Yatırımcı Arıyorum

Ek İş Olarak Diyet Yemek Satmak

Kaynaklar diyet gıda servisi sektörünün her yıl %30 büyüme gösterdiğini söylüyor. Sağlıklı yaşam konusunun bir moda uygulamasına dönüşmesi kültürel boyut kazanması kullanım alanını yaygınlaştırarak geniş kitleler tarafından uygulanmasına neden oldu.

Yükselen yaşam standartları, çalışan kesime mensup insanların gelir seviyelerinin yükselmesine bağlı olarak yaşam kalitelerini de farklılaştırdı. Yeni iş faaliyetlerini tercih edilir hale getirirken yeni bir Pazar da oluşturdu, günlük yaşamlarının yoğunluğu içinde yemek yapmaya daha da önemlisi diyet yemek pişirmeye zamanı olmayan kimseler sağlıklı yiyecekleri pişiren diyet yapan kimselerin ihtiyacını karşılayacak mutfak kültürünü pazarlayan sektörün tüketicisi haline geldiler.

Evlere diyet yemek servisi yaparak kazanç elde eden pek çok firma faaliyete geçti sektör Franchising yöntemi ile büyümesini sürdürüyor.

Evde Diyet Yemek Yapıp Satarak Para Kazanmak

Girişimci olarak para kazanabilmek için topluma yeni bir hizmet ya da ürün sunmak ya da tercih edebilecekleri kadar cazip hale gelmiş bir ürün ya da hizmet sunmak gerekiyor. Ev hanımısınız ve geliriniz yetmiyor ya da bir erkeksiniz mutfakta çok maharetlisiniz fakat dükkân tutacak kira vesaire masrafları ödeyecek gücünüz yok. Evde mantı börek yapıp satmak da çok yaygınlaştı bu şekilde para kazanmam zor diyorsanız yeni bir uygulama deneyebilir kendinizi çevreye seçtiğiniz yeni uygulama ile tanıtabilirsiniz.

Bilgisayar ve internet en yakın yardımcılarınız, yol arkadaşınız hatta sizi çevreye tanıtacak müşteri edinmenizi sağlayacak tek dostunuz. Sosyal medyayı nasıl kullanacağınızı öğrenin bu bilgi en büyük gücünüz olacaktır. Dijital ortamda yapılacak pazarlama ve reklam çalışmaları ile ilgili ücretsiz eğitimler bulunuyor söz konusu eğitimler hem ücretsiz hem de süreleri çok kısa. Pazar da olan fırsatı iyi değerlendirebilmek için iyi yemek yapmanız yeterli değil neyi nasıl yapacağınız konusunda gerekli bilgileri edinmeli neyi nasıl ve ne zaman yapacağınızın da farkında olmalı planlamalısınız ki girişiminiz etkili ve verimli olsun.

Gündemde sağlıklı yaşam olduğuna göre ve her alanda sağlıklı ürünlere önem verildiğine göre siz de kendinize bu sektör içinde bir yer açabilirsiniz. İnternet ortamında sosyal medyada kendinizi tanıtır yemek pişirmeye vakti olmayan fakat diyet yapmak zorunda olan kimselere ulaşırsınız kendinize seçtiğiniz hedef kitle ile başlayacağınız küçük çaptaki girişiminiz sonunda size belki küçük bir iş yeri kazandıracaktır ya da evden çalışmanızı sürdürecek biçimde koşulları ayarlayabilirsiniz.

Diyet Yemek Sektöründe Dükkan Açmak

Biraz sermayeniz var ve evden değil de kurumsal kimlikle çalışmak istiyorsunuz o zaman dükkânınızın açılacağı bölge ve yer ne kadar önemli olsa da internet ve bilgisayarın size sağlayacağı faydaların önemi yine de asla atlanmayacak kadar büyük.

Dijital ortamda bilmeniz gerekenleri öğrenin ve bu sırada yer bakmaya başlayın maliyetlerinizi hesaplayın dükkân için gerekenlerin resmî yanını da göz ardı etmeden birkaç koldan harekete geçmelisiniz. Belediyeden alacağınız yerine getirilmesi gereken koşulların listesi ruhsat aşamasında sorun yaşamamanız için titizlikle uyulması gereken koşullardır. Bu arada iyi bir muhasebeci edinmeniz her işlemi daha kusursuz yapmanızı sağlayacaktır.

Resmî işlemler, dükkân için alınacak araç gereç maliyetleri, reklam ve tanıtım giderleri, dekorasyon derken ortaya çıkacak rakamı değerlendirmeli ve bağımsız işletme açmak ile Franchising olmak arasındaki avantaj-dezavantaj farklılıklarını karşılaştırmalısınız. Bağımsız işletme olarak piyasada kendinizi kabul ettirme mücadelesi, piyasa koşullarında alınacak riskler ve maliyetler değerlendirildiğinde Franchising maliyetleri daha düşük ve olanaklar daha cazip ise neden bayi olmayı düşünmeyesiniz ki.

Diyet Yemek Sektöründe Bayilik Almak

Sağlıklı yaşam anlayışı bir kültür olarak benimsendiğinden bu yana spor yapan kimselerin sayısı artış göstermekte ve bu artış sürmektedir. Ülkedeki ekonomik faaliyetlerde ve yaşam alanlarında da önce sağlık anlayışı ile hareket edildiğini açıkça görmek mümkün.

Her geçen gün meşguliyeti artan insanlar yemek pişirmeye vakit bulamadıklarından hazır ev yemeklerine yönelmiş farklılaşan ihtiyaçlar doğrultusunda hazır yemekler yerini sağlıklı hazır yemek ya da hazır diyet yemeklere bırakmıştır. Sektörde yeni benimsenen bu davranış biçimini değerlendirmek, talebe göre hareket ederken sağlıklı yiyecek tüketimi konusunda talebi artırıcı yönde çaba sarf etmek yerinde bir yaklaşımdır.

Sektörde faaliyet gösteren tanıtım aşamasını geçmiş markalaşma çalışmasını tamamlamış pazarda büyümeye başlamış güvenilir bir firma ile yola çıkmak iyi bir fikir olabilir. Bağımsız işletme giderleri ve riskleri ile karşılaştırdığınızda Franchising olmak sizin için daha kârlı olacak ise görüşmelere başlayabilirsiniz.

Arzu ederseniz Kobi Vadisi platformunda yer alan; hazır yemek bayiliği veren firmaları araştırabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumlar(4)

 1. Cevap yaz
  Senagülce koza yorumu:

  Merhaba evden diyet yemekleri yapıp satmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim?

 2. Cevap yaz
  Güzide Pural yorumu:

  Yani gerçekten bende diyet yemeklerden yiye yiye böyle bir yer açmayı bile düşündüm çünkü o kadar lezzetli ve sağlıklılar ki bundan iyi bir iş düşünemiyorum bile hem insanlara faydalı olur diye de içimden geçiriyordum tabi beni bu düşünceye sevk eden … adresinden sipariş ettiğim yemeklerdi. Keşke onlarda verse de ben de satsam diyet yemekleri.

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Sn. Güzide Pural

   yorumunuz için teşekkür ederiz, arzu ederseniz web sitemizde yer alan Hazır Yemek Bayiliği veren firmaları araştırabilirsiniz.

 3. Cevap yaz
  Formena yorumu:

  Formena Diyet yemekleri,
  Aylık sadece 1.000 TL ye bayilik vermekte.

  Ayrıntılar: https://www.kobivadisi.com/firma/formena-franchise/

Yorumunuz