İlanınızı yatırımcılara anlatmak için en doğal ve özgün cümleleri kullanın. Gerçek bilgileri paylaşın. Farklı ilanlardan alıntı yapmayın. Çok fazla uzun bilgiler yazarak, yatırımcıyı sıkmamaya çalışın. (en az 20 kelime)

Not: Yapmış olduğumuz analizlerde, herhangi bir yatırımcının bir ilanı inceleme süresi ortalama 1-3 dakikadır.

İlan detayları

Herhangi bir yatırımcı ilanınızı ziyaret etmeden önce (ilan ön tanıtım sayfasında) birçok bilgi ile karşılaşır.

Örneğin:

  • Kategori sayfasında, ilana ait: ilan başlığı, ilan sahibinin adı, yatırım tutarı, ilgili sektör, şehir ve yayın tarihi.
  • İlan tanıtım sayfasında: ilan başlığı, ilan sahibinin adı, yatırım tutarı, ilgili sektör, şehir, yayın tarihi, açıklama/tanım, website, video, logo/resim, telefon gibi bilgilere ulaşabilir.

Bundan kaynaklı olarak, ilanınızı eklerken mümkün olduğunca size/ilanınıza ait tüm detayları eklemeye özen gösterin.

Kısa özetle: yatırımcılar ilanınıza herhangi bir talep gönderilmeden önce dikkatlice incelerler. Lakin o ilana güvenip, beğenirlerse veya dikkatini çekerse sizinle iletişim kurabilirler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, herhangi bir yatırımcı ilan sayfanızda en fazla birkaç dakika kalabilir. Bu süreçte de siz ne tanımlayıp belirtirseniz, yatırımcı bu bilgilere ulaşacaktır.

Görsel / video

İlan başlığı, tanım ve diğer bilgiler kadar resim ve video’da oldukça önemli bir yere sahiptir. Kobi Vadisi olarak bu konuya çok fazla özen gösteriyoruz. İlanınıza eklemiş olduğunuz resim veya video’yu ilan tanıtım sayfasında ilk sıraya ekliyoruz. Çünkü; yatırımcılara tam olarak ne anlatmak istediğinizi daha fazla sunmaya çalışıyoruz.

Not: Resim veya logo eklerken büyük ölçülerde ve net/dijital şekilde olmasına özen gösteriniz. Varsa youtube’da kayıtlı video’nuzun da url adresini de eklemeyi unutmayın.

Not: İlanınız ile ilgili olmayan resim/logo/video eklemeniz durumunda ilan verme kurallarına uygun olmadığından dolayı kabul edilmeyecektir.

Yeni İlan Ver

 


Destek alabileceğiniz hızlı iletişim yolları