Yatırımcı Arıyorum

En Akılcı Çözüm İnovasyon

İnovasyon, yeni kurulacak yahut mevcut olan ve geliştirilecek olan işin yenilikler ve daha önce denenmemişler ile fark yaratmasını sağlamak ve yeni bir nefes olmaktır. Etki alanı geniş yenilikler inovasyon  için çok önemli. Bir kargo şirketinin artık insansız teslimatlara başladığını biliyor muydunuz? Daron denilen aletlerle adrese uçuyor ve insansız teslimat sağlıyor. Muhteşem bir örnek değil mi? Bu bir inovasyondur. Kurumların  içinde bulundukları rekabetlerde dahil, mevcut işler ve teknolojik değişimler ile iş anlayışı ve yapım şekli olumlu anlamda değişimler göstermekte. Bu da değişen dünya ve iş anlayışı ile birlikte yepyeni pazarlama modelleri ve ticarette kazanç yolu anlayışına vesile oluyor. Dahası yeniliklere ayak uydurmak şart olmakta. Peki tüm bunlar ne demek? Şirketler ilerlemek için inovasyonun peşinden koşmak durumundalar demek. İnovasyonun getireceği saymakla bitmez artıları da cabası.

Düşünce sınırlarını zorlamak yahut korkusuzca sınırsız düşünceler inovasyon ve gelişmek için artık olmazsa olmaz. Çünkü hayat sınırsız bir biçimde yeniliklerle akıyor. Ölçüm yapan sensörler, sanal varlıklar, tepki veren bilgisayarlar ve muhtelif bir çok şey ve durumlar yıllar evvel hayal dahi edilebilir miydi? Tüm bunların ortak hedefi aslında çok daha kaliteli bir hayat biçimi. Bunu da her meslek kolunda inovasyonlarla sağlayabiliriz.

İnovasyonun kilit sorusu belki de şudur. Kimsenin aklına gelmeyen soruları sormak ve sorunları bu sorular ile ortadan kaldırmak. Yarının büyük şirketleri, bugünün inovasyon hususunda yenilikçi önerilere sahip, çevik ve yaratıcı küçük şirketleridir. İnovasyon global çerçevede de fevkalade önem taşıyor. Odaklanarak çalışmak oldukça önemli. Ancak kazanmak için stratejiniz de yenilik olmalı. Ülkemizde inovasyon anlayışı da hızla yayılıyor. İnovasyon alanında en önemli rol bilgiye dayalı ve uzman kişilerle birlikte çalışmak  çok mühim. Geleceğin dünyasını yaratmak, yenilikçi düşünmek  hem ülke bazında hem de şirketiniz adına çok şey kazandıracaktır. Kesintisiz ve planlı çalışmakta başarı için  şart. Yeni fikirlerin yeşereceği, yenilikçi fikirlerin somut başarılara dönüşeceği bir şirket ancak büyümeyi ve zirveye oynamayı hak edebilir. Bir şirket açtığımdan ziyade o şirketi büyüttüm, istikrar ile kazandım ve buralara getirdim demektir başarı. Bu da elbette işini hazla yapmak ve sürekli çalışmak ile olur. En önemlisi değişime açık olmayı ister. İş hayatının dinamik hızına irade ile ayak uydurmak gerekmekte. İşte bu nokta da inovasyon büyük önem taşır. İnovasyon, sizi hedeflere taşır. Çok önemli vakıflardan inovasyon hizmetleri alabilirsiniz. İnovasyon kültürünü içselleştirmeniz ve iş yerinizde, kurumunuzda derinleştirmeniz gerekir. Değişen pazarda ve bir hayli zorlu olan rekabet dünyasında iş yerlerinizin varlığını devam ettirebilmek için inovasyon zihniyetine ve inovasyona çok ihtiyacınız olacak. Tek yapmanız gereken belirli vakıflardan hem kendiniz hem şirketinizin yararına inovasyon hizmeti talep etmek olacaktır.

Unutmayın, inovasyon; iş hayatında ve ekonomi de başarıyı ve kazancı getirir.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz