Yatırımcı Arıyorum

Ev Hanımlarına Her Yönü İle İş Fikirleri

Ev Kadınları İçin İş Fikirleri

Zor hayat şartları veya kendini iyi hissetmek isteyen ve kendi parasını harcamak isteyen kadınlarımız bir yandan evleri ve çocukları ile ilgilenmeyi sürdürür iken diğer bir yandan kendilerine en uygun iş fikri ile ek iş yapmaktadırlar. Maharetlerini evlerinden ve çeyiz sandıklarından çıkarıp çok daha büyük kitleler ile paylaşan ev hanımlarımız, artık çok daha fazla seçenekler ile kendi ayaklarının üzerinde durabiliyorlar.

Evden Para Kazanma Yöntemleri

Pastacılık: Ev yemekleri yapan ve bunun ile belirli bir gelir elde eden bayanlarımız dışında pastacılık işi ile uğraşan hanımlarımız da günden güne çoğalıyor.

Peki pastacılık işinin artıları ve eksileri nelerdir?

 • Pastacılık işinin önemli farkı sanatsal figürlere elinizin yatkın ve zevkinizi yansıtabiliyor olmanızdır. Pastacılıkta görsellik ve figürler ön plana çıkmaktadır.
 • Maliyeti düşük ancak kazancı yüksek bir iştir pastacılık. Sosyal medya ve internetten destek alarak kendinizi ve pastalarınızı tanıtabilir, daha çok müşteriye ulaşabilirsiniz.
 • Yapması son derece keyifli ve esnek saatlere bağlı bir iştir.

Pastacılık işinin zor tarafları ise,

 • Söz verdiğiniz tarih ve saatte teslim etmekten başka seçeneğiniz yoktur. Bu yüzden aniden seyreden nahoş durumlar karşısında dirayetli durmanız ve pastayı teslim etmeniz gerekmektedir.
 • Bire bir, yüz yüze dediğimiz iletişim kuracağınızdan bazen anlaşması ve zor ve sizi yorabilecek insanlar ile de karşılaşmanız mümkün. Zor mizaçlı insanları tolere edebilmeniz gerekebilir.

Özel ders vermek: İyi derecede bildiğiniz bir yabancı dil, uzman olduğunuz branş yahut müzik aleti ile özel dersler verebilir, bilgilerinizi her daim taze tutma imkanı elde ederken başkaları ile paylaşmanın manevi hazzını da yaşayabilirsiniz. Üstelik bir de kazanç elde etmeniz de cabası.

Özel ders vermenin avantajlarına gelirsek,

 • Gün içerisinde zamanınızın belirlenmiş bir dilimini harcayarak para kazanma şansınız olur. Önceden belirlenmiş olan saatler dışında tüm zamanınız sizindir.
 • Gayet iyi ve tatmin edici bir kazancı vardır.
 • Muhtelif özel dersler ile alakalı web adreslerinden kolayca müşteriler edinebilirsiniz.

Peki dezavantajları nelerdir?

 • Her zaman öğrenmeye açık ve hevesli öğrenciler ile karşılaşmayabilirsiniz. Ancak bu öğrencilerden de sorumlu olduğunuzu unutmamalısınız.
 • Karşınıza zor memnun olan ve kolay eleştiride bulunabilen aileler çıkabilir. Bu hususta da soğuk kanlılığınızı korumanız gerekmektedir.

Blogger olmak: İyi olduğunuzu düşündüğünüz bir konuda; mutfak, ev, moda, çocuk bakımı, dikiş ve bunlar gibi, internet üzerinden bir blog açabilir, zamanla bu blog üzerinden para kazanabilirsiniz. Bu diğer işlere göre daha çok zaman isteyen ancak fevkalade kazançlar getiren bir tercih olacaktır. Yenilikçi olmanız ve blog ile her gün ilgilenmeniz, en önemlisi popüler konular üzerinden dikkat çekerek takipçilerinizi etkilemeniz gerekmektedir.

Blogger olmanın avantajları:

 • Bir blogger reklam gelirlerinden oldukça iyi paralar kazanır iken bazı markaların kendisine reklam amaçlı gönderiği hediyelere de sahip olabilir.
 • Blog için yapacağı araştırmalar ile kendini de geliştirme imkanı bulacaktır.

Dezavantajları ise,

 • Blog gün içinde de zamanınızı alır iken, tanınması ve popülaritesini arttırması içinde belirli bir zamana ihtiyaç duyabilirsiniz. Hemen pes etmemelisiniz.

Ev Kadınları İçin Gelir Yöntemleri

Ev hanımları gündelik ev işlerinde arta kalan zamanlarda, birçok farklı iş yaparak oturdukları yerden para kazanabilirler. Bu aşamada en önemli konu, evinize yakın bölgelerden talepler bulup değerlendirmeniz olacaktır. Aynı zamanda ev işlerinize de engel olmaması sizin için iyi bir seçenek oluşturur.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz