Yatırımcı Arıyorum

Ev Yemekleri İş Fikirleri

Kadınlarımızın çoğunun fevkalade maharetli olduğunu herkes biliyor. Türk kadını öyle marifetlidir ki az malzemeler ile size enfes sofralar kurar. Ev yemekleri denince akla ilk bayanlar gelir.  Muhakkak ki fevkalade bay aşçılarımız olsa da bu iş bayanlarımız ile sanki daha çok bütünleşmiştir. Maharetli kadınlarımızdan bazıları bu lezzetleri daha büyük kitlelere duyurmak, daha fazla insan ile paylaşmak ister. Böylelikle kendilerine bir kazanç kapısı aralamış olurlar. Zeytinyağlısı, etlisi, böreği, tatlısı, mantısı derken, herkese hitap eder, herkesin damaklarında tat bırakırlar. Kimi çok çeşitliliği tercih ederken, kimi örneğin sadece mantı üzerinden devam eder. Bu işi kazanca çeviren kadınlarımızın çoğu bu işi evlerinden yapar iken, bir kısmı ise daha cesaretli çıkar ve kendi işini kurarlar. Bir dükkan açar ve kendi işlerinin patronu olurlar. Bu hususta bir çok banka ve devlette bayanlarımıza ciddi anlamda destek vermektedir.

Devlet destekli yahut kendi imkanlarınız ile iş yerinizi açtınız. Yahut biraz daha zamanı var dediniz ve evinizden devam etme kararı aldınız. Yeter ki pes etmeyiniz. Günümüzde dışarıda çalışan ve ev yemeklerine vakit bulamayan, yahut özel günleri için leziz tatlar ve ikramlıklar arayan bayanlarımızın sayısı da hiç az değil. Kısa sürede siz de kendi müşterilerinizi kazanmış olacaksınızdır. Sosyal medyanın da size yardımı büyük olacaktır şüphesiz. Böylelikle kısa zamanda bol bol siparişleriniz olacaktır. Başarılı olmak için disiplinli ve titiz olmanın yanı sıra promosyona da yer verebilirsiniz. Çevre faktörü de elbette önemli. Bunu dilden dile yahut reklam yolu ile de edinebilirsiniz. Çevre hususunda sosyal medya biçilmez kaftandır. Azimli olmak, kolay pes etmemek gerekir. Ev yemekleri lezzetleri ile aslında en büyük reklamdır. Gerçek lezzet çok kısa zamanda kendini tanıtacaktır.

Günümüzde fevkalade kazandıran bir iş koludur ev yemekleri. Lezzetlerin yanı sıra müşterileriniz belki de biraz olsun ev sıcaklığı aramaktadır. Üniversite öğrencileri, şehir dışından gelen öğrenciler, yoğun çalışanlar da müşteri profilinizi oluşturacak bir diğer kısımdır. Dükkan açmak istiyor iseniz, evvela resmi işlemleri hazırlamak gerekmektedir. Herkesi en korkutan kısmı bu olsa da artık eskisinden çok daha  kolay ve hızlıdır resmi işlemler. Dahası, devlet yeni iş kurmak isteyenlere, iş yeri açmak isteyenlere fevkalade kolaylıklar sağlamaktadır. Bu yüzdendir ki binlerce kadınımız artık kendi işinin başındadır. Akabinde yedi yahut on masalı bir dükkan evvela size yetecektir. Sevimli, içten ve dostane bir dekorasyonda dükkanınızı çekici hale getirecektir. Bunun için belki bir mimar ile de anlaşabilirsiniz. Daha sonrası sizin maharetli ellerinize ve güler yüzünüze kalmıştır. Sabırlı olmakta ve elbette insanların sizi tanımasına fırsat vermelisiniz. Arkası daha sonra kendiliğinden gelecektir. Siz lezzetlerinizi konuşturun, daha sonra maharetlerinizi ve lezzetlerinizi insanlar dilden dile konuşacaklardır.

Arzu ederseniz, Kobi Vadisi platformunda bulunan; Gıda Sektöründe Bayilik veren firmaları da araştırabilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz