Yatırımcı Arıyorum

Elektrik Malzemesi Satış Dükkanı Açmak

Elektrikçi Dükkanı Açmak

Elektrikçiler, elektrik konusunda oldukça bilgili, tecrübeli ve yetenekli ustalardır. Yıllar boyunca kazanılmış olan deneyimlerle ustalar yeni binaların elektrik tesisatlarında, kablo döşemelerinde, elektrik bağlanmasında, eski evlerdeki tesisatların yeniden düzenlenmesine ilişkin bilgilere sahip eve alarm sistemleri kurabilen, işinin her alanında bilgi sahibi olan kişilerden oluşmaktadır.

Elektrik sektörü oldukça geniş bir alanı kapsaması nedeniyle elektrik malzemesi satış dükkanı açmak büyük bir kar elde etmenizi sağlayacaktır.

Elektrikçi Dükkanı Neden Açılmalıdır?

Elektrik sistemleri ve elektrikli aletler herkesin kullanmak zorunda kaldığı ve zaman zaman problemler yaşayabildiği durumlar arasında yer almaktadır. Dolayısıyla herkes mutlaka elektrik malzemelerine ihtiyaç duymaktadır. Bu durum düşünüldüğünde elektrik malzemesi satış dükkanı açmak oldukça mantıklı bir girişim olabilmektedir.

Genellikle elektrik konusunda eğitim alan, yetki belgesi alan ve bu işten anlayan kişiler bu dükkanları açmayı düşünmektedir. Ancak uzman olmayanlar da bu işle ilgilenebilir.

Elektrik Malzemesi Satış Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

Elektrikçi dükkanı açılabilmesi için şirket kurulabilir. Bu şirket şahıs şirketi olabileceği gibi ortakla kurulan adi şirket, anonim şirket ya da limited şirket de olabilmektedir. Şirket kuruluşu için muhasebeciye verilecek vekaletle adınıza şahıs şirketi kurmanız kolaydır. Bu durum için başlama bildirim formu, 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet ikametgah belgesi, noterden imza beyannamesi, muhasebecilerin işlerini takip edebilmesi için vekalet, iş yeri kontratları, damga vergisi alındı makbuzu, iş yeri kira değilse tapu fotokopisi, iş yeri vergi dairesine dilekçe verilmesi gerekmektedir.

Bütün bu evrakların vergi dairesine teslim edilmesinden sonra şahıs şirketi adına vergi levhası açılmaktadır. Bununla birlikte düşük muhasebeci maliyetleri ve hızlı kurulum avantajından da yararlanılabilmektedir.

Dükkanın açılabilmesi için belediyeye başvuruda bulunulması gerekmektedir. Belediyelerin istediği belgelerin temin edilmesi ve işe başlama formunun doldurulması gerekmektedir. Belediye tarafından istenilen gerekli belgelerin başvuru formlarıyla birlikte teslim edilerek iş yeri açılış ruhsatı ve izinleri alınabilir. Elektrik dükkanlarının açılabilmesi için her belediyenin prosedürleri farklı olabilmektedir ancak istenen belgeler genellikle aynı olmaktadır. Bu belgeler hakkındaki ayrıntılı bilgi ve detaylar belediyelerden alınabilir. Gereken belgelerin tamamlanmasından sonra açılacak dükkanlarda oldukça karlı işler yapılabilmektedir.

Arzu ederseniz, Elektronik Sektöründe Bayilik Almak adlı makalemizi de göz atabilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments