Emlak Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Emlak sektörü, hiç tükenmeyecek sektörlerden birisidir. Çünkü Dünyada ve Türkiye’de nüfus her geçen dakika artmaktadır. Nüfus artımı ve köyden şehre göçlerin ışığı altında emlak sektörü her geçen gün kendisini geliştirmekte ve her kesimden potansiyel müşteriye hizmet vermektedir. Devlet memuruna da fabrika işçisine de milyardere de hizmet sunan emlak sektörü kriz dönemlerinde belli sıkıntılar yaşasa da en kısa sürede kendisi toparlamaktadır. Çünkü bu sektörde her zaman talep olacaktır.

Geçmiş Yıllarda Emlak Sektörü

Emlak sektörü ülkemizde birkaç kez büyük dalgalanmalar yaşamıştır. Ekonominin durumu emlak sektörünü etkileyen en büyük etken olmuştur. 1950’lerde yükselişe geçen emlak sektörü 1970’li yıllarda neredeyse dibi görmüştür. 80’li yıllarda yavaş yavaş toparlanmaya başlayan sektör 80’lerin sonunda yaşanan kriz ile tekrar sarsılmıştır. Fakat 2000’li yılların başında tekrar büyük bir yükselişe geçen emlak sektörü Mortgage krizi ile küçük bir sallanmıştır. Geçmişte bu şekilde belirli dönemlerde sıkıntılar yaşayan emlak sektörü, düşünüldüğünde birçok sektörden daha karlı bir iştir.

Emlak Sektörünün İleri ki Yıllarda Göstereceği Etki

Dünyada gelişen teknoloji ve artan nüfus etkisi ile ortaya çıkan konut ihtiyacı her geçen yıl artmaktadır. Dünya ülkeleri ile paralel bir şekilde büyüyün ülkemizde de bundan farklı bir senaryo olmayacaktır. Emlak sektörü her geçen yıl ihtiyaçlar nedeniyle büyüyecektir. Ülkemizde toplam nüfusun %70’i şehirlerde yaşamaktadır. 2023 yılına kadar, yapılan tahminler ve analizler sonucunda şehirlerde yaşayan nüfus toplam nüfusun %85-86’sı olacaktır. Şehirlerde yaşayan insan sayısının artması beraberinde konut ihtiyacını da doğuracaktır. Aynı zamanda 2023 yılına kadar Türkiye nüfusunun 85 milyon dolaylarında olması beklenmektedir. Hem şehirde yaşayan nüfus hem de genel nüfus artacağına göre emlak sektörünün bu işten karlı çıkmaması gibi bir durum olamaz. Bunların dışında ulaşım alanında yapılan yatırımlar ve projeler emlak sektörünün gelişmesinde rol oynayan diğer bir etkendir.

Teknolojinin gelişmesi ve internet aleminin büyümesi ile emlak sektörünün de buraya dahil olması kaçınılmazdır. Konut sahibi olmak isteyen insanlar konutun bulunduğu semt hakkında bilgiler alabiliyor, konutun resimlerini internetten görebiliyor. Bu durum emlak sektörünün değişiklik gösterdiğini de simgelemektedir.

Gelecek yıllarda emlak sektörüne duyulan ihtiyacın artması, girişimciler için oldukça kayda değerdir. Bu sayede bayilik veren firmalar emlak sektöründe büyük etkiler yaratacaktır.

Kobi Vadisi web sitesinde, Emlak bayiliği veren firmalara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.


[Toplam:7    Ortalama:4.3/5]

Emlak Sektöründe Bayilik Veren Firmalar adlı makalemizi değerlendirmek ister misiniz?

en popüler bayilikler

kobi vadisi

Yorumunuz