Yatırımcı Arıyorum

Ev Ortamında Teraryum Yaparak Gelir Elde Etmek

Evde Teraryum Yapmak

Ülke sınırlarımız içerisinde son dönemlerin en popüler meslek alanlarından biri olan teraryum yapımı ve satımı gün geçtikçe daha büyük kişilere ulaşıyor ve de daha büyük gelirler elde edilebiliyor. Cam fanuslar içerisinde küçük ekosistemlere yönelimi olan ve de oldukça büyük ilgi çekmesi sebebi ile saksı çiçeğine olan ilginin büyük bir ölçüde azaldığı belirtiliyor. Teraryum yapımı kişiden kişiye değişim gösterebiliyor. Kişilerin sahip olduğu hayal gücü sayesinde bu meslek alanında birçok değişim gösteren gelirler elde edebiliyor.

Dünyadaki güzelliklere bir göz gezdirdiğimizde çiçeğin yeri büyük oranda ayrı olduğu gözlemleniyor. Kişilerin birbirlerine gösterdiği sevginin ve de değerin en güzel yollardan biri olarak çiçeğin yer aldığı belirtiliyor.

Kişilerin hem çiçek alıp hem de çiçek vermenin pozitif yanlarını oldukça bünyelerinde hissediyor. Cam fanus ya da başka çeşitli kavanozların içerisinde tasarlanan bu ürün oldukça büyük gelirler sağladığı belirtiliyor. Kişilerin el becerileri sayesinde çeşitli fiyatlandırmalar ile müşterilerine ulaştırılan bu ürün hem ürünü tasarlayanı hem de ürünü satın alan kişiyi oldukça mutlu ettiği gözlemleniyor. Çiçek Aranjmanları Hazırlayarak Ek Gelir Kazanmak

Teraryum yapmak oldukça el becerisine dayalı bir ürün olarak karşımıza geliyor. Kişiler ev ortamında bu ürünü yapabilmeleri için büyük bir araştırma yapmaları gerekiyor. Ülke sınırlarımız içerisinde bu ürün üzerinden gelir sağlayan binlerce kişinin olduğu istatistiksel olarak belirlenmiş olduğu belirtiliyor. Teraryum yaparak gelir elde eden kişiler hem isteğe göre hem kurumlara özel siparişleri üretebiliyor. Bu ürün yaklaşık olarak 200 yıl öncesine kadar dayanıyor. Ürün kişilerin üzerinde çeşitli olumlu etkiler bıraktığı uzmanlar tarafından belirtiliyor. Ürünün sunmuş olduğu farklı alternatifler ile kurumsal hediye anlayışlarının değişimine büyük farklılıklar getirdiği belirtiliyor.

Teraryum Nasıl Yapılır?

Ürüne genel olarak baktığımızda yapılarak malzemelerin seralar içerisinden, akvaryum bitkilerinden ya da bu malzemeleri iç bünyesinde barındıran dükkanlardan, internet sitelerinden temin edilebiliyor. Teraryum yapımındaki kullanılan fanus ve cam kavanozları ise günümüzdeki birçok fanus satan dükkanlardan satın alınabiliyor.

Gerekli malzemeler;

  • Öncelikle kapaklı bir kavanoz edinilmesi gerekiyor.
  • Sonrasında ise teraryum zeminine drenaj sağlaması açısından çakıl taşı edinilmesi gerekiyor.
  • Kavanoz içerisindeki nem gibi sorunları gidermek için sphagnum yosunu
  • Toprak görevi görebilmesi için yüksek kalitede torf karışımı edinilmesi gerekiyor.
  • Aktif karbon
  • Nemli ortama ayak uydurabilecek bitkiler. Örnek verecek olursak fittonia, hedera, glaucum gibi bitkiler tercih ediliyor.

Teraryum yapmak için ise;

  • Uzun cımbız
  • Eldiven
  • Uzun çubuk ve benzeri kişiden kişiye değişin birtakım malzemeler kullanılabiliyor.

Teraryum yapmak için öncelikle çakıl taşları fanus zemin içerisine yerleştiriliyor. Oluşturulan çakıl taşları üzerine ince bir sphagnum yosunu koyuluyor. Bu yosun üzerine ince bir tabaka haline getirilebilen bir karbon yerleştiriliyor. Yerleştirilen aktif karbondan sonraki aşama ise torf eklemek oluyor. Son olarak bitkilerim gelişimleri açısından ve de boyları dikkate alınacak şekilde bitkiler yerleştiriliyor. Bu aşamada ise teraryum içerisine çeşitli dere kenarlarından toplanmış ya da orman kenarlarından edinilmiş taşlar ve de kaya parçaları kişinin isteğine göre yıkanarak yerleştirilmesi ile elde edilebiliyor.

Teraryum Yaparak Ne Kadar Para Kazanırım?

Kişilerin özel tasarım teraryuma sahip olabilmeleri için bütçelerini biraz zorlamaları gerekiyor. Bu ürünün yapılışı ve de el becerileri ile harmanlandığı süre zarfında 50 TL ile 1 500 TL arasında fiyatlandırıldığı belirtiliyor. Bu kazançlar oldukça değişim gösterebiliyor. Ülke sınırlarımız içerisindeki kurumsal şirketlerden, workshop etkinliklerinden oldukça büyük ilgi gördüğü ve de sipariş sayılarının her ay içerisinde değişim gösterdiği belirtiliyor. Örnek verecek olursak, kişi bir ay içerisinde 4 tane yaparken diğer ay içerisindeki yapacağı teraryum 14 olabiliyor.

Kişiler bu süre zarfında ilk başladıklarında sabırlı olmaları gerekiyor. Çünkü ev ortamında yapılan teraryumun satışı, tanınmış kişilerin teraryum satışlarına oranla daha az bir gelir elde edebiliyor. Sektör haline dönen teraryum yapımı, kişilerin bu ürün üzerinden para kazanabilmeleri için öncelikle reklam yapmaları gerekiyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde birçok ikinci el uygulamaları, birçok sosyal platform oluşturulduğu gözlemleniyor. Kişilerin yapmış olduğu teraryum ürünlerini bu ortamlar içerisinde birçok farklı müşteriye ulaştırabileceği belirtiliyor. Bu sektördeki en önemli avantajlardan bir tanesi de sosyal platformlarda yapılabilen reklamların olduğu nitelendiriliyor.kobi vadisi

Yorumunuz