E-Kitap Satışı Yaparak Para Kazanmak

E-Book Satışı Yapmak

Teknolojinin sürekli gelişmesi ile birlikte okurlar artık kitapları internet üzerinden okumayı daha çok tercih ediyor. Bunun için özel olarak hazırlanan cihazlarda bulunuyor. Evinizde, ofisinizde ya da bulunduğunuz herhangi bir ortamda kolayca bu tür kitapları satın alarak okumaya anında başlayabilirsiniz. Bu konuda ki hızlı ulaşım fırsatı okurların giderek bu yöne doğru kaymasını sağlıyor. Tabi bu iş iki farklı şekilde yapılabilir. İlk olarak kendiniz bir kitap yazabilirsiniz. Ya da telif hakkını ödediğiniz kitapların satışını kendi sitemizden satabilirsiniz.

E-Kitap Satışının Maliyeti Nedir?

E-Kitap satışının maliyetini için öncelikle bir internet ticaret sitesi oluşturmalısınız. Bu tür siteler için özel temalar mevcuttur. Bir alan adı ve hosting alarak işe başlayabilirsiniz. Bunu dikkat çekici bir şekilde tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Tabi kendi kitabınızı yazarsanız Amazon ya da Google Kitaplar üzerinden herhangi bir maliyet harcamadan satabileceğinizi belirtmemiz gerekiyor.

Ancak telif hakkını aldığınız ya da yayıncılar ile anlaştığınız kitapları satmak için bir e-ticaret sitesi oluşturmalısınız. Tabi trafik çekebilmek için bir de reklam bütçeniz olmalıdır. Emekleme adımlarını başarılı bir şekilde geçmek için 5.000 TL bir rakam işinizi görecektir. Depolama maliyetinin olmaması sizin için büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Okuyuculara E-Kitapları Nasıl Satabilirsiniz?

Siteyi oluşturduktan sonra işiniz bitmiyor. Elinizde bulunan hem kendinize ait hem de başkalarının e-kitaplarını satmak için pazarlama çalışmaları yapmalısınız. Çalışmalarınız ne kadar verimli olursa o kadar yüksek bir kazanç elde edeceksiniz. İlk olarak sosyal medya kanallarını aktif bir şekilde kullanmalısınız.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan e-ticaret iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Orada yapacağınız paylaşımlar sizlere trafik olarak dönüş yapılmasını sağlayacaktır. Müşteri hizmetleri konusunda özel çalışmalar yapmalısınız. Özel günler için kampanyalar hazırlamalı ve müşterilerinizi sürekli olarak sitede tutmalısınız. Kitaplar içinde özel olarak bölümler sitenizde yayınlamalar yapmalısınız. Çalışmalarınızı sürekli olarak devam ettirmelisiniz. Kendi kitabınız için ne kadar çok çalışırsanız o kadar yüksek satış rakamlarına ulaşabilirsiniz. Günümüzde yazarlık yapmak kolay gibi görünse de kaliteli içeriğe ulaşmak zor olmaktadır. O nedenle dikkatli bir çalışma yapmalısınız.

E-Kitap Satarak Ne Kadar Para Kazabilirsiniz?

Kendi yazdığınız E-Kitap’ı doğru platformlara yükleyerek maliyetiniz sadece kendi bilginiz olarak satışı gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde satış yaparak aylık ortalama 500 TL ile 2000 TL arasında satış rakamlarına ulaşabilirsiniz. Tabi belki bakarsınız sosyal medya da fark edilirseniz bu rakamlar gerçek bir kitap basmanıza dahi yardımcı olabilir.

Kurduğunuz bir e-kitap satış sitesindeyse daha yüksek bir rakam ile kar edebilirsiniz. Bu tamamen rekabetçi bir ortam içerisinde ne kadar dikkat çektiğiniz ile alakalı bir durumdur. Aylık 2000 TL size yetiyorsa bir ya da iki kişiyle işlerinizi yönetebilirsiniz. Ancak daha yüksek kazançlar elde etmek istiyorsanız maliyetinizi arttırmalı ve sizinle birlikte çalışacak başka insanları işe almanız gerekecektir.kobi vadisi

Yorumunuz

E-Kitap Satışı Yaparak Para Kazanmak
E-Kitap Satışı Yaparak Para Kazanmak
Anket Doldurarak Para Kazanmak
Anket Doldurarak Para Kazanmak
Bebek Tulumu Satışı Yapmak
Bebek Tulumu Satışı Yapmak
Karnabahar Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
Karnabahar Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
Fındık Yetiştiriciliği Yapmak
Fındık Yetiştiriciliği Yapmak
Trabzon Hurması Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
Trabzon Hurması Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
Yol Kamerası Satışı Yapmak
Yol Kamerası Satışı Yapmak
Zerdeçal Yetiştiriciliği
Zerdeçal Yetiştiriciliği
Emeklilikte Nasıl Para Kazanılır?
Emeklilikte Nasıl Para Kazanılır?