Yatırımcı Arıyorum

En Cazip Yatırım Araçları

Tasarruflarınızı kâra dönüştürmek, paranıza ekstra değer katmak için çeşitli formüller bulunuyor. En cazip yatırım araçları, akıllı yatırım araçları gibi farklı getiri oranlarıyla maddesel ve maddesel olmayan yöntemler bulunuyor. Örneğin altın, başlı başına bir değer ve maddesel bir yatırım aracıdır.

Yüzyıllar boyunca değişmeyen ve değeri daima yüksek olan altın, garanti yatırımcılar için tercih edilen ilk formüldür. Nakit yatırımlar ve maddesel varlıkları olmayan hisse, kripto veya sanal sistem yatırımları gibi farklı araçlarda, cazip oranlarda kazandıran seçenekler arasındadır. Peki, yatırım yaparken mantık ve hedef ne olmalıdır?

En İyi Yatırım Araçları Nelerdir?

Ekonomistler tarafından yapılan yatırım tavsiyeleri arasında, daima altın bulunuyor. Çok fazla riski olmayan ve daima değerli olan altın, yılın en az 7-8 ayı yüksek olması kesindir. Geleneklere göre düğün sezonlarının açılmasıyla, Nisan ayından Kasım ayına kadar altına olan talep, değerinin daha çok yükselmesini sağlıyor. Üstelik piyasa koşullarına göre yılın diğer aylarında da kazandırması oldukça mümkündür.

En karlı yatırım araçları arasında en çok tercih edilen yöntemlerse şöyledir;

  • Türk Lirası

Mevduat hesaplarıyla değerlendirilen Türk Lirası, farklı yatırım araçları tercih etmeyenler için stabilize bir yöntemdir. Özel banka kuruluşlarının verdiği cazip mevduat oranları, e-mevduat faiz oranları şık kazançlar sağlıyor. Veya helal yatırım araçları tercih edenler için katılım bankalarının sunduğu birikim sistemleri, değerlendirilen yöntemler arasındadır.

  • Döviz

Yabancı para, özellikle Türkiye’de en çok yatırım yapılan araçlardandır. Öyle ki Dolar’ın en değerli olduğu memleketlerden biri Türkiye’dir. Avrupalı turistlerin sıklıkla ülkeyi ziyaret etmesi ve Türk vatandaşlarının Avrupa’daki geniş kapsamlı nüfusu gibi etkilerle, Euro yatırımları da oldukça değerlendirilen araçlardandır.

Son yılların en değerli parası Kuveyt Dinarı ise çok tercih edilmemektedir. E-ticarette Ruble kullanımının başlaması, yine döviz yatırımlarına alternatif katan unsurlar arasında yer alıyor. Mevduat hesaplarının döviz cinsinden de sağlanması, iki kat kazanç elde etmenizi sağlar.

  • Hisse, Repo, Bono ve Benzerleri

Hisse senetleri, ancak işin profesyonelleri ve uzmanlarla çalışılarak değerlendirilmelidir. Cazip kar olanağı sağlayan hisse senedi, borsa endekslerine göre analiz edilerek yatırım aracına dönüştürülmelidir.

Devlet tahvilleri, hazine bonoları, banka ve banka garantili bonolar gibi menkul kıymetlerin belirli süreliğine satın alınması işlemleri, repodur. Borsada görülen işlemler sayesinde kazanç fırsatları sağlar. Yatırım danışmanlarıyla yapılan ideal analizlerle; yatırım fonları, likit fon, bono ve devlet tahvilleri, yatırım araçları olarak değerlendirilebilir.

  • Gayrimenkul

Emlak, inşaat ve her ikisini kapsayan sektörler, özellikle son 15 yılda çok gelişmiştir. Hem sektör açısından hem ticari kazanım potansiyeli açısından, en ideal yatırım araçları olarak değerlendirilebilir.

Arsa, tarla, arazi, konut, villa, bahçe, iş hanı, alışveriş merkezi gibi taşınmazlar, hem kısa vadede hem uzun vadede en ideal yatırımlardır. Üstelik kira geliri sağlayan gayrimenkuller ile nakit akışı sağlanabilir.

  • Sanal Para

Dijital para, sanal para veya kripto para olarak nitelendirilen sistemler, hem tek başlarına hem borsa ve benzer platformlarda tercih edilen yatırım araçlarıdır. Son yılların trendleri arasında olan ve ihtişamlı kazançlar sunan kripto paralar, sağlam, güvenilir platformlarda ve ancak uzmanlarla birlikte değerlendirilmelidir.

Yatırım Ne Zaman Aktif Edilmelidir?

Birikimlerini yatırım araçlarıyla değerlendirenler, çeşitli zamanlarda döngü oluşturarak aktivasyon sağlamalıdırlar. Yatırımda olan paralar genellikle uykuda, yarı uykuda veya aktif uykuda gibi farklı opsiyonlarla kazanç oranları sağlar. Ancak,iyi bir yatırımcı ideal zamanlama yaparak ticari sıçrayış gerçekleştirebilir.

Genellikle aynı mentalite ile hareket eden piyasa koşulları iyi değerlendirilmelidir. Tıpkı Forex sisteminin ritmini anlık hissederek, en büyük kazançları elde etmek gibi. Sıçrayış ve yükseliş anları, kolektif bilinçten farklı olarak yapılır.

Yani insanlar dövizin, TL’nin, kriptonun veya çeşitli değerlerin düştüğünü söylerken, esasen yükseliş zamanıdır. Kitlesel kalabalığın farklı yönünde hareket ederek, yatırımları şahane kazançlara dönüştürebilirsiniz.

Dip not; söylemlere özel taktikler geliştirmeli, bilinçli düşüş/ çıkış spekülasyonlarında, yönü/ aksi yönü sadece siz belirlemelisiniz.

Ancak ‘spekülasyon’ veya ‘yönlendirme’ veya ‘bilinç dışı’ söylemlerin dışında, en ideal zaman ve aktivasyon türüyle, daima kazanan olabilirsiniz. Esasen ticarette tüm piyasa koşul ve sunulan tablolar, gerçek manada bilinç dışıdır. Kişiler, çeşitli yapılar, ekonomi- piyasa verilerini etkilemek isteyenler ve ülkeler arası durumlarda denge değişimi talepleriyle yapılan girişimlerdir.

Yatırım araçlarınızı, yatırım yöntemlerinizi size en uygun şekilde belirlemeniz ve en iyi hissettiğiniz zamanda değerlendirmeniz, gerçek manada ve sağlam kazançlar elde etmenizi sağlar.

Proje ve şirketlere yatırım yapmak

Standart yatırım araçlarının dışında ticari olarak yatırım yapmayı hiç düşündünüz mü? Hem de taş atıp kolunuz yorulmadan. Bu şekilde özetlemek isteriz; Türkiye genelinde yer alan birçok farklı sektörde yatırımcı arayan kişi/kurum var. ve bu kişi/kurumlar projelerine, fikirlerine, şirketlerine vb. iş modellerine yatırımcı aramaktalar. Sizde arzu ederseniz yeni bir yatırım yaparken Kobi Vadisi platformunda yer alan yatırım‘a açık ilanları inceleyebilir, anlık olarak ilan sahiplerine ulaşabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz