Yatırımcı Arıyorum

Dropshipping İş Fikirleri (ayrıntılı rehber)

Dropshipping ile Para Kazanılabilecek En İyi 50 E-ticaret Ürünü

Bu iş modeli yaklaşık 10 yıl öncesine kadar yoktu dersek abartmış olmayız herhalde. Hem Dünya genelinde hem de ülkemizde e-ticaret iş modelinin çok aşırı bir şekilde yaygınlaşmasından sonra, Dropshipping iş modeli hemen her girişimci tarafından tercih edilir bir hale geldi.

Türkiye’nin en büyük iş fikirleri deposu Kobi Vadisi olarak bizde girişimciler için; para kazandıracak ve aynı zamanda trend olan en popüler Dropshipping alanında tercih edilebilecek ürün çeşitlerini sizler için ayrıntılı güncel grafiklerle bu yazımızda paylaşacağız.

Dropshipping ürün fikirleri bulmak, girişimciliğin ilk adımlarından biridir. Aynı zamanda, hevesli girişimcilerin çoğunun pes ettiği ve vazgeçtiği adımdır.

Birçok insan; evden çalışarak stoksuz online satış işi kurmayı, kendi işinin patronu olmayı ve internetten para kazanmayı hayal eder. Ancak sadece bazı girişimcilerin bu hayali gerçeğe dönüştürebiliyor. Fakat burada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri şudur: eğer online olarak bir ürün satmak istiyorsanız, satacağınız ürün grubunun gerçekten tüketicilerin ihtiyacı olup olmadığını bilmek için gerekli analizi yapmak gereklidir.

Düşük rekabete ve yüksek kar marjlarına sahip dropshipping için bir ürün bulmak girişimciler için bunaltıcı olabilir. Bu nedenle, doğru yolda başlamanıza yardımcı olmak ve harekete geçmeniz için size ilham verecek ürün satış iş fikirleri hakkında detaylı analiz ve pazar araştırmasını Kobi Vadisi olarak biz sizin yaptık 🙂

Ayrıca, Dropshipping iş modeli hakkında merak ettiğiniz diğer sorular içinde: Dropshipping Nedir adlı içeriği de inceleyebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Google, Dünya’nın en büyük arama motoru olarak kabul edilmektedir. Google’ın ücretsiz olarak sunmuş olduğu Trendler özelliği sayesinde evden kolaylıkla satışa başlayabileceğiniz 50 farklı ürün satış iş fikrini sizinle paylaşacağız.

Aşağıda listelenen ürünlerden birini satmayı tercih edip etmemeniz önemli değildir. Önemli olan, hayalinizin peşinden gitmeyi düşünmeyi bırakıp, yapmaya başlamanızdır 🙂

e-ticaret için dropshipping fikirleri

En İyi Ürün ve Pazar Araştırma Araçları

Yeni iş fikirleri bulmak bize göre işin kolay kısmı. Asıl önemli olan, bu fikrin gerçekten işe yarayacağı olmalıdır.

Aşağıda listelenen karlı ürün fikirlerinden birini beğenseniz bile, kendi bulacağınız ürünlerin ve pazar araştırmanızı sizin yapmanızı öneririz.

Bizim sizler için hazırlamış olduğumuz trend ürün iş fikirlerini, sizde aşağıdaki kaynaklardan araştırmaya başlayabilirsiniz:

 • Google Trendler – bir arama teriminin veya ürünün zaman içinde nasıl trend olduğunu size gösteren güçlü bir kaynaktır. Hedef ürününüze ne kadar ilgi olduğu ve trendin aşağı veya yukarı yönde olup olmadığı hakkında size fikirler verir.
 • AliExpress’in Sıcak Ürünler bölümü, hangi ürünlerin yüksek talep gördüğünü size gösterir. Ürününüzün şu anda popüler olup olmadığını görmek için araştırmaya başlayabilirsiniz.
 • Amazon En Çok Satanlar – satış verilerine dayalı olarak en popüler ürünleri gösterir. En çok satanlar saatlik olarak güncellenir, bu nedenle her zaman günceldir.
 • eBay Trend – kullanıcıların en çok ne aradığını gösterir. Şu anda yalnızca ilk 10’u içeriyor.
 • Pinterest – internetin ana trend belirleyicilerinden biridir. Pinterest’te ürününüzü arayarak, ilgi düzeyinin yanı sıra insanların en çok sevdiği stiller ve markalar hakkında bir fikir edinebilirsiniz.
 • Coolhunting – en yeni ürünleri ve trendleri takip eden bir web sitesidir ve bu, gelişmekte olan bir pazara girmek istiyorsanız önemlidir. Bu web sitesi muhtemelen sizi kalabalığın önünde tutacaktır. İş ilhamı almak için en popüler ürünler için online pazarı inceleyebilirsiniz.
 • TrendHunter – Dünyanın en büyük, en popüler trend topluluğudur. Bu web sitesi, size hangi ürünün popüler olup olmadığı konusunda en son noktada tutmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir, günlük ilham, tavsiye ve pazar bilgileri sağlar.
 • Sosyal alışveriş siteleri – fikir almak ve insanların neyle ilgilendiğini görmek için harikadır. Göz atabileceğiniz birkaç site; Wanelo, Fancy, Wish, Etsy ve tabii ki Facebook ve Instagram’dır.

Not: bazı web siteleri Türkçe dili desteklemeyebilir.

50 Farklı E-Ticaret ve Dropshipping İş Fikirleri

Dropshipping’e yönelik bu ürün listesini derlemek için; Google Trendler’den alınan verilerin yanı sıra e-ticaret uzmanlarının görüşlerinden de faydalandık.

Trend olan bir ürünün, yeni bir ticaret pazarına yol açabileceğini unutmayın. Bu nedenle, ürün gruplarınızı seçmeden önce kendi pazar araştırmanızı yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bu stoksuz satış ürünlerinden birini seçmeseniz bile, henüz çok popüler olmayan benzer ürünleri düşünmek için bu listeyi kullanabilirsiniz.


1- Oyun Kulaklığı

Video oyun pazarı çok büyük! 2023 yılına kadar Dünya genelinde 200 milyar doların üzerinde olması bekleniyor. Ve bir oyuncunun olmazsa olmazı, iyi bir kulaklıktır. Google Trends’e bir göz atarsanız, oyun kulaklıklarının son yıllarda ne kadar talep gördüğünü göreceksiniz. Belki de oyun alanına girmek iyi bir seçenek olabilir!


2- Bluetooth Hoparlör

JBL ve Beats gibi büyük markalar, bluetooth hoparlörlerin popüler olmasına yardımcı oldu ve hemen hemen her elektronik şirketi bu alanda ürün ürettiler. Bluetooth hoparlörlerin şimdiye kadar doymuş bir pazar olacağını düşünebilirsiniz – ve haklı olabilirsiniz – ancak bu alan yıllar geçse de popülerliğini yitirmeyecek ürünlerden biridir. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, taşınabilir hoparlör pazarının 2020-2024 yılları arasında yıllık %29’luk bir bileşik büyüme oranı yaşamasının beklendiğini gösteriyor.


3- Akıllı Saatler

Eskiden genellikle teknoloji meraklıları tarafından kullanılan akıllı saatler, şimdi neredeyse herkes tarafından tercih edilen bir ürün olmayı başardı. Giyilebilir teknolojinin yükselişi, akıllı saatlerin hayatımızın daha fazla bir parçası olduğunu görecek gibi görünüyor.

Dünya çapında giyilebilir cihaz satışlarının, önümüzdeki beş yıl içinde her yıl ortalama %20 oranında artarak 2025 yılına kadar 35 milyar dolarlık bir pazar haline geleceği tahmin ediliyor. Elektronikle ilgili bir alana girmeyi düşünüyorsanız, akıllı saatler iyi bir seçenek olabilir.


4- Ahşap Saatler

Moda aksesuarları pazarında yeni başlayan iş fikirleri arıyorsanız, ahşap saatleri keşfetmeye değecektir. Ahşap saatler son üç yılda belirgin şekilde daha popüler hale geldi. Çevre dostu, toksik olmayan, doğal ürünlere meraklı olanlar için tam bir satış ürünüdür.

Küresel saat pazarının 2021-2025 yılları arasında %4’ten fazla büyüyeceği tahmin ediliyor. Ve büyük markaların hakim olduğu büyük bir pazar olsa da, her zaman girişimciler için fırsatlar mevcuttur.


5- Polar Battaniye

Yumuşak battaniyeler olarak da bilinen polar battaniyelerin popülaritesi son yıllarda hızla arttı. Hafif, ince dokunmuş, hava alabilen pamuklu bir kumaştır. İnternette satılacak en iyi ev ürünlerini arıyorsanız, mağazanıza polar battaniyeler eklemeyi ciddi olarak düşünmelisiniz. Çeşitli desenler, stiller, boyutlar ve malzemeler stoklayarak kendinizi farklılaştırmanın birçok yolu vardır.


6- Diş Beyazlatma Kiti

Profesyonel diş tedavisinin yüksek maliyeti ve kişisel bakım ürünlerinin yükselişi, diş beyazlatma kitlerine olan ilgiyi artırdı. Herkesin dişleri vardır, bu nedenle sürekli talep olacağından emin olabilirsiniz. Araştırmalar, küresel diş beyazlatma ürünleri pazarının 2024 yılına kadar 7,4 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor.


7- Saç Serumu

Dropshipping saç ürünleri, birkaç nedenden dolayı harika bir fikirdir. Küresel saç bakım pazarının 2025 yılına kadar 211,1 milyar dolara ulaşmasının bekleniyor (galiba bu veriler, girmeyi düşünmek için yeterli bir sebep olabilir!). Ayrıca saç ürünleri günlük bir ihtiyaç olduğu için hemen herkes rahatlıkla müşteriniz olabilir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli ürünler var ve ayrıca devamlılığı olan müşteriler oluşturma fırsatınız da var. Saç dökülmesi, özellikle erkekler arasında büyük bir güvensizlik kaynağıdır. Google Trends’ten de görebileceğiniz gibi, saç uzatma serumuna olan ilgi hızla artıyor, bu nedenle bu pazara girmek faydalı olabilir.


8- Taşınabilir Şarj

Powerbank’lara olan ilgi, ilk çıktığı zamanki kadar değiller. Ancak hem bilinirlik olarak hem de kullanım olarak hatrı sayılır bir müşteri kitlesi vardır. Akıllı telefonları, tabletleri, saatleri vb. şarjlı tutmak için gerekli bir yardımcı ekipman haline gelmiştir. 2025 yılına kadar 37,89 milyar dolarlık bir pazardan sizde pay almak istiyorsanız, taşınabilir şarj cihazı satış işini düşünebilirsiniz.


9- Ana Kucağı

Ana kucağı modelleri geçmişte olduğu gibi bugünde aileler tarafından tercih edilen popüler ürünler arasındadır. Anne bebek ürünleri arasında satış yapabilmek için birçok ürün bulabilirsiniz. Ancak en popüler olanlar; bebek askıları, kundaklar ve bebek arabalarıdır.


10- Smoothie Blender

Smoothie blender’ları ile; lahana, ıspanak ve chia tohumlarını bir kahvaltı içeceğinin hazırlanabildiği son yıllarda oldukça popüler olan ev mutfak ürünlerinden biridir. Özellikle diyet şekilde beslenen bireylerde tarafından tercih edilmektedir.

Not: internet üzerinden satış yapmak hakkında detaylı bilgiler için Online Satış Yapmak adlı içeriği inceleyebilirsiniz.


11- Organik Çay

Organik çay, sağlık bilincine sahip tüketiciler arasında oldukça popülerdir. Organik çaya olan ilgi yıllar içinde giderek arttı ve birçok online satıcı bundan yararlanıyor. Bunun nedeni, çok fazla çay çeşidi ve modaya uygun markalaşma ve pazarlama potansiyeli olmasıdır. Ayrıca, organik çay pazarının 2020 ile 2027 arasında %16’dan fazla büyüyeceği tahmin ediliyor. Bu nedenle, organik çay pazarına girmeyi düşünmeye değer olabilir!


12- Bluetooth Kulaklık

Apple’ın en son üretilen iPhone’dan kulaklık jakını çıkarması ile Bluetooth kulaklıklar büyük bir mesele haline geldi. Kulaklık kablolarıyla uğraşmak zorunda kalmamak ve özellikle sıkça telefon konuşması yapan insanların tercih ettiği aksesuarların başında gelmektedir. Tüketiciler yeni cep telefonu modellerinde olduğu gibi artık kablosuz kulaklık modellerinin de yeni ürünlerini bekliyorlar. Bu nedenle talep oldukça güçlüdür. Standart kulaklık ve bluetooth kulaklık pazarının 2025 yılına kadar 25 milyar doları aşması bekleniyor ve Bluetooth teknolojisi bu büyümeyi daha fazla arttırıyor.


13- Dikişsiz İç Çamaşırı

Sadece süper rahat olmakla kalmaz, aynı zamanda dikişlerin oluşturduğu “iç çamaşırı çizgilerini” de önler. 2009’da büyük bir ilgi artışının yanı sıra dikişsiz iç giyim giderek daha popüler hale geldi. Kadın giyim veya iç giyim pazarlarında stoksuz satış fikirleri arıyorsanız, kesinlikle dikişsiz giysilere yatırım yapmak isteyeceksiniz. 2020’li yıllardan sonra bu ürünler erkekler tarafından da tercih edilir hale geldiğini bildirmekte fayda var.


14- Güvenlik Kameraları

Küresel ev güvenlik pazarının 2025 yılına kadar %8 oranında büyümesi bekleniyor ve bu dönemde en çok kendin yap (DIY) güvenlik sistemlerinin büyümesi bekleniyor. Sebep ne olursa olsun, insanlar ev güvenliğine para harcıyor. Bu talepten yararlanmak, hevesli girişimciler için harika bir online iş fikri olabilir.


15- Yaşlanma Karşıtı Krem

En iyi trend ürünlerden birini arıyorsanız, bu olabilir! Herkes yaşlanır ve herkes nasıl göründüğüne önem verir. Küresel yaşlanma karşıtı ürünleri pazarı 58,5 milyar dolar değerinde ve 2021-2026 arasında %7 büyümesi bekleniyor! Yaşlanma karşıtı krem ​​için Google Trendler verileri, ilginin istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor. Kişisel bakım pazarında iş fikirleri arıyorsanız yaşlanma karşıtı krem ​​tam size göre.


YouTube video player


16- Sakal Yağı

2013’te neredeyse hiç var olmayan bir pazar, şimdilerde önemli bir oyuncu olmayı başardı. Bununla birlikte sakal bakım ürünlerinde, özellikle sakal yağında bir artış oldu. Küresel sakal yağı pazarının 2022-2027 döneminde %3’ün üzerinde büyümesi bekleniyor.  Pek çok marka bu trendi zaten benimsemiş olsa da, bir sakal yağı ürününü yaratıcı bir şekilde markalaştırabilir ve pazarlayabilirseniz başarılı olabilirsiniz.


17- Yoga Minderi

Ahşap saatler takan, smoothie karıştırıcıları kullanan ve organik çay içen tüketiciler muhtemelen yoga yapıyor olabilirler 🙂 Batı dünyasını ele geçiren yeni çağın, sağlık bilincine sahip uygulamaların kendisidir diyebiliriz. Elbette, halihazırda yoga matları satan çok sayıda online ve fiziksel işletme var, ancak kendinizinkini öne çıkarmanın bir yolunu bulabilirseniz, kazanılacak çok para var.


18- Yoga Taytı

Yoga minderi sizin için çok uygunsa, yoga taytları daha iyi bir iş fikri olabilir. Yoga taytları yoga için giyilir. Ancak spor salonunda, koşuda, köpek gezdirirken veya bir kafede otururken de kullanılabilir. Aktif giyim trendi gelişen bir pazar yarattı. İşletmenizin online ortamda gerçekten öne çıkmasını istiyorsanız, kendi markanız ve tasarımlarınızla başlayan bir özel markalı ürün almaya bakabilirsiniz.


19- Face Roller (yüz silindiri)

Yüz silindirleri, kristallerden yapılmış modaya uygun yeni bir sağlık ve güzellik ürünüdür. Sosyal medyada paylaşım yapan influencer’lar tarafından inanılmaz derecede popüler hale geliyorlar. Yüz silindiri; Kan dolaşımını artırma, cildi sıkılaştırma ve iltihaplanmayı soğutma gibi harika cilde faydalı görevleri vardır. Google Trendler’e bakarak ve bu ürün için takip edilen sosyal medyayı dikkate alarak, bu ürünleri sağlık ve güzellik mağazanıza eklemek isteyebilirsiniz!


