Yatırımcı Arıyorum

En Az Sermaye ile Start-Up Kurmak

Düşük Sermaye ile Start-Up Başlatmak

Startup şirketleri her gün biraz daha rağbet görür iken girişimciler en az sermaye ile fikirlerini hayata geçirmenin yollarını aramaktalar. Büyük bir fikriniz ancak küçük bir sermayeniz var ise siz de mümkün olduğunca en az sermaye ile girişimde bulunmak isteyebilirsiniz.

Unutmamanız gerekir ki; başarı için yüksek meblağlarda paralar, garanti getirmez. Fevkalade rakamlarla kurulmuş nice startup şirketleri bugün yoklar.

En Az Sermaye İle Start-Up Nasıl Kurulur?

  • Öncelikle eğer mevcutta düzenli bir işiniz var ise ilk bir kaç ay düzenli işinizden ayrılmamalısınız. Bu sizi hem madden hem de manen kuvvetli kılacaktır. Kurmakta olduğunuz startup şirketinin en azından oturmadan sürekli işinizden vazgeçmemelisiniz. Böylelikle zaman zaman startup şirketinizin küçük masraflarını karşılarken, maddi anlamda çok zor zamanlar geçirmenize de engel olacaktır.
  • Ailenizde size düşkün, seve seve yardım edecek ve buna müsait durumları olan anneanne, babaanne, teyze, hala kimler maddi destekte bulunabilecek durumda düşünmelisiniz. İnanın akrabalarınız sizi şaşırtabilirler. Ancak mecbur olmadıklarını da aklınızdan çıkarmamalısınız.
  • Tecrübelerine güvendiğiniz, size yol gösterebileceğini düşündüğünüz ve güvendiğiniz bir kişiyi ortak alarak ta maddi destek edinebilirsiniz.
  • Melek yatırımcılar burada da yardımınıza koşabilirler. Etkileyici bir sunum size maddi kapıları açabilir.
  • Finansal destekçiniz her an karşınıza çıkabilir. Bu sebeple son derece etkileyici bir sunumunuz her daim hazır olmalı. Buna zemin hazırlayabilmeniz için sık sık güvendiğiniz ortamlarda nabız yoklayabilirsiniz. Muhatap olduğunuz kişilerden biri çıkıp ben varım diyebilir. Ayrıca sunum için profesyonel destekte alabilir veya elbette kendiniz de hazırlayabilirsiniz.
  • Amaçlarınız size düşünce gücü sağlar. Maddi yetersizliklerden doğan umutsuzluklara asla yer vermeyiniz. Gerekli olan paranın size geleceğine inanınız ancak bu süre zarfında başka gereksiz borçlanmalardan kaçınmalı ve harcamalarınızı çok iyi hesaplamalı, kendinizi denetim altına almalısınız.
  • Ücretsiz araç ve yazılımlar hakkında araştırma yaparak bunlardan istifade edebilir, böylelikle ücretsiz tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.

İnovatif Fikirler ile Start-Up’a Başlamak

İnovatif fikirler üzerine inşa edilen veya edilecek olan startup şirketiniz hayatınızda bir çok şeyi değiştirecektir. Şirketiniz gelişirken beşeri anlamda siz de eski siz olmayacak ve gelişim göstereceksiniz. Startup başlı başına bir kültür olup farklı bir ruh taşımaktadır.

İster iki kişilik bir şirket olun, ister iki bin kişilik. Sermaye, gelir, gider, masraf ve buna benzer para ile alakalı finansal terimler ve aktiviteleri her daim hayatınızda olacak. Bu husustan ötürü asıl odaklanmanız gereken satış rakamları veya ulaşmış olduklarınız olmalı. Paradan ziyade müşteri görüşleri çok daha gözünüzün önünde olur ise ilerlemeniz de bir o kadar kolay ve verimli olacaktır. Ayrıca bir çok girişimci gibi siz de Kobi Vadisi ile tanışmalı, ulusal ve uluslar arası platformda siz de firmanız ile yer almalısınız.

Tek yapmanız gereken kobivadisi.com/girişim ekle adresini ziyaret etmek ve startup ve girişim projelerinizi tüm dünya genelinde tanıtmaktır.

Start-Up Şirketi Kurmak

Startup’ınız için yeni bi şirket kurma yolundaysanız, sizin için özenle hazırladığımız adım adım şirket kurma rehberi‘ni incelemenizi önemle tavsiye ederiz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz