Yatırımcı Arıyorum

Düğün Sektörü – İş Fikirleri

Düğün Törenlerinde İş Yapmak

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte düğün sezonu da kapılarını açmak için hazırlıklara başladı. Bildiğimiz gibi düğünler hepimiz için çok özel organizasyonlardır ve hepimiz en iyi koşulları bir araya getirmek için aylar öncesinde hazırlık yaparız. Temel olarak, bir düğün en fazla 2 ile 3 gün sürer. Ancak gelin ve damat için zaman çok değerlidir. Bu nedenle, her çift bu günü unutulmaz kılmak ister. Düğün sektörü küresel olarak, milyarlarca dolarlık bir endüstridir. Ancak, işletmeler oldukça yerelleşmiş durumdadır. Çünkü her toplumdan gelen insanlar farklı türden ritüelleri, kıyafetleri ve yiyecekleri benimserler. Bu nedenle, bu işletmelerden herhangi birine başlamadan önce yoğun bir pazar araştırması yapılması gerekir. Ek olarak girişimci kendi uzmanlığını, bilgisini ve becerilerini kontrol etmelidir.

Sizde masraftan kaçınılmayan bu özel günü değerlendirerek bir iş başlatabilir ve iyi bir gelir elde etme şansını yakalayabilirsiniz. Hatta başlangıç aşamasında birçoğunu evden yapabilir ve sonrasında bir işletme haline dönüştürmeniz de mümkündür.

Düğün Sektörü ile İlgili Düşük Maliyetli İş Fikirleri

Araba Kiralama

Lüks otomobiller bu tür programların vazgeçilmez öğeleridir. Genelde yeni evlenecek çiftler, bu durum için daha çok lüks araba tercih ederler. Bu nedenle, sadece gelinler ve damatlar için lüks bir araç kiralama hizmeti başlatmak, karlı bir iştir. Eğer bu iş için aracınız yoksa Rent a car’dan kiralayacağınız aracı düğün konseptinde süsleyerek düğün sahiplerinin bu işle uğraşmasının önüne geçerek bir iş alanı başlatabilirsiniz.

Yemek Servisi

Her düğün töreni için katering servisi şarttır. Aşçılıkta iyiyseniz ve lezzetli yemekler hazırlamayı seviyorsanız, bu işe başlamayı düşünebilirsiniz. Ayrıca, işletme küçük bir sermaye yatırımı talep eder ve girişimcilere iyi bir geri dönüş sağlaması ile ek gelir olarak da yapılmak için iyi bir adaydır.

DJ Hizmeti

Bir düğün töreninde bir dj artık şart olarak görülmektedir. Eğer çok fazla enerjiniz varsa, müzik konusunda ayrıntılara hakimseniz ve müzikle uğraşmak sizi mutlu ediyorsa, düğün DJ işini başlatabilirsiniz. Ancak, işletme enstrümanlar ve ekipman için başlangıçta sermaye yatırımı talep etmekte olmasına rağmen gerekli enstrümanları kiralayarak da bu işe başlayabilirsiniz.

Müzik Hizmeti Vermek

Daha çok yöresel tarzda düğünlere hitap etmek istiyorsanız; orkestra, şarkıcı, davul zurna gibi vb. alternatif hizmet verenler gruplar ile anlaşarak düğün yapan kişilere komisyon aracılığı ile para kazanabilirsiniz.

Çiçekçi

Bu, her düğün töreninde mutlaka olması gereken başka bir bölümdür. Genel olarak, işlevi unutulmaz kılmak için insanlar çiçek düzenlemeleri de dâhil olmak üzere birçok şey için çok para harcarlar. Çiçeğin kullanıldığı alanlar; araba dekorasyonu, kapı dekorasyonu, salon dekorasyonu, masa düzenlemeleri gibi bir listeyle devam eder. Özel çiçek düzenlemeleri sanatını biliyorsanız veya uygun fiyatlı bir çiçekçi ile anlaşırsanız her bir düğün organizasyonunda ortalama 1000 – 3000 TL para kazanabilirsiniz.

