Yatırımcı Arıyorum

Emeklilikte Yapılacak İşler

Emeklilikte Hangi İşler Yapılabilir

Ülkemizde emeklilik yaşına gelmiş olanların büyük bir emekli olduktan sonra bir iş daha yapmayı düşünmektedir. Maddi kaygıların yanı sıra çalışmaya olan alışkanlık ve dinç kalmak için çalışmaya devam etme gerçeğini düşünen ve ciddi sağlık sorunları olmayan emeklilerimiz için oluşturduğumuz emeklilikte yapılacak işler yazımızdan siz de kendinize göre bir iş bulabilirsiniz.

Emeklilerin yapabileceği işlerin başında çalışma hayatlarını geçirdikleri sektör alanında uzmanlık ve danışmanlık faaliyeti göstermek gelmektedir. Örneğin; uzun yıllar bankacılık sektöründe hizmet etmiş bir emeklimiz, emeklilik döneminde bankacılık işlemleri ile ilgili danışmanlık hizmeti verebilir ya da avukatlık yapmış bir kişi fiilen avukatlık mesleğini bıraksa da tecrübesi ve bilgi birikimi sayesinde danışmanlık hizmeti vermeye devam edebilir.

Emeklilik Döneminde Yapılabilecek Bazı İşler

Yazar olabilirsiniz

Özellikle birkaç alanda kendini geliştirmiş olan emekliler için en uygun işlerden biri blog yazarlığıdır. Sahip olduğu hayat tecrübesi, iş tecrübesi ve bilgi birikimi ile düzenli olarak yazılar ile dolduracağı bloğunu takip eden kişi sayısı arttıkça blog üzerinden para kazanma ihtimali de artacaktır. Blog yazmayı kendine uygun görmeyen kişiler için de imla düzeltme işleri oldukça mantıklıdır.

Özellikle öğretmen ya da memur emeklileri için ideal olan bu işte bir derginin gazetenin ya da kitabın basılmadan önceki hâlini alıp içerisindeki tüm yazım yanlışlarını ve anlatım bozukluklarını düzeltebilirsiniz. Oldukça keyifli olan bu iş birçok memur emeklisi için çok basittir.

Kendi işinizi kurabilirsiniz

Emeklilik birikiminiz ile bir yer açmak istiyorsanız bayilik alarak kendi işletmenizi kurabilirsiniz. Sıfırdan tüm işletmenin açılışı, inşası, elemanı ve malzemesi ile uğraşmak istemeyenler için ideal olan bayilikler de siz sadece parayı verir ve ana işletmenin sizin için bir bayi oluşturmasını izlersiniz. Kendi işinizin patronu olmanızı sağlayan bayilik işlerinde köklü bir işletme ile çalışıyorsanız para kaybetme ihtimaliniz oldukça düşüktür.

Kobi Vadisi internet sitesinde yer alan yüzlerce farklı iş fikrine ulaşmak için: iş fikirleri sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bayilik alabilirsiniz

Kobi Vadisi platformunda bulunan; bayilik veren firmaları araştırabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bilgisayar ortamında yazı işleri konusunda kendinize güveniyorsanız emeklilikte yapılacak işlerden biri de işletmelerin internet sitelerini oluşturmak ve bu sitelere içerik derlemek de oldukça keyifli ve öğretici bir iş olabilir. Evinizden rahatlıkla yürütebileceğiniz bu iş için yazım yeteneğinize güvenip biraz araştırma yapmanız yeterli olacaktır.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz