Yatırımcı Arıyorum

Devletin Bayanlara Sunduğu Destek Kredileri

Bayanlara Özel Destek Kredisi

Kendi işinin patronu olmak isteyen, üretime katkıda bulunan hanımlarımıza devlet, teşvik kredileri ile yardımcı olmaktadır. Kendi işini kurmak isteyen hanımlarımız devlet kurumu olan KOSGEB tarafından destek görmekte, T.C vatandaşı olma şartı ile hibe ve faizsiz krediler ile iş hayatlarına kapı aralamaktalar. Her ilde, ilçelerde mevcut olan KOSGEB temsilcilerinde yapacakları sunumlarının ardından alınan kısa süreli eğitimler sonrası Girişimcilik Destek Programlarından kredi alabilme şansına erişebilirler.

Kosgeb’in Sağladığı Destekler

KOSGEB’ in sunduğu eğitimler ücretsiz olmakla beraber, katılım zorunludur. Bazı bankalarda hanımlara özel krediler sunsa da hanımlarımız daha çok devlet destekli mikro kredileri ve KOSGEB’ in teşviklerini tercih etmektedirler. Bankalardan da ilk 12 ay ödeme yapmaksızın uzun vadede krediler alınabilmektedir. Beşeri durum ve şartlarına göre bankaların sunduğu kredilerden yararlanan bayanlarımız elbette var. Bu tamamen yapacağınız araştırma sonucu size en uygun olanı seçmeniz ve kişisel tercihiniz ile alakalı bir durumdur. Özellikle iş yeri açmak arzusunda olan hanımlarımız hanımlara özel iş yeri açma kredilerinden de faydalanabilmekteler.

Ancak bunun için kredi notunuzun önemini de unutmamak gerekir. Bankalardan talep edilen kredilerin sonuçlanmasında, bankalar ile olan geçmiş hukukunuz büyük önem taşır. Girişimci için yapılan kredi değerlendirmelerinde daha önceki kredi taleplerine sadakati, kredi kartlarına ait borçların ne şartlarda ve ne kadar düzenli ödendiği oldukça mühimdir. Bugüne dek göstermiş olduğunuz ticari girişimler ve beşeri performansınız kredi alırken belirleyici rol oynayacaktır. İlk kez ticarete atılacak olan hanımlarımız için ise bankalar bireysel finansal hareketleri dikkate alacaktır.

Kadınları İş Hayatına Teşvik Etmek

Devlet destekleri hususunda hanımların beylere nazaran yüzde yirmi daha şanslı olduğunu da unutmamak gerekir. Hanımlarımız artık çok daha hayatın içerisinde ve üretmeyi tercih ederlerken, devletimiz de hanımların çok daha aktif olması için elinden geleni yapıyor. Maharetli hanımlarımız el emekleri, göz nurları, yeteneklerini, eğitimlerini artık sadece kendilerinde gizli tutmuyor, finansal anlamda da güçlü olmayı tercih ediyorlar. Ev yemekleri dükkanı açarak, sanatsal aktivitelerini, el becerilerini  vitrine çıkarabilecekleri iş yerleri kurarak, dikiş ve nakıştaki ustalıklarını  gözler önüne serebilecek, terziliklerini konuşturacakları dükkanlar kurarak, bir çok alanda artık hanımlarımız kendilerini ispat ediyor, emeklerinin karşılığını maddi kazançları ile alıyorlar. Hanımların yollarına çok daha güçlü çıkmalarına vesile olan devletin verdiği teşvik ve destekler, hanımların böylelikle sadece işlerine ve başarılarına odaklanabilmelerini sağlamaktadır.

Kredi Desteği ile İş Kurmak

Kendi işini kurmak, sıfırdan bir dükkan açmak, kendi işinin patronu olmak meşakkatli bir yol olmakla birlikte finansal desteğe ihtiyaç duyulan bir süreçtir. Bu noktada devlet teşvikleri ve kredileri imdadınıza yetişir. Elli bin liraya kadar hibe kredi alabilirken, yüz bin tl ye kadar faizsiz geri ödemeli krediler alabilir, yahut bankalardan hanımlara özel düşük faizli kredileri düşünebilirsiniz. Devlet destekleri yanı sıra muhtelif bankalar iş yeri açma kredisi sağlamakta ve onlar da bayanlarımıza ayrıcalıklar sağlayabilmektedir. Size gerekli evrakları ve şartları, başvurunuz esnasında, başvuracağınız kurum yahut banka detaylı olarak bildirecektir.

Küçük ve orta ölçekli şirketleri desteklemek ve bu şirketlerin büyümelerine yardımcı olmak için görev yapan KOSGEB ve teşvik veren kurumlar, çalışkan ve üretken kadınlarımızın gücüne güç katmaktadırlar. Veri tabanına kayıt olduktan sonra yol haritasını elinize alabilir ve yolunuza çok daha emin devam edebilirsiniz. KOSGEB başvurularında, başvurular arasında tematik destek, girişimcilik desteği, ar-ge desteği gibi yedi ayrı destekten oluşan branşlardan biri için, iş planı ve proje ile başvurarak, projesi neticesinde değerlendirilmeye alınıyor. Kulağa her ne kadar karışık gibi gelse de aslında son derece makul ve bürokrasisi kolay atlatılır bir yapıya sahiptir. Bu noktada zorunlu kılınan eğitimlerin önemi ortaya çıkmaktadır. Banka kredilerinden farklı olarak ta KOSGEB kredileri yüz de yüz faizsizdir.

Bir taraftan hanımlarımız açısından büyük avantajlar sağlarken, hem de yine ülke için istihdam yaratarak her bakımdan olumlu istifadelere vesile olmaktadır. Aslında KOSGEB bir çok özel bankalar ile de anlaşma yolu ile çok düşük faizler ile aktarımlar olmaktadır. Diğer tüm önemli bilgileri ve tekabülleri KOSGEB’ in kendi sitesinden yahut her ilin ilçelerinde bulunan müdürlüklerinden bilgi alabileceğiniz gibi, bir çok bankadan da sorularınıza cevap bulabileceğinizi hatırlatırız. Kobilerimizin kurumsal yapıya bürünmeleri ve emin adımlarla büyümeleri için verilen bu hizmetler neticesinde, uluslar arası pazarlara ulaşan girişimcilerimizin sayısı da her geçen gün artmaktadır.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz