Yatırımcı Arıyorum

Ek İş Ne Yapabilirim?

Yapılabilecek Ek İşler

Dijital dünyada fırsatlar bitmiyor, her gün yeni bir uygulama her gün bir başka teknolojik yenilik hayata geçiyor. Bugün Padcast olarak tanımlanan fonksiyon taşınabilir cihazlardaki dinlenebilir, izlenebilir gerektiğinde indirilebilir dosyalardan oluşuyor.

PODCAST, internet ortamında otomatik olarak indirilebilen ve dijital müzik veya konuşma içeriğinden oluşan bir program türü. Podcast ismi, iPod ve broadcast kelimelerinden oluşuyor. İlgi duyan kimseler abone olup buradaki içerikleri indirebiliyorlar. Ses ve görüntüden oluşan kayıtlarınızı Podcast ile yayınlar dinlendikçe para kazanabilirsiniz.

Online Olarak Yapılabilecek Ek İşler

İNSTAGRAM

İnstagram’da paylaşacağınız özgün bir uğraşınız var ise paylaşın. Gelecek tepkiler gündemde olup olmayacağınızı belirleyecektir genellikle özgün işlemler ilgi çeker, insanlar farklı ve yeni olanı ilgi ile izlerler. Instagram’da aktif bir hesabınız bulunursa, gerçek takipçiler edinirseniz bir süre sonra hesabınızın konusu ile ilgili markalar sizinle iletişime geçecektir. Takipçilerinizin ve faaliyetinizin gerçek olması koşulu ile başarı kazanmanız mümkün. (Sosyal Medyada Butik Açmak)

FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Fotoğraf çekerek gelir elde etmek günümüzde uygulanan yöntemlerden. Çektiğiniz fotoğrafları iletişim kurduğunuz sitelere göndererek kazanç elde etmeniz mümkün. Stok fotoğrafçılık olarak tanımlanan dijital dünyanın yeni iş kolu 2003 yıllarından beri varlığını sürdürüyor. Faaliyet gösteren stok fotoğrafçılık sitelerine internet ortamında ulaşarak çektiğiniz fotoğrafları beğenilerine sunun.

İnternette fotoğraf araması gerçekleştirdiğinizde, fotoğraflar üzerinde yazı bulunduğunu fark edersiniz. Yazı bulunan fotoğrafların orijinal halini satın alabilmeniz için ödeme yapılması gerekir bu durumda hem fotoğrafı siteye sunan hem sergileyen site sahibi gelir elde etmektedir.

HOBİ FAALİYETLERİNİZİ KAZANCA DÖNDÜREBİLİRSİNİZ

İnternet ortamında yeteneklerinizi ya da hobilerinizi sergileyebileceğiniz birçok alan bulunuyor. Web siteleri ile iletişime geçerek ürünlerinizi onların dijital ortamında satışa çıkarabilirsiniz.

Grafik gibi bir uğraş alanınız var ise tasarımlarınızı pazarlayabilirsiniz, reklam çalışmalarınız olabilir bu tür siteleri ziyaret ederek ön araştırma yapabilir daha pek çok farklı fikir edinerek ek gelir elde edebileceğiniz bir site bulabilirsiniz.

FREELANCE ASİSTANLIK

Evden ayrılmak istemeyen, küçük çocuğu olup bakıcıya bırakmak istemeyen kişiler evden çalışabilecekleri serbest zamanlı işlere yönelebilirler. Günümüz çalışma ortamı internet üzerinden bilgi sayarlar ile gerçekleştirildiğinden haberleşme e mail üzerinden hızlı bir biçimde kolayca yürütülebildiğinden firmaya gitmeye gerek kamadan her türlü dosya alışverişi yapılabilmekte her türlü iletişim gerçekleştirilebilmektedir. Böyle bir iş faaliyetinde bulunmak istiyorsanız Freelance asistan arayan firmalar ile zaman kaybetmeden irtibata geçmelisiniz.

SOSYAL MEDYADA İKİNCİ EL EŞYA SATARAK PARA KAZANMAK

Pek çok insanın modasının geçtiğini düşündüğü için giymediği ya da bir türlü sevemediği için giymediği eşyaları vardır ya da küçüldüğü için artık giyemediği eşyaları vardır bu tür eşyaları toplayıp sosyal medya üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Hem kullanılmayan eşyaları değerlendirmiş hem de biraz para kazanmış olursunuz. Bu noktada sosyal medyayı nasıl kullanmanız gerektiği konusunda bilgi edinmelisiniz.

DİJİTAL ORTAM SEKRETERLİĞİ

İşletme sahipleri ya da yöneticiler işlerini düzenli ve hızlı yapabilmek için genellikle bir yardımcıya ihtiyaç duyarlar. Teknolojik yaşam ofis içinde yönetici ile aynı ortamda bulunma zorunluluğunu ortadan kaldırarak internet ortamını yeterli hale getirmiş, yardımcı konumunda bulunan kişi evinden işlerini yapabilecek olanaklara kavuşmuştur.

Dijital ortam yönetici yardımcıları, işin doğasında bulunduğu gibi idarecinin toplantılarını ve günlük işlerini planlar. Faaliyetlerini yine teknolojiyi kullanarak gerçekleştirirler. Yardımcının planlanan mesai saatleri içinde online olması işlerini yerine getirmesi için yeterli olacaktır. (Sanal Asistan İş Fikri)

ONLINE EV KİRALAMAK

Uygun fiyatlı, kiralık evler bulmaya yarayan Airbnb, aslında iyi bir para kazanma yeridir. Eğer Airbnb platformda kiralayan değil de kiraya veren olursanız iyi bir gelirin sahibi olursunuz. Evinizin bir odasını kiralayabileceğiniz gibi yazlık veya yayla evlerinizi kiraya verebilirsiniz.

İnsanların seyahatlerinde kalacakları mekân bulmasını, konaklanacak yer sahiplerinin kiralamasını sağlayan web hizmeti olarak tanımlanan uygulamanın, 192 ülkede 33 bin şehirde 800 binin üzerinde kiralık mekân seçeneği sunduğunu belirtiyor kaynaklar.

Airbnb hizmetini araştırıp incelemekte yarar var. Özellikle yüksek rakamları inceleyip tercih edinilirliklerine bir göz atın. Kiraya vereceğiniz bir yeriniz ya da odanız var ise burada sergileyebilir ve para kazanabilirsiniz.

HİKÂYESİ

Harvard mezunu Airbed & Breakfast ismi ile bir şirket kurup mısır satmaya koyuluyorlar Daha sonra firma ismi airbnb olarak değişiyor ve onlar yılda 30.000. Dolar kazanıyorlar. Kaynaklar Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş bu firma ile 190’dan fazla ülkede, sayısı 34.000’e ulaşan şehirde konaklayabileceğinizi söylüyor.

Siteye üye olup sergilenen evleri ziyaret ediyor ev ya da oda arayanlar ve yorumlar hep memnuniyet anlatıyor. Güvenlik önlemleri her iki tarafında önem verdiği bir konu olduğundan kiraya veren ve kiralayan için karşılıklı güvenlik önlemleri alınmış. Kiralayıp para kazanmak isteyen taraf olduğunuzdan site ile iletişime geçerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

KOMİK YA DA İLGİNÇ VİDEOLAR ÇEKEBİLİRSİNİZ

Teknolojik olanaklar bizleri biraz tembelleştirdi ilgimizi çeken konuları okumak yerine izleyerek bilgi sahibi olmayı tercih etmeye başladık, günümüzde görsellik her alanda ön planda bulunuyor.

Bu şekilde daha kısa sürede bilgi sahibi olabiliyor dikkat dağınıklığı oluşmadan takip edebiliyoruz biz izlerken videoyu paylaşan para kazanıyor. Çekeceğiniz videoların taklit olmaması önemli izleyici toplayabilmeniz için ve cazip bir yanı olmalı belirli bir izleyici kitlesine ulaşmalıdır. Resim severler, müzik meraklıları ya da komik olaylar gibi bir hedefe yönelik hazırlanırsanız daha iyi neticeler almanız ve daha çok para kazanmanız mümkün.

Evde Yapılabilecek Ek İşler

EVDE DİKİŞ İŞİ YAPMAK

Terzilik yeteneği olan, dikiş dikmekten keyif alan ve boş zamanlarını sevdiği bir işe emek vererek değerlendirmek isteyen ev hanımları kazançlarını biraz yükseltmek, ailelerine katkı sağlamak için dikiş dikmeyi düşünebilirler. Pek çok firma personel istihdam ederek sigorta ve maaş ödeyerek mali giderlerini üstlenmek yerine part time evinden çalışacak kişilere parça başı eve teslim evden teslim şeklinde iş vererek faaliyet göstermektedirler.

Bu tür faaliyet gösteren firmalara ulaşabilmek için internette biraz zaman geçirmeniz İnsan Kaynakları sitelerini inceleyerek sizin yeteneğinize uygun evde çalışabileceğiniz türde işleri veren tekstil ve konfeksiyon firmaları ile ya da eve tadilat işi veren mağazalar ile irtibata geçebilirsiniz. (Terzi Dükkanı Açmak)

EVDE HARİKA GÖRÜNÜŞLÜ MUMLAR YAPABİLİR GELİRİNİZİ ARTIRABİLİRSİNİZ

Mumlar hayatımıza son 20 yıldır çok daha fazla girdi. 1980’li yıllara kadar sadece elektrik kesildiğinde kullanılan mumlar 90’lı yıllarda cazibesini artırarak evlerimizin en önemli dekoratif aksesuarları haline geldi. 2000’li yıllarda ise kokulu, çeşitli tasarımlar ile zenginleştirilmiş şık, albenisi yüksek görünümleri ile evlerimize başka bir kimlik başka bir ruh getirdi.

Mum üretimi talep ile orantılı artış gösterirken üreticileri çağımızın da trendi olan evden çalışma yöntemlerini tercih etmeye başladılar. Küçük işletmeler için tam gün çalışacak iş görenlere sahip olmak onların sigorta, maaş, yol, yemek gibi giderlerini karşılamak bir hayli zor olduğundan evlerinde çalışarak aile bütçesine katkı sağlamak isteyen kimseler ile iş birliği yapmak yolunu tercih etmektedirler

İşletme tüm bu giderlerden kurtulurken evinde çalışan kişi de çalışma saatlerini kendisinin belirlediği, yönetici baskısının olmadığı özgür bir işe sahip olmaktadır. Şayet el becerisi gerektiren işlere ilgi duyuyorsanız mum üreten firmalar ile irtibata geçerek iş talebinde bulunabilirisiniz. Ek iş aramak konusunda en büyük yardımcınız elbette internet olacaktır her gün birkaç saatinizi ayırarak internet üzerinden evlere mum yapımı işi veren firmaları araştırabilir müracaat edebilirsiniz.

EVDE ÇİÇEK YAPARAK PARA KAZANABİLİRSİNİZ

Yapay çiçek yapmak el becerisi gerektiren iş kollarından. Pek çok yapay çiçek satan, üreten mağazalar iş yüklerini hafifletmek amacı ile el becerisi olan çiçek yapmayı bilen kişilere evlerinde çalışmaları için iş verebiliyorlar ya da eğitim gerektiren becerilerde bu eğitimi verdikten sonra part time iş birliği içinde olabiliyorlar.

Evden çalıştığınızda günlük istenen sayıda çiçeği beklenen kalitede üretip teslim etmeniz mağazanın da ödemenizi zamanında yapması gibi önemli detayları başvuru yaptığınızda etraflıca görüşmeniz daha sonra herhangi bir sorun olmasının önüne geçecektir. Evlere ek iş veren firmaların araştırmasını internet üzerinden İnsan Kaynakları sitelerini ziyaret ederek yapabilirsiniz. (Çiçek Aranjmanları Hazırlayarak Ek Gelir Kazanmak)

EVDE PAKETLEME İŞ YAPARAK PARA KAZANABİLİRİSİNİZ

Toka, eldiven, hediyelik eşya, kına gibi ürünlerin paketlenmesi işleri çok zaman gerektireceğinden evlere bu tür ürünlerin paketlenmesi işlerini veren firmalar mevcut şayet gününüzün belli bir bölümünü para kazanarak değerlendirmek bu arada ev işlerinizi de ihmal etmek istemiyorsanız evde paketleme işini düşünebilirsiniz.

EVDE BEBEK BAKABİLİRSİNİZ

Bazı aileler bebeklerini bakıcıların kendi evlerine de bırakabilmekteler. Şartları bu şekilde; size uyan kişiler ile irtibata geçerek evde bulunduğunuz zamanları bir bebeğin sorumluluğunu üstlenerek ve gelir elde ederek değerlendirebilirsiniz. İnsan kaynakları sitelerinde bu iş faaliyeti ile ilgili pek çok ilan bulabilirsiniz. Aradığınız işler ile ilgili Kobi Vadisi İnsan Kaynakları web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Başarılar Dileriz


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz