Yatırımcı Arıyorum

Emlak Sektörü Kazanıyor

Ülkemizde halen sürmekte ve gelecekte hayatımıza dahil olacak yüzlerce gayrimenkul ve inşaat projelerinin can kattığı emlak sektörü, her bütçeden birikimcileri heyecanlandırmaktadır. Yastık altı yatırımcısı olsun veya uluslararası yatırım fonları takipçileri, emlak sektörü son derece cazip bir konumdadır. Gelişmekte olan emlak piyasası her geçen gün daha çok güçleniyor, gelişiyor. Çeşitli gelir gruplarından herkese hizmet veren emlak sektörü yeni nesil gayrimenkul stratejileri ile birleşiyor. Bugün artık ülkemizde yabancı yatırımcılarında yeri oldukça geniş. Bu da emlak sektörü için müşteri portföyünü son derece genişletmektedir.

İş merkezlerine yakın lokasyonlar, ofisler, uygun bütçelere uygun şehir yaşamı konseptleri, ferah ve büyük evler, lüks, bahçe yaşamları nice zevk ve bütçeye göre emlak sektörü yelpazesi oldukça geniştir. Müthiş bir sirkülasyon içerisinde emlak sektöründe yer edinmiş girişimciler pastadan paylarını almaktadırlar.

Gayrimenkul Markası Oluşturma

Bugün isterseniz kendi markanızı yaratabilir, isterseniz başarısını ispatlamış bir markanın bayiliğini alabilir ve emlak sektörüne siz de girişimci olarak katılabilirsiniz. Özellikle son yıllarda ciddi bir büyüme gösteren bu sektör, çok daha kazançlı ve en önemlisi çok daha ulaşılabilir bir üsluba bürünmüştür. Rekabetçi pazar yapısı içerisinde bahsi geçen sektörde canlılık sürerken, çeşitliliğinde arttığı aşikardır. Bu da girişimcisine büyük destek olmaktadır. Rekabet bu yönde girişimcilere de bir yerde hizmet sunmaktadır. Siz de çizmek istediğiniz yol üzerinden, ister piyasanın aktörleri ile iş birliği yapabilir ve ortaklığa gidebilir, bayilik alabilirsiniz (gayrimenkul sektöründe bayilik veren firmalar).

Ulaşım şartlarının ve araçlarının artması neticesinde yaşam alanları da fevkalade büyüdü. Yeni yerler ve mevkiler oldukça kazançlı yatırım alanları oluşturur iken emlak sektörünün de büyük anlamda beslenmesine, kazanmasına vesile olmaktadır. Üstelik kentsel dönüşümlerinde büyük katkı sağladığı bu sektör geçen seneler ile kıyaslandığında çok daha güçlü. Konut ihtiyacının her daim devam edeceği gerçeği ve arz talebe bağlı olarak emlak sektörü başta kalite olmak üzere her bakımdan rasyonelleşmesi ile şartları sektör bakımından olumlu anlamda etkilemektedir.Önümüzdeki dönemlere ilişkin tahminlerde emlak sektörünün çok daha karlı çıkacağı yönünde gelmektedir. Eldeki mevcut fırsatları ve kaynakları maksimum boyutta değerlendirebilen bir sektör olan emlak sektörü devamlı bir kalkınma içerisinde, emin adımlarla ilerlemektedir.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan emlak ofisi iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Emlak Piyasası

Ofis piyasası olsun, konut piyasası olsun veya lojistik yahut alışveriş merkezleri olsun, ihtiyaçlar vesilesi ile ekonomik krizlere rağmen emlak sektörü en hızlı toparlayan sektörlerin başında gelmektedir. Barınma ve endüstrileşme amaçlı yaşıyor olmamız gibi sağlam nedenlerden ötürü emlak piyasası önemini her daim koruyacaktır.

Her daim dinamik bir mizaca sahip bu hareketli ve kazançlı sektör, ülkemizde en hızlı büyüyen piyasalardan biri olarak da karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde göç, büyüyen şehirleşme, yeni yapılar ve bir çok etken ile birlikte konut ihtiyacının sürekliliği ve konutu yatırım seçeneği olarak gören bir toplum oluşumuz sebepleri ile her daim dinamik kalacak bir sektör olarak görünmektedir.kobi vadisi

Yorumunuz