Yatırımcı Arıyorum

Devren İş Yeri Satın Almak

Devren İşyeri Almak

Günümüz ülke sınırları içerisinde uzmanların gözlemleri arasında devren alınan bayilerin kısa bir süre iş yapmadığı konusunda rapor çıkarttıkları belirtiliyor. Bazı yatırımcıların devren satın almış oldukları ilgili bayilerin alımından sonraki süreç içerisinde menülere dahi aynı bir şekilde devam ettirseler dahi müşteriler tarafından farklı bulunduğu nitelendiriliyor ve de bu durum bayinin kısa bir süre içerisinde kapatılmasına ve yatırımcının kendi ekonomisini çökertmesine neden olduğu belirtiliyor.

Herhangi bir girişimcinin bayi satın alırken ya da devretme düşüncesi içerisine girdiği durumlarda dikkat etmeleri gereken birden fazla konu olduğu belirtiliyor. Kişiler bayi devrederken gerek iş yapamadığı gerek ise yoğun bir çalışma temposuna ayak uyduramadıkları durumlarda devrin gerçekleştiği belirtiliyor. Kişilerin bayi satın alması gerektiğinde yapması gereken ana durumlardan biri ülke sınırlarımız içerisindeki piyasanın yakından takip edilmesi gerektiği vurgulanıyor. Kişiler bu tarz durumlarda yakınlarına danışarak, bilir kişi olan uzmanlardan fikirler alarak ya da internet ortamında çeşitli araştırmalar yaparak bu konu ile ilgili birikim yapmaları uygun bulunuyor.

Devren Bayi Almak

Devren İş Yeri Alarak İş Hayatına Girecekler İçin Meydan Okumak

Uzman kişilerin belirttikleri gözlemlere göre, dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi de iş hayatına giriş yapacak kişinin hangi durumlar içerisinde olduğu ve de alınan bayinin hangi bayi ya da firmalar ile yarış içerisinde olması gerektiğini araştırması gerekiyor. Bu durum iş hayatı için büyük önem taşıdığı belirtiliyor. Kişilerin bu tarz durumlarda yapmaları gereken ve de önemle dikkat edilmesi gereken seçeneklerden bir tanesi de devralınacak bayinin işletme sermayesi fiyatının 1.000.000 Dolar gibi bir rakam ya da daha yüksek bütçeli rakamlar ise bu durumu pazarlık masasında öğrenmesi vurgulanıyor.

Öyle ki bazı yatırımcı ya da iş hayatına adım atmak isteyen herhangi bir kişi miktarı bilmeden bayiyi devraldığı durumlarda büyük bir yükün altına kendisini atabilir. Çünkü iş hayatı içerisinde dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi de iş yeri satın alınması ve gelir elde edilmesi ile doğru orantıda ilerlenmediği vurgulanıyor. İş hayatı içerisinde ilerlenme gerektiren durumlardan bir tanesi de devralınan işletmeyi ilerletebilmek ve de geliştirmek için ilerleyen zamanlar içerisinde değişim gösteren sermayelerin varlığına ihtiyaç duyulabileceği belirtiliyor.

Devredilecek Bayinin Ücreti Neye Göre Belirleniyor?

Ülke sınırlarımız içerisinde yapılan gözlemler ile birlikte devredilmesi uygun bulunan bayilerin fiyatlandırmasının satıcının devrederken uygun bulduğu fiyatlandırma sisteminin hayatı boyunca rahat yaşayabilecek miktarlar olarak belirlediği dikkat çekiyor. Kişiler bu tarz durumlarda çeşitli araştırmalar yapmaları gerekiyor. Çünkü satın alınacak olan bayinin fiyatı, satıcının uygun bulduğu fiyat üzerinde değişim gösterebilir.

Kişilerin satın alacakları herhangi bir işletme üzerinde satıcının belirlemiş olduğu fiyatlandırma sistemini araştırmaları ve sorgulamaları gerekiyor. Çünkü bu durum satın alacak kişi için ilerleyen zamanlar içerisinde hayati riskler taşıyabiliyor. Satın alınacak kişinin yapması uygun bulunan davranışlardan bir tanesi de bayisini ya da işletmesini satmak isteyen kişinin üzerine gitmesi olarak belirtiliyor. Genel olarak işletme ile ilgili ne kadar çok soru ve hangi kriterlerden dolayı bu kadar fiyat istendiğine dair sorular sorulması, çoğu zaman satıcının geri planda kalmasını ve de işletme ile ilgili tüm belirlenen detaylar ile ilgili bilgi sahibi olunmasına olanak sağladığı belirtiliyor.

Devir Alınacak İşletmenin Finansal Durumunu İncelemek

Öncelikle bu durum satın alınması planlanan işletme ya da bayi için büyük önem taşıyor. Kişilerin bu tarz durumlarda yapmaları gereken her şeyi sözlü olarak değil, yazılı ve de istatistiksel olarak görmeleri gerekiyor. Çünkü iş hayatında dikkat edilmesi gereken kurallardan biri de her verinin yazılı olması gerektiği kanaatine varılması uygun bulunuyor.

Kişilerin satın almayı planladıkları bayi ya da işletmelerin finansal durumları hakkındaki tüm bilgileri yazılı aldıkları takdirde ilerlemeleri ya da büyümeleri doğru oranda gerçekleşeceği belirtiliyor. Örnek verecek olursak, satıcının “Genel anlamdaki satışlarımız bu kadar, şu kadar kar elde ediyoruz ama bu karların birçoğu vergi durumları altında olduğu için kayıt tutmuyorum” gibi cümlelere ne kadar güvenebilirsiniz? Kişilerin bu tarz düşüncelere dikkat etmesi gerekiyor. Devralınacak bayi ya da işletmelerin finansal durumlarının hepsinin yasalara uygun olunmasına dikkat etmeleri gerekiyor.

Devren İşyerlerine Ulaşmak

Siz de devralmak istediğiniz bayi ya da işletmeler için Kobi Vadisi platformunda yer alan; Devren İlanlar sayfasını ziyaret edebilir, anlık olarak ilan sahipleri ile görüşebilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz