Yatırımcı Arıyorum

Emlak Sektörüne Yatırım

Emlak Sektörü

Nüfus artışı ve göç gibi vesileler, ulaşım olanaklarının gelişmesi ile bir yerden bir başka yere seyahatin atık daha hızlı oluşu ile günümüzde emlak sektörü belki de en parlak dönemini yaşamakta. Sadece biz ülke vatandaşlarının değil, yurt dışından da özellikle yeni yapılan yapılara karşı alaka oldukça büyük. Tüm bunlar konutta arz ve talebi fevkalade arttırmaktadır. Gayrimenkuller ve taşınmazlar, alıcısı ve satıcısı dışında bir kişiye daha kazandırmaktadır. Aracı olan emlakcısına. Gelecek on yılda da aynı ivmeyle kazanması beklenen emlak sektöründe siz de yer almak ister misiniz?

Emlak Sektöründe İş Kurmak

Kendi işinizi kurmak istiyor ve ne yapabilirim diye düşünüyor iseniz siz de emlak sektörüne girebilirsiniz. Kısa süreli bir kurs ile siz de emlak sertifikanızı alabilir, işinizi kurabilirsiniz. Ülkemizin dinamik yapısı göz önünde tutulduğunda görülüyor ki, emlak sektörü daha çok uzun yıllar girişimcilerine kazandıracaktır. Her gün yeni bir yapı hayatımıza ve şehrimize kazandırılırken, siz neden kazanmayasınız?

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan emlak ofisi iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Emlak İşi İle Para Kazanmak

Özellikle büyük projeler, tüm dünyanın gözünü ülkemize çevirir iken, her yeni yapılan proje, emlak sektöründe çalışan girişimciler için bir kazanç kapısı haline gelmektedir. Sadece çevrenize baktığınızda, mahallenizden bir kaç sokak aşağı indiğinizde dahi göreceksiniz ki taşınmazlar üzerindeki sirkülasyon sürekli devam etmekte. Bu da emlak sektörünü beslemektedir. Emlak sektöründe seçenekleriniz her zaman vardır. Kurumsal bir firma ile anlaşabilir yahut kendi ofisinizi açabilirsiniz. Tecrübenize güveniyor iseniz kendi ofisinizi açabilir, hatta kendi markanızı dahi oluşturabilirsiniz. Çekişmenin olduğu bir piyasa olduğu için emlak sektöründe tecrübe oldukça mühimdir. Aksi durumda kısa bir süre köklü bir adreste çalışabilir yahut kurumsal bir ismin çatısı altında başlayabilirsiniz. Kendi ofisinizi açtığınızda kendi işinizin patronu olursunuz. Açılış ve kapanış saatleriniz biraz daha esnek olabilir. Unutmamak gerekir ki, her sektörde olduğu gibi bu sektörde de çalışmaya hevesli olmak ve azimli olmak olmazsa olmaz bir kuraldır. İstikrarlı olduğunuz taktirde ve disiplini elden bırakmaz iseniz emlak sektöründe kazanç oldukça yüksektir. Yaptıklarınız her işlem üzerinden prim alarak, bu şekilde kazanç sağlayabilirsiniz. Satış işlemlerinde hem mal sahibi hem müşteriden, kiralamalarda sadece müşteriden prim alırsınız.

Pazarlama Yapmak

Elbette müşterileriniz ile ilişkilerinizde oldukça önemlidir. Nezaketi elden bırakmamak, müşterinize her daim öncelik tanımak gerekmektedir. Her müşteri farklıdır ve her müşteri de farklı stratejiler uygulamak durumunda kalabilirsiniz. Bu durumda ikna kabiliyetiniz yüksek olmalı, sabırlı olmalı ve sıcak kanlı, dostane ancak seviyeli bir yaklaşımda bulunmalısınız. Müşteriniz evvela size güven duymalı. İletişim bu meslekte sizin için çok önemli. Bölgenizde uzmanlaşmalısınız. Bölgenizin analizini iyi yapabilmelisiniz. Sorulabilecek sorulara önceden hazırlıklı olmalısınız. Dürüstlükte en önemli anahtarınız olmalı. Temiz ve düzenli, iyi seçilmiş kılık ve kıyafette size bu meslekte büyük artı kazandıracaktır. Bunlar olduğu taktirde emlak sektöründe hiç şüphesiz başarılı olacaksınızdır.kobi vadisi

Yorumunuz