Balayı Planlaması

Temel olarak, balayı düğün sonrası planlamadır. Ancak, yeni evli çiftler için düğünün vazgeçilmez bir parçasıdır. Genel olarak bazı çiftler daha kısa, daha basit gezileri tercih ederken, bazıları egzotik ve lüks yerler isteyebilirler. Balayı planlayıcısı olarak öncelikli sorumluluğunuz, çiftlerin bütçeleriyle kendi istekleri üzerine rahat ettirmelerini sağlamaktır.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan düğün davet organizatörlüğü iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Makyaj Sanatçısı

Bakım ve makyaj, düğün törenlerinin temelini oluşturur. Ancak, işi iki şekilde yapabilirsiniz. İlk seçenekte bir kuaför salonu ile ortak çalışabilir ya da bu hizmeti ev temelli olarak sunabilirsiniz. Ancak, işletme yüksek beceri, doğru bilgi ve uzmanlık talep etmektedir. Çünkü bir gelin için düğün organizasyonunda en hayati nokta: gelinlikten sonra, kuaför ve makyaj işlemleridir.

Gereksinim Temini

Bir düğün töreni çok büyük geçici altyapı gerektirir. Özellikle dış mekân etkinliklerinde gereksinim çok yüksektir. Genel olarak, en önemli gereksinimlerden bazıları; çadır, sandalyeler, masalar, geçici gölgeler, sahne vs.’dir. Bunları düğünlere kiralamak için bu malzemeleri almanız gerekir ki işletme sermayesi ilk etapta yüksek olabilir. Bu tip içerikler genellikle kır düğünleri için ihtiyaç duyulmaktadır.

Düğün Pastası Yapımı

Pasta yapmayı seviyor ve zevkle yapıyorsanız, işte tam size göre bir iş. Ancak, bu işe başlamadan önce, bunun ustası olmalısınız. İşin başlatılması nispeten kolaydır ve küçük sermaye yatırımları talep eder. Hatta işleri yarı zamanlı olarak evden başlatabilir ve işletebilirsiniz.

Düğün Organizasyonu

Düğün danışmanlığı veya düğün planlama işi organize ve ayrıntılara odaklanan bir iştir. Son 10 yılda, profesyonel düğün danışmanlarına olan ihtiyaç katlanarak artmaktadır.  Burada, birincil sorumluluğunuz etkinliği planlamak ve büyük günleri gelin ve damat için mükemmel hale getirerek başarılı organizasyon fikirleri sunmaktır. Bir düğün organizasyonu yapan kişi/firma yaklaşık olarak 5.000 – 10.000 TL arası para kazanmaktadır. Düğün Organizatörlüğü Yaparak Para Kazanmak

Düğün Hediyeleri Yapımı

Hediye paketleme konusunda zevkliyseniz ve profesyonel uzmanlığınız varsa, bu işe başlayabilirsiniz. Burada öncelikli sorumluluğunuz hediyelerin listesini yapmak, alış veriş yapmak ve onları paketlemektir. Ancak, bunu müşterilerinizin bütçesine uygun olarak yapmanız gerekir.

Düğün Fotoğrafçılığı

Fotoğraf bilgisine ve becerisine sahip herhangi bir birey bu işe başlayabilir. Genel olarak, iki bölüm vardır. Bunlar fotoğrafçılık ve videografidir. Bu iş alanı kaliteli düğün fotoğrafçılığına olan taleple hızla artmaktadır. Lakin bir düğünde fotoğrafçı olarak yer alacaksanız, daha önceden düğün salonu ile görüşüp bilgi vermeniz gerekebilir.

Düğün İşleri İle Para Kazanmak

Düğünler en mutlu ve özel günlerdir. Bu mutlu günlerin hazırlanmasında etkili olan bir iş yapmak sizi de mutlu edecekse böyle bir işe başlayabilirsiniz.  Ancak, işe başlamadan önce kendi uzmanlık alanınızı ve yatırım kapasitenizi kontrol etmenizi özellikle öneririz. Yukarında yer alan iş modellerinden size en çok önerebileceğimiz: Düğün organizasyonunun tamamını üstlenmektir. Lakin iyi bir çevreye sahipseniz, sadece sosyal ağ aracılığı ile yapacağınız tanıtımlar sayesinde bile rahatlıkla yeni işlere başlayabilirsiniz.

Bir sezonda ortalama 20 düğün organizasyonu yaptığınızı düşünün ve ortalama her işten 5.000 TL kazandığınızı varsayarsanız 3-4 aylık bir süreçte 100.000 TL civarı para kazanabilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz