Yatırımcı Arıyorum

Doğru Pazarlama Yöntemleri ile Para Kazanmak

Doğru Pazarlama Para Kazandırır

Günümüzde pazarlama başarının vazgeçilmez anahtarıdır. Pazarlama deneyimine sahip olmak sizi pazarda ve sektörde her zaman bir adım önde olmanızı sağlar. Pazarlamanın ne olduğunu bilmek, çok iyi geri dönüşler almanızı sağlayacak en önemli olgudur. Doğru pazarlama uygulanmadığı taktirde fevkalade ürünler veya hizmetler avucunuzda olsa dahi bunların kitleler ile yeterli ölçüde buluşamayacağını ve neticede başarı gelemeyeceğini bilmek gerekir.

Pazarlama olmadığı taktirde başarı şansı yok denilecek kadar azdır. Bir ürün yahut hizmet sunarken potansiyel  tüketiciler kimler olduğu yahut nasıl ulaşabileceğiniz pazarlama konusunda önemli detaylardır.

Pazarlamaya Bütçe Ayırmak

Ürün veya hizmete ait bütçede pazarlamaya mutlaka önemli bir bütçe ayrılmalıdır. Bu çok yüksek meblağlar demek değildir. Asıl olan yeteri ve faydalı pazarlama teknikleri için bütçe ayrılmasıdır. Ürün yahut hizmetinizin tüketicisine net bir biçimde ulaşabilmesi ve kullanıcısını memnun kılmak için de pazarlamanın rolü fevkalade büyüktür. Pazarlama dediğimizde işin PR kısmı da atlanmamalı, reklam ve tanıtımların üzerine düşülmelidir.

Elbette ne zaman kazanç sağlamaya başlayacağınız da önemli. Bu demektir ki pazarlama bütçenizi planlarken uzun vadede düşünmeli, uzun vadeli projeksiyonlara göre konumlanmalıyız.

Pazarlama Becerisi Geliştirmek

Rekabet ortamının da oldukça acımasız olduğu pazarda, pazarlama yeteneği adeta bir can simididir. Analitik becerilerinde hakim olduğu pazarlama başarının adeta temel taşı niteliğindedir. Markanızı ileriye götürecek olan yine pazarlama becerinizdir.

Elbette unutulmaması gereken bir önemli detay ise hedef kitlenizin ilgi alanlarını yahut ne tür ürünlere yahut içeriklere eğimli olduklarını bilmeden pazarlama dünyasının dehlizlerine inmenin hiç bir anlamı yoktur. Sıklıkla Yapılan Pazarlama Hataları

Pazarlama Teknikleri

Doğru pazarlama tekniklerinin bir diğeri de pazarlama hususunda başarısını ispatlamış üstatların yahut yine pazarlama hususunda örnek teşkil eden kitapları okumanız da size kıymetli artılar kazandıracaktır. Bir çok konuda farklı bakış açıları kazanmanıza vesile olabilir. Başarı farklılıkları çok sever bunu da unutmamak gerekir. Kalabalığın dışında olmayı becerebilmek bu anlamda çok değerli. Böylelikle bir çoğunun göremediği açıları veya fırsatları görmenize de vesile olabilir. Bugün Steve Jobs’u hala örnek verebilmemizin sebebi muazzam bir pazarlama yeteneğine ve herkesten farklı bir bakış açısına sahip olmasıdır.

Başarılı bir pazarlama için şirketinizi ifade etmekte çok önemli. Pazarlama deyince akla satış gelse de, aslında satış ve pazarlama farklı iki olgudur. Pazarlama bir yerde verilen bir savaş olarak ta görülebilir. Ciddi bir çalışma ve emek ister. Pazarlama, satışın dahi işini fevkalade kolaylaştıran ve şirketin başarı oranını arttıran önemli bir noktadır. Pazarlamanın için de aslında yaratıcılıkta yatmaktadır. Başarılı pazarlamanın da inovatif fikirlere ihtiyaç duyduğu aşikardır. İflas eden bir çok şirketlere baktığımız zaman, her ne kadar iflaslarının sebebi olarak rakipler olarak görülse de, aslında iflasların yüksek oranda sebebi başarısız pazarlama stratejileridir. Pazarlama misyonunu gerçekleştirememiş demektir.

Pazarlamanın Markaya Faydaları

Pazarlama markalaşma hususunda çok büyük öneme sahiptir. Aslında farklı ufuklara da kapı aralayabilen bir olgudur pazarlama. Çoklu marka yapılarında markaları kimliklendirme hususunda dahi en büyük koz pazarlamadadır. Milli gelirimizi bile etkileyen pazarlama, pazarı, nüfusu, ne kadar talep görebileceğini ön görebilme sanatıdır. Tüketicinin alım ve elbette sizinle yürüme sadakati de önemlidir. Ancak bunu da büyük ölçüde pazarlama yeteneğiniz belirler.

Global Pazarlama Stratejileri

Özellikle 2000’lerin başı itibariyle pazarlama hususunda ciddi bir ilerleme ve birikim yaşanmaya başladı. Global pazarlama stratejileri bizim topraklarımızda da şekillendi, kabul gördü ve kendi üslubunu da yitirmeden ciddi bir ivme gösterdi. Başarılı pazarlamanın devamı ve sürmesi için dünyayı da takip etmek önemli. Ancak şunu da unutmamalı, iki binlere kadar Batı’nın pazarlama taktikleri ve stratejileri insanları heyecanlandırır iken, bugün ülkemizde uygulanan pazarlama stratejileri ve başarıları çok daha heyecan verici. Farklı metotlar ile de pekişen pazarlama teknikleri ile büyük başarılara imza attık, atmaya da devam edeceğiz. Başarılı Pazarlama Stratejileri

Pazarlamada şunu da atlamamak gerekir. Tek bir dünya aslında yok. Farklı kültürler, farklı dinler, farklı bakış açıları, farklı yaşam biçimleri ve daha nice farklılıklara rağmen ortak bir heyecan yaratabilme  pazarlamanın ne denli başarılı olduğunun da kanıtıdır. Artık pazarlamada da yeni şeyler söylemek, yeni şeyler sunmak gerek. Evet, eskiden tek bir ulusal kanalda günde dört kez reklamınız çıktığında ulusal bir marka idiniz. Ancak bugün pazarlamaya hiç olmadığı kadar ihtiyacınız var ve son damlasına kadar en verimli biçimde kullanmak zorundasınız. Başarı için başarılı pazarlama şart.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz