Yatırımcı Arıyorum

En Kârlı Güneş Enerjisi İş Fikirleri

Güneş Enerjisi İle İlgili İş Fikirleri

Yenilenebilir enerji sektöründe bir iş kurmak ister misiniz? Güneş ışığı önemli bir kaynaktır ve yenilenebilir enerjidir. Güneş enerjisi, doğrudan fotovoltaik (PV) kullanarak veya dolaylı olarak konsantre güneş enerjisi yoluyla enerjinin güneş ışığından elektriğe dönüştürülmesidir. Herkes güneş pillerini kullanarak güneş ışığından elektrik üretebilir. Günümüzde, alternatif bir enerji kaynağı olarak güneş enerjisi düzenlemesine olan talep çok hızlı artmaktadır. Güneş enerjisi, pek çok şirketin, kentin ve bireyin kabul ettiği alternatif enerji kaynaklarından biridir. Güneş enerjisi kullanımı, şirketlerin maliyetlerini düşürmelerini ve bu maliyetlerin azaltılmasıyla rekabet avantajı elde etmelerini sağlamaktadır. Temel olarak, Japonya, Çin, Hindistan, Almanya, İtalya, İngiltere gibi ülkelerde farklı güneş enerjisi ürünlerine olan talebin arttığı gözlemlenmiştir.

Bu artan popülerlik, girişimcilerin güneş enerjisi ticareti kurmaları için büyük bir potansiyel oluşturur. Genel olarak, güneş enerjisi sektöründe ürün ve hizmete dayalı hizmetler sunabilirsiniz. Büyük kitleleri çekmek yerine belirli bir kitleye ürün veya hizmet sunarak daha küçük çaplı bir iş alanı da oluşturabilirsiniz.

İşte size güneş enerjisi ile ilgili iş fikirleri;

Güneş Enerjisi Denetimi

Bu bilgi birikimi yüksek bir iştir. Bir güneş enerjisi denetçisi olarak, birincil sorumluluğunuz enerji ihtiyacının belirlenmesidir. Güneş enerjisi panelleri kurmak isteyen herkes için bilgi en temel gereksinimdir. Bununla birlikte, bir denetçi aslında insanlara enerji tüketimini kontrol etmenin bir yolunu sunan bir satış elemanı olmakla birlikte yenilenebilir enerji kaynakları hakkında bilgiler verir. İşe başlamak için çok küçük bir başlangıç ​​sermayesi gerekmeden hatta başlangıçta evden bile bunu yapmak mümkündür. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarının enerji denetçisi olarak daha önce çalıştıysanız kendi işinize başlamak için gerekli bilgi ve tecrübeniz zaten var demektir.

Güneş Paneli Kurulumu

Bir güneş paneli kurulum işine başlarken, yeterli bilgi teknik ve beceriye sahip olmalısınız. Güneş paneli kurulumu işi çok karlı ve aynı zamanda kazançlı bir gelir sağlar.Yeni panel kurulumunun yanı sıra, aynı zamanda tamir servisi de sunabilirsiniz. Bununla birlikte, güneş paneli kurulumu yapan firmalar işletme talepleri envanter, personel ve pazarlama giderleri için ılımlı sermaye yatırımları yapmaları gerekmektedir. Bir şirket konumuna geldikten sonra farklı firmaların tasarruf tedbirleri çalışmalarına cevap vermek için fizibilite çalışmaları hizmeti verilebilir. Güneş Enerji Sistemi ile Para Kazanmak

Güneş Ürünü Dağıtımı

Güneş enerjisi sektöründe kullanılan malzemelerle ilgili bir dağıtım veya ticaret işi başlatmak istiyorsanız, bu sizin için mükemmel bir iştir. Ancak, bölgenizde distribütör arayan tanınmış bir şirket bulmanız gerekir. Bölgenizde satmak üzere ürünleri başka ülkelerden de alabilirsiniz. Bu işi başlangıçta internet üzerinden alım satım olarak başlatabilir ve sonrasında bir şirket haline getirebilirsiniz.

Güneş Enerjisi Ürünleri İmalatı

Bu iş yüksek sermaye gerektiren bir iştir ve bu işi yapabilmek için pazarlama ve finansal projeksiyonlarla bir iş planınız olması gerekmektedir. Geleneksel ürünler dışında, farklı türlerde yeni güneş enerjisi ürünleri geliştirebilirsiniz. En çok kullanılan segmentlerden bazıları güneş ışıkları, güneş aygıtları, güneş şarj cihazlarıdır. Ürününüz tüketicilerin sorunlarını çözebilecekse, son derece popüler olacaktır. Popüler olan ürünlerden bir imalat hattı yaratılarak yapılabilecek bu işi aynı zaman fason atölyelerde yaptırmakta mümkündür.

Güneş Sistemi Onarım ve Bakımı

Bu aslında bir pazar sonrası hizmet tabanlı iştir. Müşteriler güneş enerjisi projesinin kurulmasından sonra düzenli bakım kontrolü ve onarımı talep ederler. Bu nedenle, tamir ve bakım hizmeti sunmak, güneş enerjisi endüstrisinde işe başlamak için kazançlı bir iştir. Ancak, işletme hem teknik hem de ağ oluşturma becerisini gerektirir. Ayrıca, düşük maliyetli bir başlangıç ​​fırsatıdır.

Güneş Enerjisi Sistemi Personelleri İşe Yerleştirme Hizmetleri

Güneş enerjisi sistemlerini tam zamanlı olarak yönetmelerine yardımcı olmak için güneş enerjisi konusunda çok deneyimli profesyonellerin hizmetine ihtiyaç duyan şirketler vardır. Bu tür şirketlerin kalifiye ve bu tür pozisyonları yerine getirebilecek uzmanları bulmalarına yardımcı olmak için bir işe alım ajansı başlatabilirsiniz.

Güneş Enerjisi Sigortası

Enerji sektörü ile ilgili bir başka fikir, ev sahiplerine ve güneş enerjisi sistemleri kurulu şirketlere sigorta hizmetleri sunmaktır, böylece ne zaman tamir ya da değiştirme gerekiyorsa bunu kolayca yapabilirler.

Bir güneş enerjisi işinde, bazı pratik iş tecrübelerine sahip olmak gerekir. Çünkü endüstri eğilimleri ve dinamikleri hakkında bir fikriniz yoksa ve bir acemiyseniz o zaman daima bir niş kitleye hitap eden ve küçük bir başlangıç ​​sermayesi yatırımı gerektiren bir güneş enerjisi işine başlamalısınız.

Hazır Projeler

Arzu ederseniz Türkiye genelinde yer alan enerji sektöründe yatırıma açık ilanları inceleyerek, var olan ve projelere de yatırım yapabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumlar(3)

 1. Cevap yaz
  Furkan yorumu:

  Devlet kapasiteleri açmadığı sürece bu sektör asla iş yapmaz

  • Cevap yaz
   Mucahid yorumu:

   Konuyu biraz daha açabilirmisiniz?

   • Cevap yaz
    Furkan yorumu:

    Baya bir geç olmul cevap için. Sistemi kuranlar elektriği üretip satmayı amaçlar, devlet kurulum için belirli bölgelere kapasite sunar, kapasite üstüne izin vermez. Örnek olarak Adana için 10 mw kapasite verilir, 10 tane 1 mw için izin çıkar diğerleri kurulum yaptıramaz.

Yorumunuz