Yatırımcı Arıyorum

Erkekler İçin Bazı Ek İşler

Erkeklere Özgü Ek Gelir İş Modelleri

Erkeklerin ailede ekonomik sorumlulukları biraz daha fazla ya da erkekler ekonomik sorumlulukları daha fazla yüklenmek aileye daha fazla katkı sağlamak isterler diyebiliriz. Yaşam koşulları da göz önünde bulundurulduğunda ek bir iş arayışı kaçınılmaz gibi görünmektedir. Günümüzde mesleklerde cinsiyet ayrımı yüksek oranda ortadan kalktığı için pek çok iş faaliyeti gerek kadın gerekse erkekler tarafından yerine getirilebilmekle beraber ağır ya da zor işler yine de erkeler tarafından üstlenilmektedir.

Bir erkek mesaisi bittikten sonra şoförlük, garsonluk, kasiyerlik gibi pek çok iş kolunda ek mesai yapabilir ek kazanç oluşturabilir kendisi ve ailesi için.

Erkeklerin Yapabileceği Ek Kazanç Yöntemleri

ŞEHİR HATLARINDA OTOBÜS MİNİBÜS ŞOFÖRLÜĞÜ YAPMAK

Belediyeye bağlı çalışan otobüslerin pek çoğu özel şahıslara ait dolayısı ile bu araçlarda görev yapacak sürücüleri araç sahipleri kendileri görevlendirmekte. Uzun ve yorucu çalışma saatlerini tek bir sürücünün gerçekleştirmesi sorunlara yol açtığından pek çok araçta çift sürücü görev yapmakta veya haftanın belli günleri sürücüler tatil yapma ihtiyacı duymaktalar yerlerine bakacak belli zamanlar veya günler için yeni sürücülere ihtiyaç duyulmakta yarı zamanlı sürücü olarak çalışmayı bu şekilde ek gelir elde etmeyi düşünen ehliyetli kimseler araç sahipleri ile irtibata geçerek iş arayış çabalarını gerçekleştirebilir, yarı zamanlı iş sahibi olabilirler.

GARSONLUK YAPMAK

Turizm dönemi başladığında bütün otellerde küçük veya büyük ölçekli konaklama tesislerinde ek personel ihtiyacı artar komi, garson gibi mesleki faaliyetlerde görev alacak yarı zamanlı iş gören arayışı nerede ise tüm tesislerde yoğun biçimde gerçekleşir. Gerek iş arama sitelerinde gerek İŞKUR kanalı ile bu tür iş arayışı içine girilebilir.

DAMACANA SU SATIŞI

Damacana su satışı yapan firmalar su dağıtımı yapacak kişilere yarı zamanlı olarak ihtiyaç duyabilmekteler bu firmalar ile bağlantı kurarak tüp ve su dağıtımında yer alabilir aile bütçenize boş zamanlarınızı değerlendirerek katkıda bulunabilirsiniz.

PAKETÇİLİK

Pek çok restoran, Fast food işletme, Dönerci ve Lahmacun işletmesi evlere-iş yerlerine yiyecek dağıtımı yapabilecek personellere özellikle motor ehliyeti olan iş görenlere ihtiyaç duyuyor. Motor ehliyetiniz var ise bu tür işletmelere yarı zamanlı çalışmak için başvuru yapabilirsiniz.

SİMİT SATIŞI

Evinize ek kazanç sağlayabileceğiniz üstelik kendi işiniz olabilecek ticari faaliyetlerden biri de simit satmak. Getirisinin de bir hayli kazançlı olduğu belirtilen iş kolunda çalışma saatleriniz uyuyor ise akşam simidi bir fırından alıp satabilir mesainizin bittiğine karar vereceğiniz saate kadar ek gelir elde edebilirsiniz.

MİLLİ PİYANGO SATMAK

Milli piyango satış faaliyeti için işlemler biraz daha detaylı resmî başvuru ve izin gerekiyor. Milli Piyango idaresine bayi olmak istediğiniz ile ilgili başvuruda bulunarak istenen belgeleri teslim etmeniz sonrasında Bayilik alabilirseniz gelir elde edebileceğiniz her zaman talebin olduğu bir ürünün satıcısı olabilirsiniz.

Genellikle aranan nitelikler temiz bir sicile sahip olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, zaten bir iş yeri sahibi olanların en az bir yıldır faaliyet gösteriyor olmaları gibi koşullardan oluşmakta. Tabii ki bayilik sözleşme bedeli olarak bir miktar para ödenmekte bayii olmayı düşünen kişiler daha detaylı bilgileri Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden öğrenebilirler.

DERS VERMEK

Sahip olduğunuz meslek ile ilgili elinizde bir diploma, ustalık belgesi veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika bulunuyor ise Halk Eğitim Merkezlerine, Belediyelere usta öğretici olarak başvurabilir böylece hem bir fayda yaratmış, eğitime katkı sağlamış olursunuz hem de ek gelir elde ederek aile bütçenize olan katkınızı artırmış olursunuz.

Belgeleyebileceğiniz bir mesleğe sahip değilseniz fakat ek bir işe ihtiyacınız var ise en kısa zamanda bir meslek kursuna gitmenizi ivedilikle öneririz. Aristo’nun da dediği gibi ‘Eğitimin Pahalı Olduğunu Düşünüyorsanız Cehalet için Ödenen Bedele Bakın’

Mutlaka geçerliliği olan ve 3-4 ay gibi sürelerde öğrenebileceğiniz size en fazla uyan meslek kursuna kayıt olmakta tereddüt etmeyin. Eğitim için ödeyeceğiniz bedel size bir meslek kazandıracak kalan ömrünüz boyunca size kazanç getirmeye devam edecektir.

KASİYERLİK

Günlük yaşamınızı sürdürdüğünüz iş geçiminizi karşılamaya yetmiyor fakat mesai sonrası ne iş yapabilirim ki diyorsanız Fast Food ve Dönerci gibi işletmelerde özellikle Turizm şehirlerinde geceleri kasiyerlik yapabilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz