Düşük Bütçeli İş Önerileri

Eskiden bir söz vardı. “Ekmek aslanın ağzında.” diye. Bu söz para kazanmanın ne kadar zor olduğunu anlatmak için söylenirdi. Ama artık gelişen teknoloji ve yaratılan işlerle birlikte para kazanmak artık o kadar da zor değil. Üstelik artık evinizden çıkmadan dahi para kazanabilirsiniz.

İnsanların para kazanırken yaşamsal anlamda da özgür olma istekleri son zamanlarda büyük değer kazandı. Belli bir yere bağlı kalmayıp, bir iş kurarak ya da imkânı varsa internet ortamından para kazananların sayısı da her gün artmakta.

Kendi İşini Kurmak

Sizler de kendi işinizi kurabilir, kendi iş fikrinizi hayata geçirebilir ve iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Biraz sabır, biraz emek, biraz kararlı olmak ve biraz bilgi ile hiç sermayeye ihtiyaç duymadan ya da bir miktar sermaye ile projeler hayata geçirebilir ve hatta ileride zincirler kurulabilir veya fabrikalar açılabilir.

Evden Çalışarak Para Kazandıran İş Önerileri

 • Hobileri Kazanca Dönüştürmek

Takı tasarımı, sabun yapımı, dantel işleri örme, örgü örme, 3D baskı yapma, terzilik yapma, çeyiz işleri yapma gibi yetenekler artık paraya dönüşüyor. Hem de çok fazla bir sermaye harcamadan. Sadece malzemelere ve gerekli aletlere harcanacak bir sermaye ile iyi kazanç elde edilecek işler yapılabilir. Eğer işi yapıp internetten ticareti de yapılabilirse aylık 3 Bin – 4 Bin TL. arası kazanılması mümkün.

 • Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Özellikle çocuklarla arası iyi ve onları seven kişilerin bu özelliği paraya çevirmek amaçlı yapılan çocuk bakıcılığı, özellikle çalışan evli çiftlerin, çocuklarına bakması için birilerini aramak için talepleriyle, revaçta olan işlerden biri. Çocuk bakımından anlayan kişilerin de bu fırsatları değerlendirmesi ile iki tarafın da ihtiyaçları giderilmiş oluyor. Aile gönül rahatlığı ile işine giderken, bakıcılık yapacak kişi de her ay düzenli bir gelire sahip oluyor. Gelir ise her yer için farklı belirleniyor, büyük şehirlerde en düşük 1500 TL. den başlayan bakıcılık ücretleri, kişiler arasındaki anlaşmaya göre yükselebiliyor. Küçük şehirlerde ise gelir durumuna göre belirleniyor ve en düşük 500 TL. den başlıyor.

 • Sanal Asistanlık Yapmak

Gelen e-postaları takip etmek, müşterilerle randevuları düzenlemek, e-postalara yanıt vermek yani kısacası bir işverenin tüm iş takiplerini yapmak için, artık şirkete ya da işyerine gitmeye gerek yok. Bir bilgisayar, internet bağlantısı, bir de telefon ile evin bir odası düzenlenerek kişinin sanal asistanlık yapması mümkün. Bazı sanal asistanların birkaç kişiye birden hizmet verdiğini düşünürsek ve aylık 1000 TL. üzerinden ücret takdiri yapılırsa kişinin aylık geliri 3 Bin ile 4 Bin TL. yi bulabiliyor. Bunun için iyi derecede bilgisayar bilinmesi ve iletişimin kuvvetli olması gerekiyor.

 • Evden Müşteri Temsilciliği Yapmak

Artan ofis maliyetleri nedeniyle artık pek çok firma evden iş yapmak isteyenlerin bu çağrısını ciddiye alıyor. İş ilanlarına bakıldığında artık pek çok firmanın evden çalışacak müşteri temsilcisi aradığı görülüyor. Çalışanla anlaşma sağlandığında firmalar ekipman desteği ve internet bağlantısını da sağlıyor. İkna kabiliyeti güçlü ve insan ilişkilerinde başarılı kişilerin daha çok tercih ettiği bu meslekte, ücret firmaca belirleniyor. Ancak en düşük 1500 TL. kazanmak mümkün.

 • Uzmanlık Alanlarında Ders Vermek

Kişi, yabancı dil biliyorsa, bir enstrüman çalabiliyorsa ya da herhangi bir konuda bilgisi ve yeteneği varsa, özel ders verip bu yeteneğini kazanca dönüştürebiliyor. Evin rahatlığında istenilen zamanda ve yeterli sayıda öğrenciye toplu şekilde ya da bireysel olarak ders verilebilir. Bunun için yapılması gereken hangi kategoride ders verilecekse ona ait alet ve gerekli eşyaları bulundurmak. Eğer ortaokul ve lise düzeyinde eğitim verilecekse, ders verilecek kitapların da bulundurulması şarttır. Ders ücretleri derslere göre değişiyor ama birkaç öğrenciye ders verildiğini düşünürsek en düşük aylık 1500 TL. kazanılabiliyor. Bu genelde öğretmenlerin ek gelir için tercih ettikleri bir yöntem.

 • Ev Yemekleri Yapıp Satmak

Son zamanların trend mesleklerinden biri de evde yemek yaparak satmak. Yemek yapmak için gerekli malzeme ve aletler satın alınarak ve hüner de işin içine katılarak evde yemek yapıp kazanç elde etmek mümkün. Müşteri çoğaldıkça kazançta çoğalacaktır. Dikkat edilmesi gereken şey, hijyen kurallarına dikkat etmek ve yemek yapmak için kullanılacak tencere, tava ve kepçe gibi aletlerin bu iş için özel alınmasıdır. Bu işten de aylık 2 Bin – 3 Bin TL. gibi bir kazanç elde edilebilir.

 • Kozmetik Ürünleri Yapıp Satmak

Kişi kozmetik ürün yapımından anlıyorsa ya da bunla ilgili eğitim almışsa, evden kozmetik ürünleri üretip, satışını yapıp kazanç elde edebilir. Bu kozmetik ürünü yapım işleri özel izin gerektirecektir. Gerekli izinler alındığı takdirde vücut kremleri, sabunlar ve parfümler üretilebilip satılabilir. Ya da kozmetik firmalarının hazır ürünlerinden de katalog satışı yoluyla kazanç elde edilebilir. Bunun için Avon, Oriflame gibi dünyaca ünlü firmaların web sayfalarından üye olunarak, katalog üzerinden satış yapılabilir.

 • Özel Sipariş El Emeği Ürünler Yapıp Satmak

El emeği ürünler artık iyi kazandıran işler arasına girdi. Örgü işi oyuncak bebek yapımı, anahtarlık yapımı, organik malzemelerden yapılan oyuncaklar, özellikle çocuğunu dışarıda üretilen fabrikasyon malların zararlarından korumak için annelerin tercih ettiği bir durum. Sipariş başına ücret ödendiği için, üretilen ürünün talep görmesi halinde, sosyal medya üzerinden satışta vererek aylık 1500 TL. ile 3000 TL. arasında kazanç elde etmekte mümkün.

İnternet Üzerinden Yapılan İş Önerileri

 • Makale / İçerik Üreterek Para Kazanmak

Kurumlar, dergiler, şirketler ve firmalar. Ürünlerinin ya da işletmelerinin tanıtımını yapmak için web sayfalarında kullanılmak üzere makale/içerik üreticilerine ihtiyaç duyuyor. Bir bilgisayar ve internet bağlantısının olması bu işi yapmak için yetiyor. Makale/içerik üretim alım satımı yapan pek çok platform mevcut ve evden makale/içerik üreterek para kazananların oranı gittikçe artıyor. Bu platformlara üye olan yazar, ya kendi birikimlerini kullanarak özgürce yazdığı yazıları satışa sunuyor, ya da platformlardan gelen hazır başlıklar dâhilinde yazı yazılıyor. Yazma yeteneği güçlü kişiler aylık 650 TL. den başlayan kazançlar elde edebiliyor.

 • Sanal Ofis Kurmak

Tıpkı sanal asistanlık gibi internet üzerinden yapılan bir işte sanal ofis kurmak işidir. Birkaç müşteri ile çalışarak, bir ofis ortamı yaratarak müşterinin e-postalarını açmak, yanıt vermek, kargoları almak, müşterilerle toplantı organizasyonu yapmak, faturalarının takibini yapmak, gelen misafirlerini karşılayarak tıpkı bir ofismiş gibi hizmet vermeye sanal ofis denmektedir. Özellikle sürekli seyahat etmesi gereken iş sahiplerinin en büyük yardımcısı olan sanal ofis kurma işi de oldukça karlı. Sanal ofis ücretleri verilen hizmete göre farklılık gösteriyor. En düşük 200 TL. den başlayan fiyatla 10 müşteri olsa ayda 2.000 TL. kazanç elde edilebiliyor.

 • Web Sitesi Çevirisi Yapmak

En az bir yabancı dil sahibi kişiler, web sayfalarından çeviri yaparak para kazanabiliyor. Yabancı dil hâkimiyeti olanların oldukça iyi paralar kazanacağı platformlar, çevirmenlik yapabilecek kişileri arıyor. Netfliks gibi internet siteleri yüksek ücretlerle freelance çalışabilecek kişileri işe alıyor. Bu işten ne kadar ücret alınacağı, yapılan anlaşmaya bağlı olarak düzenleniyor.

Az Sermaye İle Yapılan İş Önerileri

 • Çay Evi Açmak

Türk halkının çaya olan düşkünlüğünü düşününce, çay evi açmak oldukça mantıklı iş önerileri arasında. Doğru lokasyon ve uygun kiralık bir dükkânla çay evi açılarak iyi bir gelir elde edilebilir. Bitki çayları ve yanında farklı gıdalarla yapılan tostlar ve hatta ev yapımı börek ve poğaça satışı yapılarak iyi kazanç elde edilebiliyor. Bir çay evinden günlük 50 lira kazanç elde edilirse ve bunun 5 lirası maliyete gitse aylık 45×30 = 1.350 TL. kazanç elde edilebilir. Tabi bu dükkânın lokasyonuna göre daha da artış gösterebiliyor.

 • Bayilik Almak

Sermayesi en az işlerden biri de, bir mal ve hizmet şirketinden bayilik almaktır. Bayilik alındığı takdirde pek çok maliyet şirket tarafından ödenir ve yapılan anlaşmaya göre de iyi kazanç elde edilir. En çok talep gören bayilikler ise gıda bayiliği, emlak franchising, kargo bayiliği ve otomotiv ürünleri bayiliğidir. Bayilik almak kazançlı bir iştir.

 • Emlak Ofisi Açmak

İnşaat faaliyetlerinin hız kazanması ve düşen banka faizlerinin ardından bir ev almak isteyenlerin ya da ev kiralamak isteyenlerin ilk geldikleri yer emlak ofisleridir. Emlakçılık en çok kazandıran mesleklerdendir. Ancak gerekli eğitimlerinin alınması zorunlu hale getirilmiştir. Üniversitelerin Emlak Yönetimi bölümlerinde ya da emlak konusunda özel eğitim veren kursların bitirilmesiyle, emlak ofisi açılıp iyi kazanç elde edilebilir.

Yeni İş Fikirleri

Yapılan araştırmalarda şu an ülkemizde yaklaşık 40 farklı sektörde 300 farklı iş dalı ile işletmeler kurulu olup aktif ticari hayat devam etmektedir. Fakat her geçen gün ülke ekonomisinin ilerlemesi için daha farklı, kazancı bol, müşterisi hazır, getirisi yüksek iş modelleri de eklenmektedir.

Sizde yeni bir iş kurup hayatınızı idame ettirmek istiyorsanız; Kobi Vadisi tarafından sunulan yeni iş fikirleri‘ni inceleyebilir, araştırma yapabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumlar(2)

 1. Cevap yaz
  Leman acar yorumu:

  Kücük bir cay ocagı nasıl acabilirim sermayesiz

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Düşük Bütçeli İş Önerileri

okuma süresi: 7 dk
2