20- Yüz Maskesi

Yüz maskeleri uzun zamandır popüler bir sağlık ürünü olmayı başarmışlardır. Instagram’da #facemask etiket sayfalarını incelediğinizde binlerce farklı içeriğe rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yüz maskeleri özellikle makyaja ilgi duyan tüm kadınlar tarafından tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.


21- Su Geçirmez Çanta

Kuru çanta olarak da bilinen su geçirmez çantalara ilgi zamanla yavaş yavaş artıyor. Tipik olarak sentetik malzemelerden yapılırlar ve su bazlı faaliyetler sırasında dijital cihazları, kıyafetleri ve diğer eşyaları korumak için kullanılan su geçirmezlik ile kaplanırlar. Popülerlikleri sırt çantasıyla gezme ve yürüyüş, kano, yelken vb. gibi açık hava sporları ile bağlantılı olabilir.


22- Yalıtımlı Şişe

Yeniden kullanılabilir su şişesi pazarı, 2021-2028 yılları arasında %4’ün üzerinde büyüyecek ve 61,74 milyar doların üzerinde bir değere sahip olacak. Yalıtımlı şişeler sıvıyı soğuk veya sıcak tutar, tek kullanımlık plastik şişelerin dünyasını temizlemeye yardımcı olur ve havalı görünürler.


23- Elektrikli Masaj Aleti

Masaj yaptıranların popülaritesinde kademeli bir artış yaşandı ve bu da istikrarlı bir pazar talebi olduğunu gösteriyor. Online satıcılar, el tipi elektrikli masaj cihazlarıyla başarılı oluyor. Tüketiciler kendi kendine bakım konusunda daha bilinçli hale geliyor ve elektrikli masaj cihazları kronik ağrı kesici ve yaralanma rehabilitasyonuna yardımcı olabilir. Küresel elektrikli masaj pazarının 2024 yılına kadar yılda yaklaşık %6 oranında büyümesi bekleniyor.

Not: ürünlerinizi satabilmek için ihtiyacınız olabilecek pazaryerleri üzerinden satış hakkında detaylar için Online Pazaryerleri adlı içeriği inceleyebilirsiniz.


24- Matcha (yeşil çay)

Matcha, tipik olarak sıcak su ile karıştırılan toz yeşil çay yapraklarıdır. Popülerliği, organik çay için artan talebi gören sağlıklı gıda trendiyle bağlantılıdır. Matcha’nın metabolizmayı hızlandırmak, vücudu detoksifiye etmek ve ruh halini ve konsantrasyonu artırmak dahil olmak üzere birçok sağlık yararı olduğu söyleniyor. Matcha, sağlık ürünleri satan bir e-ticaret işine giriş için harika bir fikir olabilir.


25- Sporcu Sütyeni

Artık sadece spor salonu için egzersiz kıyafetleri değiller ve kadınların çok boyutlu yaşam tarzlarına hitap edecek şekilde uyarlandılar. Spor sütyenlerinin kullanım artışı, büyük markaların daha fazla ürün grupları çıkarmasına neden oldu. İç giyim alanında ürün satışı yapmak istiyorsanız, spor sütyenlerinin mutlaka müşterisi olacağını bilmeniz gerekir.


26- Kepek Önleyici Şampuan

Çevresel ve beslenme faktörleri, daha fazla insanın kepek yaşamasına ve internette şampuan tedavisi aramasına neden oluyor. Küresel kepek önleyici şampuan pazarı, 2020-2025 döneminde %3’ün üzerinde büyüyeceği uzmanlar tarafından öngörülüyor.


27- Telefon Kılıfları

Dünya genelinde bulunan, cep telefonu olan insan sayısını bir düşünün. Telefonu olan çoğu kişi, onunla birlikte bir veya daha fazla aksesuar satın alır ve çevrenizde bile cep telefonu dükkanlarından harici olarak sadece telefon aksesuarı satan mağazaların olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Bu da demek oluyor ki, cep telefonları hayatımızda olduğu sürece telefon kılıfı veya aksesuarlarının da her zaman bir alıcısı vardır demektir.


28- Silecek Lastikleri

Tahmin ediyoruz, bu yazıyı okurken böyle bir ürün aklınızın ucundan dahi geçmemiş olabilir 🙂 Ancak, arabası olan herkesin (ve bu çok fazla insan demek) cam sileceklerine ihtiyacı vardır. Silecek lastikleri, oto tamircisinde ek maliyetlerden kaçınmak için kendi başınıza yapabileceğiniz kolay onarımlardan biridir. Kolay olması ve özellikle erkeklerin araçlara meraklı olması sebebiyle, çok rahat bir şekilde alıcı bulabileceğiniz anlamına gelmektedir.


29- Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, doğal ürünler endüstrisinin gözdelerinden biridir. Antiseptik özellikleri ile bilinen, en popüler uçucu yağlardan biridir. Ayrıca akne, bakteri ve mantar enfeksiyonları, baş biti ve sedef hastalığına da yardımcı olduğu söylenir. Doğal bir deodorant, böcek kovucu ve çamaşır spreyi olarak kullanımlarından bahsetmiyoruz bile.


30- Bez Çanta

Bez çantalar kadınlar için vazgeçilmez bir moda öğesi haline geldi. Popülerlikleri giderek artıyor. Bunun nedeni kısmen, kendilerini ifade etme biçimi olmaları, plastik poşetlerden daha çevre dostu olmaları ve kolay taşınabiliyor olmalarıdır. Çoğu bez çanta, sağlam kumaş veya kanvas malzemeden yapılır, ancak stiller ve tasarımlar sınırsızdır.


31- LED Lamba

Enerji verimliliğini destekleyen online bir iş kurmak, günümüzün bilinçli tüketici ortamında iyi bir hamledir. Evde enerji tasarrufu yaparak tüketicilerin kendilerini iyi hissetmelerini sağlarken aynı zamanda elektrik faturalarından tasarruf etmelerini sağlarlar. LED lambalar, oldukça havalı 3D optik illüzyon lambaları da dahil olmak üzere çeşitli tasarımlara sahiptir. LED aydınlatma pazarının, herhangi bir standarda göre çok büyük olan, yıllık %13’lük bir bileşik büyüme oranı yaşayacağı tahmin edilmektedir. Doğru e-ticaret iş fikri için büyüyen bir pazardır. Ve hemen herkes müşteriniz olacaktır.


32- Güneş Gözlüğü

Güneş gözlükleri Google Trendler’de tam olarak yukarı doğru eğilim göstermiyor. Ancak mevsimsel tercih yaşadıkları bariz bir durumdur. Güneş gözlüklerinin size para kazandıracak harika bir dropshipping iş modeli olduğundan emin olabilirsiniz. Fakat insanlarda bulunan; güneş gözlüğü eğer internetten alınıyorsa orijinal değildir algısını yıkabilmenizi tavsiye ediyoruz.


33- Erkek Bakım Ürünleri

Vücut şampuanı, deodorant, parfüm, tıraş takımları, kolonya vb. ürünler erkeklerin ihtiyaç duyduğu temel içeriklerin başında gelmektedir. Özellikle yoğun tempoda çalışan erkekler, alışveriş için çok fazla zaman ayıramamaları nedeniyle birçok kişisel bakım ürünlerini online olarak satın almaktadırlar.


34- Dolma Kalem

Dolma kalem denilince genellikle akla ilk, hediyelik bir ürün gelmektedir. Belki de bunun en büyük nedeni diğer kalem modellerine göre daha özel bir ürün ve daha pahalı bir çeşit olmasıdır. Modasını hiçbir zaman kaybetmeyecek dolma kalemlerin pazarlamasını iyi yapabilmeniz durumunda, her zaman yüksek karlı satışlar yapabilirsiniz.


35- Takma Kirpik

Takma kirpik pazarı çok büyük ve 2024 yılına kadar 1,8 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor! Eskiden insanlar kirpik uzatmak için kuaförlere giderdi ama şimdi bunu evde kendileri yapabiliyorlar. Bu doymuş bir pazar olsa da, hepimizin bildiği gibi kadınların makyaj merakı hiçbir zaman biteceğe benzemiyor 🙂

Not: e-ticaret alanında daha fazla başarıya ulaşabilmek için E-Ticarette Satış Artırma Yöntemleri adlı içeriği okuyabilirsiniz.


36- Yapay Çiçek

Yapay çiçekler, paradan tasarruf etmek isteyen gelinler ve damatlar için düğünlerde giderek daha popüler hale geliyor. Ayrıca ev ve ofis çevresinde dekoratif bir görüntü de oluştururlar. Yapay çiçeklerin başlıca faydaları; solmamaları ve ölmemeleri ve taşıması kolay olmalarıdır.


37- Çocuk Oyun Çadırı

Çocuklar kaleler inşa etmeyi ve odalarında bulunan oyun alanlarında zaman geçirmeyi çok severler. Çocuk oyuncakları pazarında trend olan bir ürün ve bu alana girmek isteyen herkes için harika bir iş fikri olabilir.


38- Pilav Tenceresi

Ülkemizde hemen her evde pilav olmazsa olmaz yemekler arasındadır. Pilavı yapmak bilenler için çocuk oyuncağı, bilmeyenler için ise bir meziyettir. Aşçılara göre pilavı güzel bir şekilde yapmanın en önemli noktalarından biri; tencerenin çok iyi olmasıdır.


39- Hayvan Oyuncakları

Dropshipping yöntemiyle evcil hayvan malzemeleri satışı yapmak harika bir kazanç kapısı olabilir! Bu alanda ürün çeşidi çok fazladır. Özellikle evcil hayvanlar için üretilen satışını rahatlıkla yapabileceğiniz birçok ürün modelini araştırarak kendiniz belirleyebilirsiniz.


40- Fritöz

Mutfak ürünleri ile ilgili online satış yapıyorsanız, emin olun ki fritöz modelleri en çok aranan ürün grupları arasında yer almaktadır. Özellikle hızlı yemek kültürüne sahip olan tüketicilerin evlerinde olmazsa olmaz ürünler arasında yer almaktadır. Son yıllarda ortaya çıkan yeni nesil fritöz tipleri de kullanıcılar tarafından olukça fazla tercih edilmektedir.


41- Nevresim Takımı

İnsanlar artık hemen her ürünü internet üzerinden alıyorlar. Nevresim takımları da bunlardan biri olmayı başardı. Konforuna düşkün olan insanlar genellikle evlerinde birden fazla ürün bulunduruyorlar. Birde misafirleri içinde ek nevresim takımı bulunduran insanları da düşündüğünüzde, çok rahat satışı yapılabilecek ürün grupları arasında yer almaktadır.


42- Uyku Tulumu

Özellikle kamp’a meraklı insanların olmazsa olmazı olan uyku tulumları, her zaman revaçta olan bir ürün çeşididir. Ve kamp yapan insanlarda tek başına kamp yapmayı genellikle tercih etmezler. Bu da demek oluyor ki, doğru bir pazarlama yöntemi ile 1 müşteriye birden fazla uyku tulumu satabilirsiniz.


43- Elektrikli Diş Fırçası

Elektrikli diş fırçası aramaları son birkaç yıldır artış eğiliminde. Bir süredir buralarda olmalarına rağmen, özellikle yılbaşı döneminde insanlar bu ürünlere ilgi duyuyorlar. Ve küresel pazarın büyümesi ve 2026’nın sonuna kadar 216 milyon dolara ulaşması bekleniyor.


44- Eşofman

Eşofmanlar günümüzde artık bir moda ifadesidir! Pantolon ve genellikle bir kapüşonlu/sweatshirt’ü birleştiren bir kıyafettir. Erkekler, kadınlar ve çocuklar arasında bir hit ve büyümeye devam etmesi beklenen atletizm pazarının bir parçasıdır! Giyim pazarına girmeyi düşünüyorsanız, e-ticaret mağazanıza spor eşofmanları eklemeyi ciddi olarak düşünmeye değer olabilir!


45- Telefon Tripodu

Telefon tripod aramaları son birkaç yılda hızla büyüyor. Bu, akıllı telefon fotoğrafçılığındaki artıştan ve herkesin Instagram’a layık bir çekim yapmak istemesinden kaynaklanıyor olabilir! Sebep ne olursa olsun, telefon tripodları popülerdir ve telefon aksesuar mağazanıza eklemeye değer olabilir!


46- Mavi Işık Gözlüğü

Mavi ışıklar her yerde olmasına rağmen, genellikle insanlar en çok bilgisayar kullanırken bu ürünü tercih ederler. Piyasa eğilimi 2021-2026 döneminde %8 büyüyeceğini gösteriyor. Yani, bunları mağazanıza eklemeye değer olabilir!


47- Selfie Işığı

Selfie ışığı, kameranızın etrafını saran ve ışığı dengelemek, gölgeyi azaltmak ve gözleri aydınlatmak için kullanılan dairesel bir aydınlatma aracıdır. Youtuber’lar, güzellik uzmanları ve harika bir selfie çekmek isteyen herkes bu trendi körüklüyor!


48- Duvar Kağıdı

Özellikle ev dekor aşamasında tercih edilen, hemen her türlü duvara uygulanabilen dekoratif ürünlerin satışını sizde iyi bir pazarlama yöntemiyle yapabilirsiniz.


49- Kapı Önü Paspas

Paspas aramaları ve satışları son 5 yılda istikrarlı bir şekilde arttı. Bunun nedeni, daha fazla insanın evde vakit geçirmesi ve yapılarını dekore etmesi olabilir. Küresel paspas endüstrisi 2018’de 5,1 milyar dolar değerindeydi ve büyümeye devam etmesi bekleniyor, bu nedenle bu pazara girmeyi düşünmeye değer. Paspaslarda şaşırtıcı bir şekilde çok fazla çeşitlilik var.


50- Oto Lastik

Büyümesi neredeyse hiç azalmayan otomotiv sektöründe, sizde müşterisi her zaman hazır olan oto lastik satış iş fikriyle çok rahat bir şekilde para kazanabilirsiniz. İyi bir tanıtım ve pazarlama çalışmasıyla hem web site hem de sosyal medya üzerinden rahatlıkla müşterilere ulaşabilirsiniz.

Dropshipping ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Dropshipping yasal bir iş mi?

Evet! Dropshipping yasal bir iş modelidir. Ancak, herhangi bir işletme gibi yasal gereksinimleriniz, vergi ödemeniz, kaliteli ürünlere sahip olmanız ve tüm bu resmi konulara hakim olmanız gereklidir.

Dropshipping işine nasıl başlarım?

Bir (stoksuz satış) Dropshipping işi oluşturmanın 3 ana adımı vardır. Bunlar: Satmak için harika bir ürün bulmak, o ürün için bir tedarikçi bulmak ve onu satmak için bir pazar yeri seçmek!

Dropshipping karlı mıdır?

Dropshipping kar’dan ziyade neredeyse yatırım gerektirmeyen bir iş modelidir. Zaten en büyük karlılık budur. Ama kesinlikle kolay bir iş değildir. Tıpkı her işte olduğu gibi, çaba ve özveri göstermeniz gerekiyor.

Başarının bazı temel bileşenleri şunlardır: Yüksek talep gören harika bir ürün bulmak, harika pazarlama becerileri, online reklamcılığa yatırım yapmak ve güçlü bir iş ahlakına sahip olmak!

Dropshipper’lar ortalama ne kadar kazanıyor?

Herkesin deneyimi farklı olduğu için bu sorunun kesin bir cevabı yoktur.

Yeni başlıyorsanız biraz zamana ihtiyacınız vardır. Eğer para yatırdıysanız, bununla birlikte harika bir ürün bulduysanız ve kaliteli pazarlamanız varsa, o zaman ayda ortalama 5.000 – 20.000 TL kazanamamanız için hiçbir neden yoktur. Tabi elbette bu ilk etaplar içindir. İlerleyen dönemde sisteminiz ve müşteri kitleniz oturdukça çok daha fazlasını düşünebilirsiniz.

Dropshipping işine başlamak için ne kadar paraya ihtiyacım var?

Gerçekten bu soru yapacağınız iş modeline göre değişir. Tedarikçi firmanız ile yapacağınız anlaşmaya göre değişir. Pazarlama harcamalarınıza göre değişir. Ama yine de tahmini bir rakam vermek gerekirse; 1.000-10.000 TL arasındadır.

 

İşte karşınızda – E-ticaret yolculuğunuzu başlatmak için 50 harika online iş fikri ve stoksuz satış ürün fikirleri!

Bu listede, online iş kurma ve para kazanmanıza yardımcı olacak bir başlangıç ​​fikri bulacağınızı umuyoruz. Bu ürünlerden herhangi birini satıyorsanız veya kârlı stoksuz satış ürünleri için başka fikirleriniz varsa, aşağıdaki yorumlarda sizde diğer insanlara yardımcı olabilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorum(1)

 1. Cevap yaz
  kuzey sever yorumu:

  çeşitli inovatif fikirlerinizden dolayı size saygı sevgiyle şükranlarımı sunmaktayım…

Yorumunuz