Yatırımcı Arıyorum

Dünya’ya Açılmanın En Ticari Yolu

E-ihracatta yaşanan gelişmeler ve uluslararası ticaretin kamusal paketlerle desteklenmesi, Türk ekonomisinin günden güne daha iyi form kazanmasını sağlıyor. İnternetin getirdiği nimetler, sınır ötesi etkileşimler ve e-ticaretin global boyut kazanması, sektör ve faaliyet alanlarını genişletiyor. Ticarette etkin başarı elde etmek ve uluslararası marka oluşturmak için neler yapılmalıdır? İhracat gelişimi için bireysel ve kurumsal formüller nelerdir?

E-İhracata Nasıl Başlanır?

Hedeflenen ürün, marka veya hizmet, ihracatta dijital stratejilerin belirlenmesini sağlayan temel formüllerdir. Profesyonel yazılım ve donanımların edinilmesi, özellikle kurumsal yapılar için önemli noktalardır. Ali Baba ile yapılan ticari anlaşmalar sayesinde, Türkiye’den e-ihracatın yolu fiilen açılmıştır.

Şahıs firmaları, kurumsal şirketler, perakendeciler, toptancılar ve bireysel satış hedefinde olan pek çok kişi, e-ticaretten e-ihracata geçiş yaparak, kapsamlı ticarete başlamıştır. Marka oluşturmak, marka bilinirliğini artırmak ve etkin şekilde ticari kazanç sağlamak için, ürün seçimleri temel faktördür.

İhracatta büyük kâr sağlayan ürünlerin önceden belirlenmesi, piyasa araştırması, proje oluşturulması, bütçe planı ve tedarik zinciri gibi tüm planlamanın yapılması, ihracata başlamak için özenle değerlendirilmesi gereken formüllerdir. İhracat Nasıl Yapılır?

E-İhracatta Vade Faktörü

Kısa vadede kazanç, orta ve uzun vadede kazanç hedefiniz, dijital sistemde inşa etmeniz gereken sistemi belirler. Tekstil, kuru gıda, sanayi, kimya gibi çeşitli ürünlerin satışlarında kısa ve orta vadede kazanç stratejileri geliştirilirken, makine ve teçhizat, hizmet ve donanım gibi farklı sektörlerde orta ve ileri vadede kazanç stratejilerine göre yatırımlar yapılmalıdır.

Dijital etkileşim zinciri, profesyonel tabanlı olarak hazırlandığında Dünya’nın herhangi bir noktasına anında satış yapabilir, küresel ticaretin en keyifli kazançlarını elde edebilirsiniz. Bireysel satışlar için e-ticaret sitelerinde mağaza oluşturmak, en kolay ve hızlı başlangıç yapmanın yöntemidir.

Kurumsal firmalar için e-ihracat sistemi, donanımlı web sirkülasyonu, hızlı ve sorunsuz tedarik ağının profesyonellikle dizayn edilmiş olması gereklidir. Tıpkı, dijital ağlarda veri aktarım hızı niteliğinde, tedarikten son kullanıcıya kadar her aşamanın kesintisiz, sorunsuz ve nitelikli şekilde sürdürülmesi gereklidir.

e-ticarette %100 müşteri memnuniyeti önemli olabilir, ancak e-ihracatta müşteri memnuniyeti %101 oranı üzerinde olmalıdır. Global başarı için dijital hız, erişim ve ulaşım hızı; en değerli kazanımdır. E-Ticaret İşletmecilerinin Müşteri Memnuniyetine Etkileri

Türkiye’den Tüm Dünya’ya Seçkiler

Hem ülke ekonomisinin desteklenmesi ve milli gelire katkı sağlamak hem de bireysel ve kurumsal ticari kazanımların artırılması için, e-ihracat trend faaliyetler arasındadır. Türkiye’den Dünya’ya ticareti yapılabilir ürünler, yüzler, binler ve hatta milyonlarca seçenekten oluşuyor.

İhracat faaliyetlerinin sadece Avrupa gibi ülkeleri baz almaksızın, her ülkeyi ayrı ayrı analiz ederek inanılmaz başarılar elde edebilirsiniz. Tarımdan sanayiye, tekstilden mobilyaya dek, ihracatta liderlik kazandıracak çok sayıda seçenek bulunuyor.

Domatesten tahıla, pamuktan kuru incire, gül demetlerinden kasa kasa hamsilere dek, şahane zenginliklerde dolu bir ülkede yaşıyoruz. Üretimde hız, kalite ve istikrar sağlayan Türkiye, iklim ve coğrafya avantajıyla sayısız ülkeden daha avantajlıdır.

e-ihracatta en kolay kazanımlardan ilki; tekstildir. Dünya’nın en iyi kumaş ve iplik üretiminin yapıldığı Türkiye’de, tekstil ürünleri global alanda en kaliteli ve en ucuz fiyat olanakları sunuyor. Kuru gıda, organik gıda ve geri dönüşümde yapılan üretimlerle, doğal zenginlikleri kısıtlı olan ülkelere ihracat yapılabilir.

Orta doğu ve Asya ülkeleri, Kuzey ülkeleri hatta tropikal ülkelerde ne var ne yok analizleri yapılarak, ay çekirdeğinden Frenk üzümüne dek, binlerce ihracat seçeneği değerlendirilebilir.

Bahçeni Temiz Tut, Çöpleri Yan Bahçeye

Geçmişin klasiklerinden olan sözü, günümüz teknolojilerine uyarlayabiliriz. Geri dönüşümde girişim yapılarak, Dünya’nın lider ihracatı yapılabilir. Çöp üretiminde, atık üretiminde elde edilen ülke başarısı, geri dönüşüm ürünleriyle plastik, kağıt ve benzeri ürünlerde milyon dolarlık gelirler sağlayabilir.

Hurdacılığın getirdiği zenginlikten ilham alınarak, plastik atıklar ve kağıt atıklardan yapılan ürünler, ambalaj, aksesuar gibi yüksek sermaye gerektirmeyen imalat esaslarıyla, global ticarette başarı sağlayabilirsiniz. Hatta nu keşif başladığında, denizlere atılan oto lastikleri bile servet niteliğinde sayılabilir.

Pazarlanabilir Tarımsal Faaliyetler

Havası temiz, suyu berrak ve toprağı bereketli Türkiye’de; “Ne ekersen, en güzelini biçersin”. Tarım verimliğiyle 1 tohumdan binlerce meyve elde edilen ülkede, Kosgeb ve kamu bankalarının destekleri kullanılarak global ticaret yapılabilir. Özellikle kırsal alanda tarımsal faaliyetleri destekleme fonlarıyla; kayısı çekirdeğinden ballı bademe dek yüzlerce üretim seçeneğiyle, dünya piyasasında söz sahibi olabilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz