Yatırımcı Arıyorum

Döner Dükkanı Açmak

Dönercilik Yapmak

Bugünkü iş fikri önerilerimizden biri de dönerci dükkanı açmak. Size maddi anlamada kısa vadede iyi bir para getireceğini düşündüğümüz dönerci dükkanı sizin ve yanınızda çalıştıracağınız elemanlarınıza iyi bir ücret kazandırabilecek düşüncesindeyiz.

Döner Sektöründe İş Kurmak

Döner ülkemizde en çok sevilen ve Türk halkının bizim yörenin yemekleri diye tanıttığı nadide eserlerden biridir. Üstelik çok çeşitliliğiyle birlikte isterseniz fast food tarzıyla isterseniz de ana yemek olarak yiyebileceğiniz döner sizlerin de iş sağlamanıza yardımcı olabilmektedir. Dönerin üstelik restoranlarda ve fast food tarzı yerlerde çabuk bir şekilde servis ediliyor olması da sizlere sağlanabilen avantajlardandır. Günümüzde oturduğumuz her yerde döner yeme potansiyelimiz de bulunduğundan dönerci dükkanı açma olanağınız her zaman sizlere daha büyük paralar kazandırabilmektedir.

Döner sektörüne girerek her zaman olduğu gibi adım adım ilerlemeniz gerekmektedir. Unutmayın hiçbir basamağı en son basamaktan saymaya başlamayız bu durum da sizlerin ileriyi görerek ilk basamaktan saymaya yürümeye devam etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden dönerci dükkanı açabilmek için öncelikle bütçenizi belirlemeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekmektedir. Yapılacak olan adımları birer birer atarak işlemlerinize sağlayabilirsiniz.

Döner sektöründe en önemli etkenlerden biride, ustalığınız (döneri hazırlayan ustalık) ve etin kalitesidir.

Unutmayın, birçok ustanın verdiği bilgiye göre; et sektöründe her zaman %30 civarında fire vardır. Bu durum sizi zarara da götürebilir aynı zamanda karlılığa da. Tecrübeli bir usta ile yapacağınız işler sayesinde hem isminizi hemde işletmenizin karlılığını daim ettirebilirsiniz.

Dönerci Açmak için Gerekli Maliyetler

Dönerci açabilmek için öncelikle yukarıda da dediğimiz gibi bir konseptinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bizler sizlerin genel bir konsept ile herkese hitap edeceğiniz şeklinde dükkân açabildiğinizi düşünürsek ortalama yatırım bütçeniz tamamen sizin açacağınız işyeri konseptine göre değişiklik göstermektedir.

Örneğin;

20 m2 büyüklüğünde tavuk döner dükkanını 30 bin TL’ye de açabilirsiniz.

300 m2 tam teşekküllü bir et döner restoranını 400 bin TL’ye de açabilirsiniz.

Konseptinizde çalıştıracağınız elemanlarınız genellikle, 4-5 arası olmalıdır. İlerleyen zamanlarda iş durumuna göre çıkarma ya da alım yapabilirsiniz. Birçok müşteri dönerin yanında ekstra yiyecek / içecek grupları tercih edebilir. Az öncede dediğimiz gibi bu işte en önemli olan işyerinin konseptidir. İşyeri büyüklüğüne göre alternatif yemek çeşitleri de sunabilirsiniz.

Konseptinizin içerisinde; et, tavuk, iskender gibi çeşitler ile zenginlik katabilir dükkanınız ön plana çıkarabilirsiniz. Bunları da belirledikten sonra dükkanınız yerini iyi belirlemeli her zaman dediğimiz gibi işlek bir cadde üzerinde çalışma yapmalısınız dükkanınız da ayarladıktan sonra içine de kendi zevkinize göre düzdükten sonra çalışma hayatınıza başlayabilirsiniz.

Döner Bayiliği Almak

Günümüzde hemen her sektörde olduğu gibi, dönercilik işinde de ülkemizde birçok farklı marka bayilik / franchise vermektedir.

Hem karlı bir yatırım hemde ileriye dönük bir yatırım yapmak istiyorsanız bayilik almanızı öneriyoruz.

Sizde yeni bir iş yeri açarken bayilik almak isterseniz, Kobi Vadisi platformunda yer alan döner bayiliği veren firmaları araştırabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumlar(2)

 1. Cevap yaz
  Hacer yorumu:

  Merhabalar ben bir döner bayiliği almayı düşünüyorum yardımcı olur musunuz

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Merhaba, şu an Kobi Vadisi platformunda yer alan yaklaşık 15’den fazla döner bayiliği veren firma mevcuttur. Döner bayiliği sayfasını ziyaret ederek, size en uygun firmaya anlık olarak bayilik talebinizi iletebilirsiniz.

Yorumunuz