Yatırımcı Arıyorum

Ev Yemekleri Dükkanı Açmak

Gıda sektöründe küçük işler kurmak isteyenlerin mutlaka düşünmesi gereken iş fikirleri arasında ev yemekleri dükkanı açmak yer almaktadır. Pek çok ailenin yapmaktan ve başkasıyla paylaşmaktan hoşlandıkları, uzun yıllardan beri denedikleri gizli tarifleri bulunmaktadır. Ancak küçük bir aile restoranı açılması için dikkat edilmesi gereken ayrıntılar bulunmaktadır.

Ev Yemekleri Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

Ev yemekleri dükkanının başarıya ulaşarak kazanç getirmesi için odaklanma gereken ve sizi diğerlerinden ayıracak uzmanlıklara bağlıdır. Ev yemeklerinizin dükkanınızın bir parçası olmak isteyecek kişilerle konuşmanız ve nelere odaklanmanız gerektiği konusunda tavsiyeler almak istemeniz sizin için faydalı olacaktır.

Restoran konseptlerinin oluşturulmasında aile tariflerinin kullanılmasına karar verilmişse işinize karar verebilmek için tariflere bakabilirsiniz. Ailenize ait tariflerin koleksiyonu Osmanlı mutfağından oluşuyorsa Osmanlı tarzı restoran tasarımına yönelebilirsiniz.

Ev Yemekleri Dükkanı Nasıl Açılır?

Ev yemekleri dükkanı açmak için seçeceğiniz dükkan yeri restoranları ilgilendiren yönetmeliklere göre değişebilmektedir. Bazı alanlar restoranların açılması için uygun değildir. Yer seçimi konusunda ne kadarlık oturma alanının sunulacağı, havalandırma ve su sistemlerinin gerekli olup olmadığı, günlük araç ve insan trafiğinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Küçük restoranların büyük çoğunluğu şahıs işletmesi olarak kurulmakta ancak ailecek yürütülen faaliyetler için en iyi uygulama her zaman bu olmayabilmektedir. Limited şirketler kurulduğunda herkesin belirli bir rolü ve payı olmaktadır. Şirketin kurulması için bir avukata başvurarak profesyonel yardım alabilirsiniz.

Yönetim ve pazarlama

Ev yemekleri dükkanının başarılı şekilde ilerlemesi isteniyorsa büyüme ve günlük faaliyetlerle ilgili görev ve sorumlulukların kişilere dağıtılması gerekmektedir. Bunun yapılabilmesi için ise basitçe muhasebe, insan kaynakları ve envanter yönetimi, personel yönetimi gibi bölümler kurulması gerekmektedir.

Yine başarılı bir dükkan için pazarlama planlarının hazırlanması gerekmektedir. En iyi sonuçların elde edilebilmesi için çeşitli stratejiler kullanılması ve kesinlikle bir promosyon ya da pazarlama metoduna güvenilmemelidir. Restoranınızla ilgili haberlerin ağızdan ağza yayılabilmesi için restoran ve işletme rehberlerine reklamlar verebilir, tanıtıcı internet siteleri ve bloglar açabilir, sosyal paylaşım sitelerinde üyelikler açabilir, işinizi tamamlayan işletmelere el ilanları vererek gazetelere basın bültenleri gönderebilirsiniz.

Ev Yemekleri Sektöründe Bayilik Almak

Arzu ederseniz, Kobi Vadisi platformunda bulunan; Lokanta Bayiliği Veren Firmaları da araştırabilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz