Yatırımcı Arıyorum

Devren Bayi Satın Almak İstiyorum

Devir Bayilik Almak

İş hayatı üzerinde kişilerin çoğu kendi mesleklerinin devamlılığını sürdürmek istiyor. Yatırımcılar çoğu zaman bir bayi ya da işletme açıyor ya da devren franchise satın alarak değişim gösteren kazançlar elde ediyor. Devren franchise satın alma olayına teorik açıdan bakıldığında genel anlam geleceği olan bir iş modeli olarak gözlemleniyor. Fakat bu konuda çeşitli olasılıklar meydana geliyor. Yeni alınan bir franchise ile her zaman başarılı olunacağının bir garantisi verilmiyor. Çoğunluk olarak ele alındığında franchise yatırımları bazı faktörler altında etkileşim gösterdiği görülüyor.

Örnek verecek olursak kişinin yeni açmış olduğu işletmenin başarısızlık ile sonuçlanmasının ardından, yeni bir franchise almak istediğinde bunun farklı yöntemleri ortaya çıkıyor. Diğer kişilerin açmış oldukları mevcut bayilikleri devir olarak satın alınabiliyor. Bu durumu daha kapsamlı olarak incelemek için, kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekiyor.

Devren Franchise Sahibi Olmak

Bu konular tamamı ile kişinin kendisiyle bağlantılı bir noktada etki gösteriyor. Genel olarak bakıldığında işlerin hazır olduğu ve de olumsuz bir durum olmadan çalıştığı görülüyor. Bu sebepler ile satıcıların, müşterilerin, eğitimli olan çalışanların ve de günlük para akışları açılan franchise işletmesinin ilk gününden iş yapmaya başlıyor. Bu durumun avantajı ve de dezavantajı ortaya çıkıyor. Açılan işletmenin internet sitelerini, nereye ya da hangi semte açılması gerektiğini, demografik çalışmalarını yakından takip etmek gibi durumlar ortadan kalkmış oluyor.

Yeni açılmış olan bir franchise alanlarının, iş hayatı üzerinde gelir elde etmek için senelerce beklemesini getirecek bir durum görülmüyor. Çünkü devredilmiş olan franchise işletmelerinin genel anlamda inceleyecek olursak, hepsinin birer geçmişi olduğu için yeni açılan bir işletmeyle aralarında oldukça farklılıklar oluşması doğal bir durum olacaktır. Bu iş durumuna profesyonel açıdan bakmak istenirse ilk yapılması gereken davranış biçimi; işletmenin başarılı olup olmadığı tahminlerini yürütmek yerine, gerçek tarihi finans verilerinin ne kadar iyi bir iş olup olmadığın konusunda incelemeler yaparak gerçek verileri gözlemleyebilir. Genel açıdan bilinirliği olan bir verinin araştırılması başlangıç üzerinden oldukça kolay bir eylemdir. Satın alınmış olan mevcut franchise ile satıcıların kitaplarını ya da satıcıların kayıtlarını gözden geçirerek çalışma evresindeki gerçek sayılar üzerindeki performansını belirleyebilirsiniz.

Çevremizdeki işletmeleri ya da franchise bayilerini gözlemlediğimizde yeni franchise bayilik ilanları veren kişilerin fiyat konularında oldukça esnek ve de belirli şartlar üzerinden satışa sunulduğunu görebiliyoruz. Satışlarda bazen fiyat, ödeme koşulu, satıcının vermiş olduğu eğitimler ve benzeri tüm durumları belirlenmiş olan şartların içerisinde görülebiliyor ve de bu franchise alanının siz kişiler üzerindeki anlaşma şartlarını da gözden geçirmeniz gerekiyor. Araştırmalarınızı oldukça dikkat içerisinde yürütmeniz durumunda size belirleyemeyeceğiniz bir işletme ya da franchise alanıyla ilgili bilgiler aktarabilirler. Franchise ile ilgili bilgileriniz kısıtlı ise, Franchise Rehberi adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Devren Bayilik Almanın Eksikleri ve Artıları Nelerdir?

Genel olarak çevremizde araştırma yapacak olursak belli başlı çoğu franchise şirketlerinin satılık olarak düşündükleri alanların tanıtımını yapmıyor. Bu sebepledir ki kişinin aramalarının franchise dışı belli işler araması üzerine bu durum, normal karşılaşılması gereken süre içerisinden oldukça fazla bir zaman olabiliyor. Bayi finansmanları kişilere oldukça fazla bir bilgi akışı sağlayabilir. Fakat devren franchise almak isteyen kişinin dikkat etmesi gereken birkaç soru meydana geliyor.

Bunlardan bazıları;

  • Franchise neden ayrılır?
  • Ayrılan franchise üzerinde mevcut personeller ve de yöneticiler kalacak mı?
  • Mahalleler ya da demografi değişime başlayacak mı?
  • Piyasaya yeni katılmış olan ve de gelecek üzerinde etki bırakacak olan rakipler kimler?

Kişi bu sorular üzerinde araştırmalar yaparak ve de belli fırsatlar yakaladıktan sonra dikkat etmesi gereken bazı durumlar meydana geliyor. Öncelikle işe yeni başlamış olduğunuzu göstererek mevcut franchise konumunu incele altına almalısınız. Son birkaç ay içerisinde düşüş gösteriyor ve de yıllar içerisinde sürekli düşüş gösteren bir işletme ise satıcı üzerine sert davranışlar ya da daha zeki davranışlar sergilemeyi düşünmeyin. Bu gibi durumlarda franchise sahipleri, yerlerini o on üzerindeki standartlara getirmenizi istiyorlar ise ek sermaye gibi durumlarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Devren Bayilik İlanları

Sonuç olarak mevcut bir franchise satın almak gibi bir düşünceniz var ise, Kobi Vadisi platformunda yer alan devren bayilik ilanlarını inceleyebilirsiniz ve size uygun olan ilanlar için anlık olarak ilan sahipleri ile görüşme sağlayabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz