Ekonomi ve Matematik

Matematiğin Ekonomide Önemi

Ekonomi denince her insanın aklına nedenini anlamadığımız biçimde uzun uzun karışık makaleler, analizler, sayfa sayfa matematik dolu, kalın kitaplar geliyor. Ben ise bu fikirlerin tam olarak karşısında yer alıyor, tam aksına ekonominin basit bir matematikle iç içe olduğunu ve hayatın her anına son derece estetik bir şekilde işlendiğini düşünüyorum. Hayatla iç içe olan ekonomi her insanın DNA’sında kullanılacağı günü beklemekte, hazır bir şekilde durmaktadır.

Ekonominin Kullanıldığı Alanlar

1- Bir İş Kurarken Ekonomi Patronuna Dönüşmek

Yeni bir iş kurarken ya da yatırım yaparken kısaca elinizdeki parayı getirisi olabileceğini düşündüğünüz bir yere yatırırken doğal olarak elinizi başınıza koyup detaylıca düşünürsünüz. Matematikten en çok nefret eden insan bile konu parasıysa onunla içli dışlı olur, adeta ekonomi patronlarından birine dönüşür. Bir iş kurarken izleyeceğiniz adımları, kuracağınız işin çeşidine ve almak istediğiniz hizmete göre sitemizde arayabilir, isteğiniz doğrultusundaki desteği alabilirsiniz. Hayatın ne kadar içinde de olsa hatta ne kadar DNA’mızda hazır olarak bekliyor olsa da buna katlanmak zorunda değilsiniz. Bazı şeyleri tecrübe edinmiş ve sizden daha iyi bilgilere sahip, bu işin uzmanlarından yardım almalı ona göre paranızı riske atıp atmayacağınızı değerlendirmelisiniz.

2- Bir Ürünün Satışını Gerçekleştirirken Yılların Pazarlama Uzmanına Dönüşmek

Elinizde satmanız gereken bir ürün varsa onun hakkında saatlerce konuşur bir an önce satışını gerçekleştirmek istersiniz. Sizi anlıyoruz, elinizdeki malı satıp para kazanmanın peşindesiniz. Bu durum gayet doğal fakat bazı insanlar bu işlemi yaparken adeta bir pazarlama uzmanına dönüşüyor. Ellerindeki ürünü sanki doğa ananın sunduğu bir mucize olarak sunuyorlar. Sanki güneş sönse sevgili arkadaşımızın sattığı cihaz bizi kurtaracak. Böyle kasılmalara girmeden hareket etmeli, elinizdeki projeyi ya da fikri nasıl satacağınıza dair bilgi edinmelisiniz. Kimse sizden doğuştan yetenekli olmanızı beklemiyor. Hem becerememek ayıp değil en iyisi olmamak için araştırma yapmamak, bunun için savaşmamak ayıp. Bizler bu noktada devreye giriyor ve sizlere yardımcı olmak için tamamen ücretsiz içerikler oluşturuyoruz. İstediğiniz hizmet doğrultusunda web sayfamızda araştırma yapmakta tamamen özgürsünüz. Tabi “Ben doğuştan satıcıyım, ne yardımı?” demek de sizin tercihiniz. İsteğiniz doğrultusunda yardımcı olalım dedik. Başınıza silah dayamadık ya! Şaka bir yana, sizler için burada olduğumuz için çok şanslısınız.

3- Evin Aylık Gelir ve Giderlerini Hesaplarken Analiz Konusunda Uzmanlaşmak  

Ay sonu yaklaşmakta fakat gelir gider dengesi bir türlü kurulamamaktadır. Bu noktada siz de elinize hesap makinesini alıp faturaları karşınıza diziyor musunuz? Bütçeyi denkleştirmek bazen ne kadar zorlaşıyor değil mi? Hayat size istemediğiniz kadar yük yükleyebiliyor, elinizdeki her şeye göz dikiyor olabilir. Korkmayın. Kimse sizden bir ekonomiste dönüşüp sayfa sayfa, analitik grafikler hazırlamanızı istemiyor. Bütçe planlaması gibi konularda da her zaman olduğu gibi yanınızdayız. İster bir şirket yönetiminde olun ister kendi hanenizin gelir giderlerini hesaplayın bu iş kolay değildir arkadaşlar. Doğru bir yönlendirme ile ay sonunda hayal ettiğinizden çok daha fazla parayı bir kenara koyabilirsiniz. Belki kemeri biraz daha fazla sıkarsanız yaz geldiğinde uzun zamandır hayalini kurduğunuz o büyük tatile çıkabilir, dilediğinizce para harcayabilirsiniz. Hem tasarruf konusunda hem de bütçe planlaması konusunda istediğiniz hizmeti web sayfamızda arayabilir, işinize yarayacak makalelere ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere ekonomi ve matematik siz ne kadar istemeseniz de, ne kadar bıksanız da hayatınızın tam içinde olacaktır. Bu hayatın doğasında var. Bu becerileri iyi kullanan, iyi yönlendirilmiş insanlar parayı yöneten patronlara dönüşürken yönetemeyenler her zaman diptedir. İyi bir matematik bilgisi ya da iyi bir destek ile paranızı en doğru şekilde yönetebilirsiniz.

Ekonomi İle Hayatı Devam Ettirmek

Her zaman söylediğimiz gibi kimse size hayatın basit olacağını vaat etmedi. Umarız siz de böyle hayaller kurarak büyümemişsinizdir. Elinizde milyon dolarlar olsa da saniyeler içinde beş parasız kalabilirsiniz. Ya da en dipteyken birkaç yıl içinde ekonomi basamaklarını tırmanarak zirveye yaklaşabilir hatta zirvenin tek sahibi olabilirsiniz. Bu yolda bizlerin her zaman sizin iyiliğiniz için tüm imkanlarımızla yanınızda olacağımızı unutmamanızı diliyor. Hayatta hep zirve için savaşmanızı istiyoruz.kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Ekonomi ve Matematik

okuma süresi: 3 dk
0