Yatırımcı Arıyorum

Doğru Yatırım ve Kuralları

Doğru Yatırım Yapmanın Kuralları Nelerdir?

Günümüz insanlarının yaşam tarzlarında oldukça farklı düşünce içerisinde oldukları gözlemleniyor. Kişiler çalıştıkları yerlerden aldıkları maaşın yanı sıra ek kazanç ya da yatırım yapma düşünceleri içerisine giriyor. Her kişi doğru yatırım sonucu gelirlerini katlamak istiyor. Bunun için her yönden araştırmalar yapıp, hangi alana yöneleceğini planlıyor.

Kişilerin yatırım yapma konusundaki en büyük ortak noktası paralarını çoğaltmak olduğu belirtiliyor. Yatırımcılar için ne kadar para olduğu pek önemli sayılmasa da, genel anlamdan bakılacak olursa, etki bir yatırım ile kazançlarını çoğaltmak olduğu gözlemleniyor. Çünkü kişilerin başarılı bir yatırıma imza attığında beraberinde oldukça kazançlı bir gelir elde edeceklerinin bilincinde oldukları belirtiliyor. Bu gibi durumlarda kişilerin bolca araştırmalar yapmaları, piyasa üzerindeki yatırım araçlarını titizlikle kontrol etmeleri gerekiyor.

Doğru bir yatırım yapmanız için gerekli kurallardan bazıları şunlardır;

 • Kişilerin kenarda ya da bankalarda birikmiş bir miktar parasının olması gerekiyor.
 • Bir yatırım yapmadan önce kişilerin tüm borçlarını kapatması gerekiyor.
 • Yatırım yapacağı sektörü ya da maddeyi bulduktan sonra hedeflerini belirlemeli ve de not etmesi uygun görülüyor.
 • Finansal danışman desteği alarak yatırımını daha kolay bir şekilde ilerletebileceği söyleniyor.
 • Kişi yatırım yapmadan önce ne kadar riski göze alırsa, o kadar fazla kazanç elde edeceği belirtiliyor.
 • Dikkat etmesi gereken önemli noktalardan bir tanesi de kesinlikle nedensiz kararlar vermemeniz gerektiği nitelendiriliyor.
 • Kişilerin para nerde var ise oraya yatırım yapmaktan ziyade anlayabildiği şirketler ya da sektörler üzerinden yatırımlarını devam ettirmesi uygun görülüyor.
 • Yatırıma karar veren kişi piyasanın durumunu titizlikle incelemesi ve takip etmesi gerekiyor
 • Ucuzluğu takip ederek yatırım yapmış olduğunuz araçları daha pahalıya satmayı unutmamanız önemle belirtiliyor.

Eğer kenarda birikmiş olan bir paranız var ve yatırımlarınızı doğru bir şekilde yönetmek istiyorsanız, Kobi Vadisi platformunda bulunan: 6 farklı yatırım aracı sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Yatırım Yapmadan Önceki Para Durumu

Herhangi bir kişi yatırım yapmadan önceki para durumlarını kontrol ederek hedeflediği seçeneklere göz atmalı. Eğer ki yatırım için birikimi yok ise en azından kişiyi iki ya da 3 ay ayakta tutabilecek bir birikiminin olması gerektiği nitelendiriliyor. Fakat bu duruma açıklık getirecek olursak, kenarda bulunan bu para yatırım yapılması için tutulan bir para olmaması gerekiyor.

Günümüz piyasasını genel açıdan kontrol edecek olduğumuzda sürekli bir çalkantılı halde olduğu görülüyor. Bu durumlar yatırımcıları ve yatırım yapacak kişileri oldukça etki ve tedirginlik yaratabiliyor. Kişinin bu ve benzeri durumlar için kenarda biriktirmiş olduğu muhakkak belli bir miktar parasının olması gerekiyor. Piyasaların değişimlerine göre zamanı geldiğinde o para ile geçiminin devamlılığını sürdürebilir.

Yatırım Öncesi ve Sonrası Hedefler

Kişilerin dikkat etmesi gereken ana kurallardan bir tanesi de yatırım yapmadan önceki borçlarını ya da ödemelerini kapatmaları olduğu önemle belirtiliyor. Kısaca birikiminizi yüksek kazançlar sağlamak adına garantiye almanız tavsiye ediliyor. Örnek verecek olursak, kişinin yatırım öncesi kredi kartı borcu olduğu takdirde büyük bir kazanç elde edememesi ile birlikte daha büyük borçların altına da girebilme durumu olduğu belirtiliyor. Bu gibi durumlarda kişilerin doğru yatırım yapabilmeleri için arkalarında hiçbir şekilde borç ya da ödenecek bir tutarın olmamasına dikkat etmeleri gerekiyor.

Günümüz iş hayatı üzerinde çoğu yatırımın borçlar ile yapıldığı gözlemleniyor. Bu gibi durumlarda fazla kazanç sağlanamaması gibi, daha büyük borçların altına giren kişiler iflas ettiklerini duyurmaya başladığı belirtiliyor. Kişiler borçlarını ödedikleri takdirde ve de yatırım yapması için kenarda biriktirmiş olduğu paranın hangi sektör ve iş alanı üzerine yapacağını zihnine yerleştirmesi gerekiyor.

Kendisine sorması geren soruların başında;

 • Neden yatırım yapıyorum?
 • Yatırım sonrası ne kadar kazanabilirim?
 • Kaç ay sonra ilk kazancımı elime alabilirim?

Bu tarz sorular ile hedeflerini oluşturarak kazançlarını elde edebilir duruma gelebileceği söyleniyor.

Yatırım Sürecinde Finansal Danışman

Dikkat etmesi gereken başka bir artı nokta ise finansal danışmanlar ile iletişime geçmesi olduğu söyleniyor. Fakat bu durum kişinin elinde olan bir seçenektir. Kişi tek başına da bir yatırım yapabilir, finansal yatırımlardan destek alarak ya da farklı bir yatırımcı bularak kazanç elde edebilir. Önemli olan nokta ise yatırım yapmayı düşünen kişilerin finansal destek sayesinde daha fazla kazanç elde edebilecekleri bir durum meydana geldiği görülüyor.

Günümüz iş hayatı içerisindeki finansmanlar genel olarak iş hayatını ve piyasa üzerindeki artı ve eksi yönlerini bildikleri için yatırım konularında oldukça tecrübeli kişiler olduğu biliniyor. Siz de kenarda biriktirmiş olduğunuz parayı kazanca çevirmek istiyorsanız Kobi Vadisi platformunu ziyaret ederek çeşitli sektörler içerisindeki yatırım ilanlarını inceleyebilir, anlık olarak ilan sahipleri ile iletişime geçebilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz