Yatırımcı Arıyorum

Direksiyon Eğitimi Vererek Para Kazanmak

Direksiyon Eğitimi Nasıl Verilir?

Büyük şehirlerde bu iş direkt bir iş olarak görülebiliyor. Ancak küçük şehirlerde bu ek iş olarak yapılabiliyor. Birçok insan şoförlük dersini ailesinden almıştır. Tabi bu meraklı insanlar için basit bir iş olsa da imkanı olmayan ve gerekmedikçe araba kullanmayanlar için eğitim almak belirli bir yaştan sonra zor olmaktadır.

Eğitim vermekte o nedenle belirli bir yaşın üzerinde olan hem erkek hem de kadınlar için çok zor olmaktadır. Alışmaları için onları ikna etmek gerekiyor ve güvenlerinin yükselmesi gerekiyor. Bunu da doğru bir eğitim ile sağlamak mümkün olacaktır.

Direksiyon Eğitimi Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğitim işi birçok insan basit gibi görünen bir iş olsa da aslında çok zorludur. Çünkü karşınızda ki insanın öncelikle özgüvenini arttırmalısınız. Siz yanınızda olmadığınızda ona arabayı kullanabileceğini hissettirmeniz gerekiyor. İlk etapta trafiğe kapalı alanlarda eğitime başlamak gerekiyor.

Temel işlemleri öğretmelisiniz. Manuel araç kullanan herkes otomatik aracı da kullanacağı için eğitimi bu tip bir araçta vermeye odaklanmalısınız. Eğitim sırasında izlemeniz gereken temel bir listeniz olmasının da faydası olacaktır. Bu listeyi izlemek eğitim vereceğiniz insanında kendisine güvenmesi anlamına gelecektir.

Eğitimin ne kadar süreceğini ona anlatmalısınız ve bu liste ile eğitimi takip etmesini sağlamalısınız. Bu ona bir şeyler öğrendiğini hissettirecektir. Basit bir liste olup olmaması önemli değildir önemli olan bir şeyler öğretildiğine inanmak ve özgüveni yükseltmek olacaktır. Sürücü Kursu Açmak

Direksiyon Eğitimi Vermenin Maliyeti

Bakıldığında direksiyon eğitimi vermenin herhangi bir maliyeti yok gibi durabilir. Bir araç ve bir öğrenci yeterli olacaktır. Ancak eğitimi kendiniz verecekseniz ve aracınız yoksa bu bir maliyet olabilir. Araç alacak miktarda bir paranız yoksa bunun için direksiyon eğitimi veren kurslara giderek orada çalışmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Sizi bir dizi deste tuttuktan sonra eğitimci olup olmayacağınıza karar vermeleri kolay olacaktır. Eğitim sizin tüm hayatınızda araç üzerinde nasıl bir süreç geçirdiğiniz anlardan oluşacaktır. Onları ikna ettikten sonra sıfır maliyet ile işe başlayabilirsiniz. Tabi resmi olarak bu işi yapabilmeniz için özel bir sertifika almanız gerektiğini de belirtelim. Bu sertifikanın alınabilmesi için en az 3 yıllık bir ehliyete sahip olmanız gerekiyor.

Direksiyon Eğitimi Vererek Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Direksiyon eğitimi vererek ne kadar para kazanabileceğinizi öğrenmek bu işe bakış acınızı değiştirecektir. Ehliyet sınavı gelmeden önce öğrenciyi o ana hazırlamak için vereceğiniz ders sayısına göre kazancınız değişecektir. En düşük eğitim saati 180 TL’dir. Bazıları bu işten saat başına 500 TL almaktadır.

Haftada 5 saat dahi ders verseniz aylık kazancınız yaklaşık ortalama 1.000 TL olacaktır. Tabi bunu profesyonel olarak yaparak kazancınızı daha da yukarı çekme hakkınız olduğunu unutmamanız gerekiyor. İşinizi ne kadar iyi yaparsanız müşteri sayınızda aynı oranda artacaktır.kobi vadisi

Yorumunuz